Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] gniazdo elektroszczotki zelmer

test122 27 Lut 2013 19:12 3213 1
    test122
    Poziom 2  
    Poszukuję gniazda elektroszczotki do odkurzaczy zelmer.
    W sklepach internetowych nie idzie znaleźć takiego, można nabyć cały moduł
    elektroniki wraz z gniazdem za ok 50PLN (marnotrawstwo kasy) albo gniazdo
    o symbolu GAC-e75 za 5PLN (montowane na przewód - nie wiem jaki jest jego odpowiednik do montażu na obudowie, a taki właśnie bym chciał gdzieś nabyć).

Proszę o pomoc w namierzeniu sprzedawcy takich gniazd.
    Potrzebuję je do przeróbki leciwego zelmera 451, do którego dokupiłem elektroszczotkę i jestem zmuszony operować dwoma kablami podczas odkurzania :-(
    A nowego odkurzacza nabyć nie zamierzam, bo 451 to rewelka:
    - nie żre dużo prądu (800W) a ssie jak smok;
    - tanie worki papierowe (robione z jednego kawałka papieru);
    - łatwy w serwisie (wystarczy odkręcić 1 śrubkę by wyjąć turbinę, żadnych ukrytych zatrzasków i niespodzianek przy demontażu);
    - tanie części (łatwo rozebrać turbinę i wymienić wirnik, czy łożyska wirnika)
    - mało zakamarków w obudowie, w których gromadzi się kurz;
    - brak zwijarki kabla (dodatkowy kłopot z głowy :-) )

pozdrawiam wszystkich
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    jimmy111
    Poziom 12  
    Autor na pewno już sobie poradził. Trafiłem na ten wątek bo także poszukiwałem "odwrotnego" gniazda ósemki, by przystosować stary odkurzacz do elektroszczotki

Należało znaleźć coś co będzie bezpieczne dla użytkownika. Ostatecznie poradziłem sobie wykorzystując stary zasilacz ATX - taki z opcją zasilania monitora. Na kablu elektroszczotki założyłem pasującą wtyczkę.

Załączam zdjęcie mojego Elfa po przeróbce - mam wersję bez zwijaka przewodu i wiele miejsca w środku. Myślę, że komuś podpowiedziałem bezpieczne rozwiązanie.

[Kupię] gniazdo elektroszczotki zelmer