Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa płytka deweloperska chipKIT i moduł do komunikacji poprzez WIFI

jacu007 27 Lut 2013 11:55 1383 0
 • Microchip Technology Inc. i firma Digilent ogłosiły wspólnie opracowanie otwartej platformy deweloperskiej chipKIT uC32 opartej na mikrokontrolerze PIC32 oraz płyty do komunikacji bezprzewodowej chipKIT WIFI Shield. Płytka deweloperska chipKIT uC32 firmy Microchip jest rozszerzeniem poprzedniej chipKIT Uno3, z powiększoną pamięcią (512 KB pamięci Flash oraz do 32 KB pamięci RAM). Zapewnia uniwersalną platformę deweloperską do projektowania szerokiej gamy aplikacji opartych na 32-bitowych procesorach, korzystając z darmowego środowiska programistycznego chipKIT IDE. Zestaw narzędzi programistycznych firmy Microchip został nazwany Multi-Platform IDE (w skrócie “MPIDE”) i co ciekawe jest również kompatybilny z platformą Arduino. Płytka deweloperska chipKIT Wi-Fi Shield firmowana przez Digilent daje możliwość implementacji interfejsu bezprzewodowego do projektów tworzonych na płytkach z linii chipKIT takich jak nowa uC32 oraz wcześniejszych Uno32 i Max32.

  Wprowadzona w maju 2011 platforma chipKIT bazuje na mikrokontrolerach z serii PIC32. Umożliwia hobbystom i studentom na dołączanie elektroniki do swoich projektów w łatwy sposób, nawet pomimo braku doświadczenia inżynierskiego. ChipKIT uC32 składa się z mikrokontrolera PIC32MX340F512H o wydajności 105 DMIPS, 512 KB pamięci Flash, 32KB pamięci SRAM oraz 42 pinów wejścia/wyjścia obsługujących takie interfejsy komunikacyjne jak UART, SPI, I2C oraz modulację szerokości impulsów wyjściowych. Dwanaście spośród pinów, może być użytych, jako analogowe wejścia lub cyfrowe wejścia i wyjścia.

  Płytka chipKIT WIFI Shield korzysta z certyfikowanego modułu WIFI MRF24WB0MA i umożliwia dołączenie do płytek mikrokontrolerowych, komunikacji bezprzewodowej w standardzie IEEE 802.11. WIFI Shield posiada także gniazdo karty microSD do obsługi kart pamięci Flash. Obsługę odczytu i zapisu danych na karcie pamięci ułatwiają dedykowane biblioteki dołączone do środowiska MPIDE. Specjalne biblioteki pozwalają również użytkownikom na dołączanie do projektów swoich własnych kart rozszerzeń kompatybilnych z chipKIT. Kolejne biblioteki takie jak Brian Schmalz’s SoftPWMServo pozwalają tworzyć użytkownikom wyjścia analogowe jak również na sterowanie RC Servo na wszystkich wyjściach jednocześnie.
  Nowa płytka deweloperska chipKIT i moduł do komunikacji poprzez WIFI  http://www.ecnmag.com/product-releases/2013/0...d-arduino-users-develop-wireless-applications


  Fajne! Ranking DIY