Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1500zł, używana MIELE W 4160 czy lepiej nowa Bosh/Siemens WM10E4FEPL?

husky03 27 Lut 2013 17:48 18093 24
  • #1 27 Lut 2013 17:48
    husky03
    Poziom 6  

Witam Szanownych Forumowiczów,

prędko potrzebuję pralki i tu jest klops gdyż ponieważ korci mnie używana MIELE oj bardzo ale nie wiem, który model warto wybrać. Jestem za pralką, a nie pralko-suszarką, ciekawie wygląda bęben o strukturze plastra miodu tylko nie mam pojęcia czy nie przyniesie to więcej szkód niż pożytku biorąc pod uwagę np naprawę ?
    Czy jest sens w to się pakować czy jednak wziąć nową na 2 letniej gwarancji np Siemens WM10E4FEPL ?

Znalazłam coś takiego
    http://allegro.pl/pralka-miele-w-4160-plaster-miodu-z-gwarancja-i3062272210.html

wpadłam na pomysł aby po odbiorze pralki zamówić poradę serwisanta z prawdziwego zdarzenia, który sprawdzi sprzęt i spać spokojnie lub robić zwrot ...
    tylko skąd tego serwisanta ? ;)

Od pralki wymagam aby bardzo dobrze prała i nie żarła nie wiadomo ile prądu, było by miło aby nie wędrowała po łazience i nie wirowała jak nadlatująca eskadra śmigłowców; tylko ładowana od frontu.

Proszę o rady, z góry dzięki :)
    Karolina

Ps. jesli używana Miele to czy lepiej brać tą 100% niemiecką czy z spolszczonym panelem ? bo obawiam się gorszych podzespołów.. wszystko co niemieckie trafia na polski rynek zawsze jest gorszej jakości co o tym sadzicie ?

0 24
  • #2 27 Lut 2013 18:18
    skryn
    Admin grupy AGD

Bierz te Miele. W dodatku facet daje gwarancję na trzy miesiące. A to jest więcej, niż fabryczna dwuletnia gwarancja na jakikolwiek inny sprzęt.
    1500 zeta za tą sztukę, to nawet się nie zastanawiaj.

1
  • #3 27 Lut 2013 21:52
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Za taką kasę możesz już znależć porządną pralkę z 5 letnią gwarancją a to więcej niż 3 miesiące. Sprzedający też nie ma za dużo komentarzy i nie wiadomo jak z tą jego gwarancją.
    Ja w ogóle nie rozumiem tego zachwytu nad Miele.

0
  • #4 28 Lut 2013 06:42
    skryn
    Admin grupy AGD

norb74 napisał:

Ja wogole nie rozomiem tego zachwytu nad miele

Nie miałeś, nie widziałeś jak pracuje i wygląda, więc dlatego nie rozumiesz.

0
  • #5 28 Lut 2013 18:39
    husky03
    Poziom 6  

W Miele się zakochałam jak pracowałam (słońce, pole i sałata) w Holandii, wtedy dla mnie każda pralka prała tak samo ale Miele piorąc non stop zasyfione łachy facetów (chcę podkreślić poziom zabrudzenia bo damska garderoba aż tak źle po pracy sie nie prezentowała ;)) to spierała wszystko rewelacyjnie, naprawdę zrobiła na mnie wrażenie, no raz się zepsuła bo ktoś w kieszeni zostawił garść gwoździ i śrubek i wtedy stanęła heh i tak oto zainteresowałam się marką tejże pralki :)

Pan Sprzedawca od tej Miele za 1490zł na pytanie o spolszczony panel napisał iż jest to niemka ale miała zbita szybkę i w serwisie zamówił już z polskim menu i taki wstawił i..

Chyba jednak wezmę nową pralkę za 1000zł i tu proszę rzucić jakąś propozycją :}}}} a za 500zł używaną zamrażarkę :}

muszę przejrzeć gazetki promocyjne hipermarketowo-mediamarktowe, może coś się trafi..

