Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar LTS 813 - magnes tachogeneratora

wojtas1305 27 Lut 2013 13:50 1929 6
  • #1 27 Lut 2013 13:50
    wojtas1305
    Poziom 6  

mam pralkę POLAR LTS 813. W tym modelu był taki mały feler - odkręcał się magnes tachogeneratora. Ja co jakiś czas dokręcałem go ale trafiło się nieszczęście i kiedy przebywałem na leczeniu szpitalnym wystąpiła ta awaria. Poprosiłem szwagra by pomógł małżonce ale on nie umiał naprawić choć telefonicznie go instruowałem.
    No i oczywiście najłatwiej polecieć do sklepu i kupić nową pralkę.
    Gdy wróciłem do domu i nabrałem sił do obejrzenia (uszkodzonej pralki) stwierdziłem ze zdziwieniem, że po prostu nie ma tego odkręcającego się magnesu. Oczywiście wyparował bo nikt (małżonka, szwagier) go nie widział i nie chce się przyznać gdzie jest lub co z nim z robił.
    Oryginalna część jest nieosiągalna (szukałem chyba wszędzie). Czytałem, że ktoś tam dorabiał (przetaczał) taki magnes do swojej pralki z innego modelu.
    Może poradzicie coś gdzie zdobyć taki magnes lub z jakiego modelu próbować przetaczać by pasował - cewka tachogeneratora oczywiście jest oryginalna.

0 6
  • #2 27 Lut 2013 19:00
    bagrowski59
    Poziom 15  

Witam. Rozumiem że chodzi o tachoprądnicę. Jeśli nikt nie odpowie że posiada taki magne to daj znać. Posiadam magnes średnicy 19 mm od pralki Brandt, może dasz radę dopasować. Jak co to pisz dogadamy się (ale sprawdź średnicę czy pójdzie dorobić)

0
  • #3 27 Lut 2013 20:46
    wojtas1305
    Poziom 6  

dodaję, że średnica wewnętrzna cewki to ok. 22 mm, niestety nie wiem jaki jest gwint w wałku i jaki ma być luz pomiędzy magnesem a cewką myślę, że gdzieś ok. 1-2 mm. Nie wiem czy ta tacho metryczka i tachogenerator to to samo, myślę, że tak. Doczytałem jedynie, że to takie urządzenie do sterowania obrotami pralki.

0
  • #4 27 Lut 2013 21:17
    bagrowski59
    Poziom 15  

Byłem zmierzyć średnice, wewnętrzna cewki około 19.5 mm wałka 8 mm szczelina między cewką a magnesem to niecały 1 mm. Więc wychodzi że magnes jest za mały a nie może taki być bo nie będzie liczył.Przykro mi ale nie pomogę.

Dodano po 12 [minuty]:

Ewentualnie popytaj chłopaków w serwisie mogą mieć jakieś używki jak naprawiałem taki sprzęt to miałem trochę części z demobilu

0
  • #5 27 Lut 2013 22:58
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tej pralce jest chyba silnik Sole. Popytaj gdzieś bo w nich są takie same magnesy.

0
  • #6 28 Lut 2013 16:29
    wojtas1305
    Poziom 6  

faktycznie silnik SOLE typ 20584.740, jeszcze raz zmierzyłem cewkę średnice zewnętrzna 39 mm, wewnętrzna 22 mm.
    Może ktoś ma magnes pasujący do tego tacho ??

0
  • #7 28 Lut 2013 17:06
    axxx
    Specjalista AGD

Zapytanie w dziale /agd sprzedam-kupię/.

0