Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra64 + RK315DT0000B - Konfiguracja Integra64 z czujkami zewnętrznymi.

27 Feb 2013 12:31 1923 4
 • Level 12  
  Witam

  Mam system Integra64 + czujki zewnętrzne RK315DT0000B ze zmienioną optyką RL300LR które mają zasięg 24 metry.
  Do wykorzystania mam także radiolinie.

  Zastanawiam się jak to zaprogramować aby użytkownicy wchodzący (strzałki czerwone) nie wywoływali fałszywych alarmów.

  Myślałem aby:
  1. opcja
  - Radiolinii przydzielić jakieś wejście "wirtualne" - 0 wejście/wyjście
  - Piry - oznaczyć jako - 3 - wewnętrzna opóźniona

  Człowiek zbliżając się do obiektu wciskałby przycisk na radiolinii a piry wtedy by nie reagowały, wchodzi do obiektu i rozbraja z klawiatury.

  Czy macie jakieś inne lepsze rozwiązanie, aby uniknąć fałszywych alarmów?

  Integra64 + RK315DT0000B - Konfiguracja Integra64 z czujkami zewnętrznymi.
 • OptexOptex
 • Level 32  
  To chyba najlepsze rozwiązanie
 • OptexOptex
 • Level 32  
  Opiszę krótko . Wielokrotnie stosowałem takowe rozwiązania z czujnikami zewnętrznymi (często i z RK315). U mnie były to posesje i mieszkalne i firmowe gdzie po uruchomieniu z pilota bramy wjazdowej lub furtki (użytkownik pieszy) system blokował czujniki zewnętrzne te na drodze użytkownika na czas potrzebny na dotarcie do budynku i wejście do niego.Robiłem to na dwa sposoby : pierwszy kiedy po uruchomieniu bramy/furtki klient musiał wejść do obiektu i rozbroić system , druga wersja : użytkownik blokował czujniki na czas dojścia do obiektu i nie musiał nic rozbrajać gdyż czas od otwarcia bramy/furtki był dosyć długi sumujący przebywaną drogę plus zapas czasowy na nieprzewidziane sytuacje. Układ taki się sprawdzał w sytuacji gdy czujniki zewnętrzne czuwają w budynku są ludzie a "nowy użytkownik" do nich przybywa i nie musi nic wklepywać w klawiaturę po wejściu lub użytkownik otwiera bramę ,wjeżdża na posesje zostawia auto w strefie chronionej i wychodzi poprzez bramę do pobliskiego kiosku sklepu . Masz tam l(w Integrze) linie blokujące czasowo i możesz to zastosować.To co napisałeś jest ok jednak RK315 musisz tak zamontować by nie widziały co jest za płotem/ogrodzeniem (chyba że płot jest pełny), pamiętaj że mikrofala w RK315 sięga dosyć daleko. Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca RK315 mianowicie ma on antymasking który w dawnych wersjach kiedy zasłonimy czujnik zadziaływał na czas zasłonięcia a w nowych się "zakleszcza" na stałe i reset zasilania dopiero go przywraca do normalnej pracy wiec musisz chyba oddzielna linie przeznaczyć do maskingu RK315 i zasilić z wyjścia o możliwości resetu zasilania z klawiatury.
 • Level 12  
  Czyli dobrze rozumiem gdy zrobię opcję z blokowaniem czujników

  1. opcja
  - Radiolinii ustawiam - wejście - 64 blokujące grupę 1 (ustawiam piry które chcę blokować)
  - Piry - oznaczam jako - 5 - zwykła lub 8 - zewnętrzna

  A jak ustawić ten czas dla blokowanych pirów, aby po ustawionym czasie ponownie czuwały gdyby użytkownik się rozmyślił i nie chciał jednaj rozbrajać obiektu. ?

  Czy dobrze tak będzie ?
 • Level 32  
  Naruszasz linie wejściową z pilota powiedzmy nr16 ta linia steruje wyjściem powiedzmy 45 (wirtualnym W wyjściu ustawiasz czas działania a to wyjście steruje Twoja linia blokująca wejścia Grupy 1 .W Integrach jest logika która trzeba stosować ( suma logiczna ,iloczyn itd no i wyjścia i wejścia wirtualne .