0
  • #6 01 Mar 2013 19:27
    skryn
    Admin grupy AGD

husky03 napisał:
    muszę przejrzeć gazetki promocyjne hipermarketowo-mediamarktowe, może coś się trafi..

To z całą stanowczością nie trafi Ci się taki gadżet, jak w Holandii w postaci Miele.
    Nie rozumiem Twojej niekonsekwencji w temacie. Ta pralka z aukcji przebija wszystko.
    Ale to Twój wybór i Twój problem.
    Kupuj sobie nowe jednorazówki.
    Powodzenia.

0
  • #7 03 Mar 2013 01:00
    astw
    Poziom 17  

Zdecydowanie polecam Miele. I proszę się nie obawiać, gdy się kiedyś uszkodzi to da się szybko naprawić, a gdy uszkodzi się taka z marketu za x złotych, to czas naprawy gwarancyjnej może potrwać i z miesiąc. Proszę sprawdzić w warunkach gwarancji, czy jest maks. termin naprawy. A po gwarancji naprawa może kosztować bardzo dużo ze względu na nierozbieralne podzespoły. W przypadku Miele proszę sobie włączyć program 95 stopni, umyć pralkę od zewnątrz i ... przestać się zastanawiać, że jest używana. :)

1
  • #8 03 Mar 2013 11:19
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Czego wy porównujecie to miele do pralki z marketu z 999, to nie ma sensu. Porównajcie ją do pralki za 1700-1800 i wtedy miele nie wygląda tak dobrze. Z tą szybką i tanią naprawą też można polemizować

Tak uwielbiane miele ma u mnie wielkiego minusa. Na wysłane zapytanie czego pralki w polsce maja 2 lata a zagranicą 5 albo 10 lat gwarancji? czy pralki na nasz rynek są inne,gorsze? czego ukrywają że mają fabryki w Chinach, Rumuni?- milczą

0
  • #9 03 Mar 2013 18:47
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

norb74 napisał:
    Porównajcie ją do pralki za 1700-1800 i wtedy miele nie wygląda tak dobrze.

Jeśli już porównywać to raczej z pralkami z przedziału 3000-4000 pln.

1
  • #10 05 Mar 2013 09:41
    husky03
    Poziom 6  

Jeszcze nie kupiłam pralki, byłam W Media zobaczyć te w okolicy 1000-1300zł i powiem że wyglądają okrutnie źle, lekkie, chwiejne i plastikowe.
    Były też Miele i wpadł pomysł aby wziąć nową miele do 4tys na 5 nie oprocentowanych rat tyle że jak norb74 napisał można przypuszczać że pralki miele na rynek polski mogą być słabszej jakośći, w opiniach też znalazłam koment że produkowane na rynek skandynawski są lepsze.

I teraz czy kalkuje się brać 7letnią używke za 1500zł czy nową za 4tys z gw na 2 lata, prawie te same parametry. Wnerwiające jest nie mieć wystarczającej ilosci kasy aby móc kupic to co się chce z marszu hehe

0
  • #11 05 Mar 2013 10:56
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Ja mając taki dylemat jak Ty wybrałem konkurencję z Korei. W tej samej cenie co M dostałem pralkę tak samo dobrze wykonaną, tak samo dobrze zapakowną (ktoś pisał z + M to dobre opakownie). Dodadkowo dostałem dłuższą gwarancję, większy i pojemniejszy bęben, lepszy desing (ważne bo pralka stoi w kuchni) i więcej ''funkcji'. Szale przeważyło to że mogłem zobaczyć jak pralka pracuje w sklepie.
    Ja nie mam parcia na ''nazwe firmy'' i uważam że warto zobczyć co inni produkują.

Jestem ciekawy jak te pralki Miele za 4000 wyglądają w porównaniu do tych za 10000

Dostałem odpowiedź od Miele że ich wyroby wszędzie są takie same, a długość gwarancji ustalają poszczególne spółki indiwidualnie.

