Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

22Apple - Jak usunąć 22Apple z przeglądarki internetowej?

Liktor 27 Lut 2013 14:37 3237 1
 • #1 27 Lut 2013 14:37
  Liktor
  Poziom 7  

  Witam,
  Mam problem z [nie wiem nawet czym to jest...] aplikacją/oprogramowaniem (?) 22Apple. Nie wiem, skąd to w ogóle wzięło się na moim komputerze. Dodam, że jest nowy, liczy może miesiąc od zejścia z taśmy produkcyjnej.
  Kiedy włączam przeglądarkę, stroną startową jest właśnie... www.22apple.com.. I włącza się ona za każdym razem. Zmieniałem ustawienia przeglądarki, odinstalowywałem nawet... to coś. Nic się nie zmienia.
  Mam trudności z szukaniem informacji tego typu w Internecie i informacji jakichkolwiek, jestem bowiem dość... zaawansowany wiekiem, więc to nie moje pokolenie zna się na komputerach. Poza tym, polskie zasobniki internetowe są bardzo ubogie w informacje w porównaniu z, np. angielskimi. Szukając tam, mimo braku stosownej znajomości tego języka, dostrzegłem, że inni również mają podobne problemy. Ba, znalazłem nawet dość obszerną i, moim zdaniem, skomplikowana instrukcję "jak się tego pozbyć" [a przynajmniej tak mi się wydaje; jak wyżej wspominałem - mój angielski nie jest najlepszy]: http://malwaretips.com/blogs/remove-22apple-com/..
  Wyczytałem słowo "wirus" i szczerze mówiąc, nieco się zmartwiłem. Zwlekałem bowiem niemałą chwilę z aktywacją programu antywirusowego. Poza tym, słyszałem od znajomego, że również padł ofiarą pewnego złośliwego oprogramowania w przeglądarce i miał z tym pewne problemy. Wolałem więc samemu nie bawić się w znawcę nowoczesnych technologii i udałem się tu, do specjalistów, na to... nie raz i nie dwa rekomendowane forum.
  Liczę na szybką pomoc i wskazówki,
  Pozdrawiam!

  PS - korzystam z oprogramowania komputerowego Windows 7 i przeglądarki Google Chrome, jeśli to istotne. Z chęcią odpowiem też na wszelkiego rodzaju pytania, które pomogą Wam w identyfikacji i niwelacji problemu, sam nie będę wymieniał, bo nie jestem pewien, co jest istotne, a co nie.

  0 1
 • #2 27 Lut 2013 15:06
  speedy9
  Pomocny dla użytkowników

  Polecam następujące kroki:
  1. na pulpicie na ikonę przeglądarki prawym przyciskiem myszy -> Właściwości -> pole Element docelowy -> "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" (usuwasz wszystko co znajduje się za \chrome.exe")

  2. Ustawienia Chrome -> Narzędzia -> Rozszerzenia
  Na liście powinno być 22Apple, należy je usunąć klikając na ikonkę kosza obok nazwy.

  Podobnie trzeba zrobić jeśli są inne przeglądarki w systemie i występuje w nich ten sam problem.

  Na koniec polecam skanowanie tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Search-Destroy,Program,Windows,12546.html
  Tutaj jest instrukcja do starszej wersji, ale powinna wystarczyć: http://itg.woiz.polsl.pl/spybot-instrukcja.pdf

  0