Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCHUSTER - Helle C24 opis usterek i brak dok.(DTR'ki)

EkoGrzew 27 Lut 2013 18:56 1890 12
  • #1 27 Lut 2013 18:56
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Kocioł dwufunkcyjny Schuster'a Helle c24.

0 12
  • #2 04 Mar 2013 18:37
    EkoGrzew
    Poziom 19  

SCHUSTER to włoski producent. Może ktoś dysponuje chociaz linkiem do strony producenta jeśli już nie dokumentacją do konkretnego kotła

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo

0
  • #3 05 Mar 2013 20:37
    EkoGrzew
    Poziom 19  

mirrzo. Przesadzasz. Błędów ort. nie robię. Jednego wyrazu się zaczynasz czepiać. Pomóż lepiej DTR-ke znaleźć do tego kotła.

Moderowany przez mirrzo:

Ale brak znaków przestankowych, to również błędy.

0
  • #4 11 Mar 2013 14:40
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Panowie.
    Ponieważ jak widzę brak jest osób na tym portalu, którzy by mieli styczność z tym kotłem, poniżej przedstawię usterki. Na pewno trzeba będzie sprawdzić rezystancje czujników, niestety nie posiadam żadnych wykresów. Może ktoś jest użytkownikiem takiego kotła i posiada jeszcze instr. obsługi w języku polskim. Albo ktoś wie może
    kto był dystrybutorem tych urządzeń. Rok produkcji:2001

Do Moderatora: proszę przenieść ten post do: Systemy Grzewcze Użytkowik.

0
  • #5 19 Mar 2013 13:07
    EkoGrzew
    Poziom 19  

DTR - ka zdobyta. w języku włoskim, ale jest :)

1
  • #6 07 Kwi 2013 16:00
    robert_cz
    Poziom 10  

To ja też bym poprosił, bo nie mogę znaleźć.

0
  • #7 07 Kwi 2013 18:45
    EkoGrzew
    Poziom 19  

DTR-ke mam ale w wersji analog (papierowa) w czym bede mogł pomóc?

Dodano po 3 [minuty]:

A co do strony producenta, to trzeba zapomniec o kontakcie. Nawet maile nie dochodzą.

0
  • #8 10 Kwi 2013 17:41
    robert_cz
    Poziom 10  

Mam taki problem, że co jakiś czas, z nieznanych mi przyczyn, piec po prostu nie grzeje, świeci się lampka zasilania i cisza, stawiam na to, że jakiś czujnik nie pozwala mu ruszyć, ale bez jakiejkolwiek dokumentacji nie mam pojęcia od czego zacząć.

0
  • #9 03 Paź 2013 21:40
    robert_cz
    Poziom 10  

Teraz to naprawdę potrzebuję jakiekolwiek dokumenty, bo piec się zatrzymał na amen :-(
    Jakaś pomocna dłoń, cokolwiek, jakoś punkt zaczepienia?

0
  • #10 04 Paź 2013 08:20
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Jutro mam podobny przypadek akurat do serwisowania.
    A dokumentacje mam w analogu- papier. Zrobic Ci ksero i wysłać?

0
  • #11 04 Paź 2013 08:37
    robert_cz
    Poziom 10  

Bardzo poproszę, dorwałem coś ale po włosku i zabieram się za skan i tłumaczenie interesujących kawałków. Polską wersję mam ale do starszego modelu który różni się elektroniką. Postaram się dzisiaj wszystko załączyć.
    Wnioski po wizycie serwisowej też mile widziane :-)

0
  • #12 04 Paź 2013 08:53
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Za duzo opisywania. Przy ostatnim takim przypadku z wlasna inwencja tworcza zeszlo mi lacznie ponad 8 rbh... Generalnie nalezy wszystko przeczyscic. Najwiekszy problem bedzie na pewno przy zaworze trojdrogowym ( lewa dolna strona - mosiądz) totalnie moze byc zapieczony oraz brak cisnienia w naczyniu przeponowym. Na plytce tez moglo cos strzelic albo sie pojawily zimne luty. Pedzelek, przeczyscic , i lutownica....

0
  • #13 12 Paź 2013 10:21
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Kocioł pali. Zeszlo łacznie ponad 8 rbh. Tam dosłownie było wszystko... Kocioł miał przeciek, zalało płytke. Generalne czyszczenie, uszczelnianie przeciekow. Nie wiem jakie masz objawy, bo ja mialem ich wlasciwie kilka , co eliminowalem usterke. Docelowo masz na płytce wydrukowane przyłacza A5 i A6. W szczegolnosci zwroc uwage w A6 na 3-4 oraz w A5 3-4 szczegolnie ten elektrozawor. przyłóż manes do jego korpusu i jesli chodzi to ok. inaczej trzeba rozbierac i czyscic. Ktore kontrolki podczas rozruchu ci sie swiecą? I jakie sa pdst objawy? Podaj na priv adres to wysle schemat i rezystancje czujnikow.

0