0
  • #12 05 Mar 2013 12:33
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

husky03 napisał:
    I teraz czy kalkuje się brać 7letnią używke za 1500zł czy nową za 4tys z gw na 2 lata, prawie te same parametry

Spokojnie możesz wziąć 7-mio letnią
    norb74 napisał:
    Ja mając taki dylemat jak Ty wybrałem konkurencję z Korei.

ciekawe czy wytrzyma chociaż te 7 lat i będzie w takim stanie jak ta 7-mio letnia Miele?

1
  • #13 05 Mar 2013 19:20
    skryn
    Admin grupy AGD

husky03 napisał:
    Jeszcze nie kupiłam pralki, byłam W Media zobaczyć te w okolicy 1000-1300zł i powiem że wyglądają okrutnie źle, lekkie, chwiejne i plastikowe.
    Były też Miele i wpadł pomysł aby wziąć nową miele do 4tys na 5 nie oprocentowanych rat tyle że jak norb74 napisał można przypuszczać że pralki miele na rynek polski mogą być słabszej jakośći, w opiniach też znalazłam koment że produkowane na rynek skandynawski są lepsze.

I teraz czy kalkuje się brać 7letnią używke za 1500zł czy nową za 4tys z gw na 2 lata, prawie te same parametry. Wnerwiające jest nie mieć wystarczającej ilosci kasy aby móc kupic to co się chce z marszu hehe

Wiesz co, jakbym miał w zanadrzu jakąś wolną gotówkę i w tym samym czasie popsułaby mi się pralka, to nie zawahałbym się kupić tej siedmiolatki z alledrogo.
    Cholera, korci mnie, jak nie wiem co... :)
    Chyba zalicytuję, a Ty się smakiem obejdziesz.
    W końcu 1,5 kilo za fullwypas sprzęt MIELE używane, to nie to samo, co hipermarketówka z MM, nawet za dwa koła... I nawet nie w głowie mi porównanie, bo MIELE gra po prostu w innej lidze.
    Jednym starczy tara, drugim Frania, a trzecim "praczka"... :)

PS. MIELE zaczyna się od pięciu kawałków w górę. Za cztery, to jakieś kwiprokwo MM.
    Nie licz zatem, że to będzie sprzęt z najwyższej półki. Jadą tam na tradycji marki, a nie na jakości. I cena jest z kosmosu, nie współmierna z rzeczywistością. Chcesz porządną pralkę, to masz ją na aukcji. Kosztuje (jakby nowa była) w tej jakości i z tymi bajerami ok. 8 kilo peelenów. Ale te bajery wcale nie są jakieś kosmiczne. Ot, porządnie wykonane. I tyle.
    Amen!

0
  • #14 05 Mar 2013 19:33
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Tylko żeby nie było płaczu jak ta super, hiper pralka się popsuje. Nikt nie pisze że naprawa miele może kosztowć fortunę.
    Powiedźcie jak te pralki takie dobre to czemu oszczędni Niemcy się ich pozbywają?

PS. jakie bajery ma ta pralka?

0
  • #15 05 Mar 2013 20:04
    skryn
    Admin grupy AGD

norb74 napisał:
    Tylko żeby nie było płaczu jak ta super, hiper pralka się popsuje. Nikt nie pisze że naprawa miele może kosztowć fortunę.
    Powiedźcie jak te pralki takie dobre to czemu oszczędni Niemcy się ich pozbywają?

PS. jakie bajery ma ta pralka?

Ad1. Pozbywają się wszystkiego, co jest zepsute, bo ich stać na wymianę na nowy egzemplarz, chociaż ostatnio jest to w odwrocie. Dotyczy to również Skandynawów, bo to u nich, poza Niemcami, najbardziej jest rozpowszechniona marka MIELE. I dlatego również taki sprzęt ciężko stamtąd wyrwać.
    I zaczynają naprawiać sprzęt, nawet MIELE. I przede wszystkim MIELE. Jeszcze Siemens, jako marka, też nieźle się trzyma u naszych zachodnich sąsiadów.

