Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka akumulatorowa HILTI - Budowa akumulatora do starej obudowy

27 Lut 2013 17:20 4920 7
  • Poziom 9  
    Witam posiadam starą wiertarkę marki HILTI. Sprzęt jest w bardzo dobrym stanie oprócz akumulatora. Nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Wiertarka nigdy mnie nie zawiodła i szkoda ją wyrzucić skoro działa ;)
    Wpadłem na pomysł aby wrzucić do starej obudowy akumulatora nowe ogniwa. I tu moje pytanie..., akumulator jest trochę dziwny..., w sensie trochę rozbudowany.
    Na tabliczce znamionowej widnieją takie dane: 36V Ni-Cd Akku 1,4Ah 30KR23/43

I moje pytanie brzmi: Jak się za to zabrać i co mi jest potrzebne żeby takiej wymiany dokonać. Niżej fotki:
    Wiertarka akumulatorowa HILTI - Budowa akumulatora do starej obudowy Wiertarka akumulatorowa HILTI - Budowa akumulatora do starej obudowy Wiertarka akumulatorowa HILTI - Budowa akumulatora do starej obudowy Wiertarka akumulatorowa HILTI - Budowa akumulatora do starej obudowy
  • Poziom 35  
    Jak kolega zamierza połączyć te ogniwa?
  • Moderator sekcji Technicznej
    siwy00020 napisał:

I moje pytanie brzmi: Jak się za to zabrać i co mi jest potrzebne żeby takiej wymiany dokonać.

Zestawić nowe ogniwa tak, aby uzyskać wymagane napięcie zasilania.
    Idea jest banalnie prosta, diabeł, jak zwykle tkwi w szczegółach. Zależy jaki rodzaj ogniw wybierzesz i od tego zależy konieczność ich odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniem. A to już proste nie jest i trzeba trochę poczytać. Na forum jest kilkaset tematów o takich przypadkach.
  • Poziom 9  
    Myślałem, że ktoś pomoże mi dobrać jakiś akku, który zmieści się w obudowie starego i będzie pasował mając przy tym niską cenę. Wiem, że łączenie ogniw może wiązać się z ich uszkodzeniem, ale myślałem o podłączeniu ich w stylu koszyczków na baterie..., czyli bez żadnego łączenia na stałe tylko tak na wtrzaski.

Ewentualnie jest też opcja żeby zrobić to na kabel jakiś dłuższy..., jednak to już nie będzie to samo... No i pewnie na 36V zasilacz będzie dość spory z chłodzeniem.
    Ma ktoś jakiś pomysł, aby to rozwiązać?
    I dzięki za zainteresowanie ;)
  • Poziom 26  
    Obawiam się że za niską cenę nie kupisz dobrych akumulatorków wysoko prądowych. Próbowałem kiedyś z akumulatorkami zwykłymi w koszyczkach, ale nie wyszło, bo dawały za mały prąd i wkrętarka nie miała mocy. Na internecie można znaleźć akumulatorki do elektronarzędzi z blaszkami do lutowania.
    Np.tu:http://www.tme.eu/html/PL/akumulatory-cylindryczne-z-blaszkami-lutowniczymi/ramka_890_PL_pelny.html
    albo:http://www.hi-power.pl/
    Tylko nie wiem, czy przy tylu ogniwach, wymiana się będzie opłacała.
  • Poziom 27  
    Nowy kosztuje 1700zł+V więc będzie opłacalne.
  • Poziom 9  
    Identyczny sprzęt zregenerowałem w zeszłym roku i uwierz mi regeneracja jest o wiele tańsza. Za cały pakiet ze zgrzaniem zapłaciłem 515 zł (ogniwa JJJ SC200HP 2000mAh SC NiCD - BTO) do tej pory wkrętarka śmiga.

siwy00020 napisał:

Na tabliczce znamionowej widnieją takie dane: 36V Ni-Cd Akku 1,4Ah 30KR23/43
  • Poziom 18  
    Możesz sam wymieniać ogniwa, ale jeżeli nie masz zgrzewarki punktowej (do lutowanie ogniw to baardzo zły pomysł), to lepiej oddaj to w ręce fachowców. Ja osobiście (po dość długim i bolesnym rozeznaniu "regeneratorów") polecam z czystym sumieniem www.ebaterie.pl