Ad2. Nic. Bajerem jest jakość prania.
    Kto tego nie doświadczył, to może sobie polizać cukierka przez szybę.
    Inaczej tego wytłumaczyć się nie da.
    A o fortunie za naprawę MIELE to zapomnij.
    Tyle samo będzie kosztowała naprawa sprzętu hipermarketowego Whirlpool, Ariston, Candy, czy Electrolux/AEG. Podzwoń na infolinię MIELE i zobaczysz, że diabeł nie taki straszny (ceny części zamiennych są nieraz dużo tańsze od konkurencji - podobne podzespoły).
    Chyba, że trafisz w zleceniu na niekumatego serwisanta (a takich nigdzie nie brakuje niestety), to zrobi wielkie oczy, widząc przed sobą sprzęt MIELE.
    Ja już dawno zęby na AGD zjadłem (i dalej zjadam), więc nie chrzanię głupot, jak jakiś potłuczony...

PS. Kup sobie nową pralkę (nie MIELE), a po dwóch latach masz do wymiany łożyska. Albo moduł. Twoja mina będzie bezcenna... :)

0
  • #16 05 Mar 2013 22:05
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Rozumiem że w większości trafiają do nas popsute pralki, naprawiane przez importera (przypuszczam że najtańszym kosztem by jak najwięcej zostło w kieszeni).
    Co rozumiesz pod jakością prania? Moje pranie jest czyste, pachnące, dzięki parze łatwiej się prasuje i jest ''sterylne''. Nie wiem co może być lepiej.
    To że Miele jest tanie w naprawie powiedz moim znajomym, którym wycena za naprawę wyniosła połowe wartości nowej pralki :(
    Rozumiem że każda pralka może się popsuć niezależnie od marki i ryzyko awari wzrasta wraz z wiekiem, dlatego wolałem kupić nową. Przez 5 lat mam spokój.
    Z tymi łożyskami nie przesadzaj- miałem do tej pory 3 pralki i w żadnej ich nie wymieniałem. Ja nie twierdzę że Miele robi złe pralki (taka 5000 to cudo), tylko że taka 7 letnia jest przestarzała i oborczona dużym ryzykiem popsucia.

0
  • #17 06 Mar 2013 00:20
    astw
    Poziom 17  

"PS. MIELE zaczyna się od pięciu kawałków w górę. Za cztery, to jakieś kwiprokwo MM.
    Nie licz zatem, że to będzie sprzęt z najwyższej półki. Jadą tam na tradycji marki, a nie na jakości. I cena jest z kosmosu, nie współmierna z rzeczywistością. Chcesz porządną pralkę, to masz ją na aukcji. Kosztuje (jakby nowa była) w tej jakości i z tymi bajerami ok. 8 kilo peelenów. Ale te bajery wcale nie są jakieś kosmiczne. Ot, porządnie wykonane. I tyle. ".

Nie rozumiem tego fragmentu. Mogę prosić o jego rozwinięcie. Pralki Miele - te dedykowane do MM i Saturna - seria Vitality produkowane są w RFN. Mają mniejszą pojemność, nie mają 1600 obrotów. To starszy model 3241. Klasyczny wygląd pralki.
    Pasująca do niej suszarka z tej samej serii to także prostszy model - 6 kg pojemności, brak wyświetlacza, technika kondensacyjna. Jak wszystkie suszarki Miele produkowana w Czechach. Pralki za ponad 5 tys i suszarki w tej cenie - to nowa technika, ale jakość moim zdaniem jest ta sama, bardzo dobra.

1
  • #18 11 Mar 2013 11:44
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Ja kupiłbym nową ale nie najtańszą za 1000 zł z MM czy podobnych sklepów, tylko np trochę droższą np Gorenje WA50129 albo WA60129 , u nas w sklepie AGD ok 1200 zł albo Boscha z serii WAE składanego w Polsce. Te pralki mają wymienne łożyska i pozytywne opinie użytkowników. Szwagierka ma Gorenje WA942 pierze prawie codziennie przez 14 lat i dopiero niedawno pierwszy raz się zepsuła się (pompka wody). Miele jest bardzo dobra tylko nie wiadomo jak była użytkowana.

0
  • #19 28 Mar 2013 13:56
    husky03
    Poziom 6  

miało być to albo tamto a skończyło się na tym czego chciałam uniknąć czyli na BEKO :D

Wybrałam BEKO WMB 71643 PTL z gwarancją 5lat w sumie wyszło 1376zł

Bałam się używki, teraz mam czas aby zebrać z 6tys na nową MIELE :))) pewnie z 2-3 lata to potrwa ..

teraz czas na zamrażarkę :P

1
  • #20 29 Mar 2013 10:40
    bajan
    Poziom 17  

Polecam używaną Miele tylko pewną (nie grzebaną).Dlaczego Niemcy wyrzucają bo robią nową łazienkę i kupują nowszy model.Psują się drobiazgi fartuch,wł.drzwiczek,elektrozawór wej takie drobiazgi,z częściami nie ma problemu.Te awarie występują po upływie ok 15 lat.Te wszystkie na allegro mają min. 10lat i dużo więcej.Mam w tej chwili 8 szt pralek z niemiec 15 letnich,wszystkie sprawne,w 2 przetarte fartuchy,łożyska nie huczą ,niektóre w stanie idealnym. Jeżeli ktoś znajdzie w którejkolwiek z nich,kropkę rdzy to oddaje ją za darmo.

1
  • #21 30 Mar 2013 08:27
    husky03
    Poziom 6  

no tak i już dość szybko zaczynam żałować, dopiero robie pierwsze pranie ale ten badziewiasty programator do szału mnie doprowadza :) i jak ta pralka śmierdzi...
    robiłam dwukrotne czyszczenie raz na 70 i drugi raz na 90 stopni C z dodatkiem sody i octu a dalej śmierdzi rybą. Teraz robię pierwsze pranie zobaczymy co z tego wyjdzie.

jak bym była pewna że kupuje używaną Miele od kogoś kto rzeczywiście zna się na rzeczy i nie chce tylko zarobić to fakt brałabym ale tak w ciemno od niewiadomo kogo,i nie wiadomo po jakich przejściach ta pralka to wolałam wziąć coś na dłuższej gwarancji.

0
  • #22 02 Kwi 2013 10:31
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

:twisted: mądra Polka po szkodzie
    najpierw wyszukane wymagania, konkretne modele, a tu ni z gruszki ni z pietruszki Beko o o Beeeeko :-)
    masz to co nie chciałaś ;)
    Myślę że z zamrażarką takiego błędu nie popełnisz :D

1
  • #23 03 Kwi 2013 22:43
    astw
    Poziom 17  

Jeśli zakup przez internet można odstąpić od umowy w 10 dni.

0
  • #24 27 Kwi 2013 04:35
    tony_tr
    Poziom 22  

Taaak Niemiec wyrzuca, a biedny Polaczek kupuje :)
    Już raz kupiłem jedną rzecz, która miała być jak nówka, mianowicie frytkownicę... Ostatni raz, dziękuję za takie produkty. Na drugi dzień odesłałem to sprzedającemu.
    Kto wie co się działo z tymi pralkami i jakie syfy tam siedziały... 1400zł to dla was mało by tak ryzykować? Moja, a właściwie moich rodziców już niemal 23 letnia pralka wyzionęła ducha i zamówiłem im whirlpoola za 1200zł. Pralka bardzo fajna, cicha, wszystko działa jak należy do dziś odpukać. Chodzi już z jakieś 3 lata od momentu kupna. Za używkę nie dałbym więcej jak 400zł jaka Miele by ona nawet nie była. Ciekaw jestem kto da 1400zł za pralkę niewiadomego pochodzenia. I jeszcze świadomość, bo nigdy nie wiesz jaki syfiasz to użytkował :)
    Pzdr

0
  • #25 27 Kwi 2013 12:54
    skryn
    Admin grupy AGD

No dobra, wystarczy.

1