Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynia basowa pod Alpine 3545

adrianx 27 Feb 2013 19:21 2163 7
    adrianx
    Level 10  
    Witam, zamierzam kupić skrzynię bassową pod Alpine 3545. Proszę o pomoc w doborze skrzyni, zastanawiałem się nad JBL GT5-1204BR, ALPINE SBG-1244BP, Koszt 400-500zł. Czy pod ten wzmacniacz lepiej dwie skrzynie o mniejszej mocy, jeśli tak to jakie ?
    Pozdrawiam
    Sarever
    Level 19  
    Rzuć monetą, kompletnie nic nie podałeś. Jaki rodzaj muzyki?, a to głównie od tego zależy jaką skrzynię się dobiera.
    adrianx
    Level 10  
    Z muzyką to różnie ale dobierajmy pod techno, samochód to mercedes w210 kombi więc z bagażnika do wnętrza auta nie będzie problemu z przenoszeniem dźwięku, auto ma standardowy subwoofer ale postanowiłem dokupić coś więcej gdyż radio i wzmacniacz już posiadam. Zależy mi na ładnym basie.
    Pozdrawiam
    piotrek power
    Level 27  
    Podłączenie się do pytania. Mam Alpine 3541 (będzie w przyszłości zmieniany) też mam zamiar kupić jakiś subwoofer, najlepiej gotowy w skrzynce.

Na allegro są: RE-10D4 - 200W rms w cenie 350zł z dostawą.

Miałem okazję słuchać Magnat XPRESS 10 - szczerze, nic specjalnego, nie zauważyłem różnicy między nim a robionym Alphardem czy LTC

Słucham muzyki: techno, rock
    Pojazd: Megane I hatchback
    powalla
    Moderator of CarAudio
    D4 to 2x4ohmy , czyli w skrócie > spalisz wzmacniacz .
    piotrek power
    Level 27  
    powalla wrote:
    D4 to 2x4ohmy , czyli w skrócie > spalisz wzmacniacz .

Dziękuję za wyprowadzenie z błędu, czytałem kilka razy specyfikację - nie wiem jak tego nie zauważyłem.

Z tego co widzę na allegro wszystkie RE Audio mają 2x4 Ω a nawet 2x2 Ω

Za 350zł kupię jakąś skrzynkę basową w miarę fajnie grającą.
    Widzę wyszły nowe głośniczki RockForda R2D2-10 250w rms za 329zł z dostawą
    R1S410 150w rms - 309zł z dostawą
    Na allegro piszą że są to modele z 2012roku

JBL jest od groma, ale na forum nie są polecane, więc raczej odrzucam.
    Ogólnie jest w internecie dużo na temat subwooferów ale wszystkie posty stare z 2011 i starsze, a jeśli wyszły nowe głośniczki niedawno, więc ciężko się sugerować, może być tak jak ze słuchawkami, następca całkiem inaczej gra niż poprzednik ?

Choć ostatnio czytam że JBL nie są takie złe...
    Może ktoś bardziej doświadczony nakieruję mnie na właściwą drogę przy wyborze subwoofera, czego się wystrzegać? Co jest godne uwagi ? w cenie do 350zł
    powalla
    Moderator of CarAudio
    No same nowości ...co nowsze to badziewniejsze ;)
    piotrek power
    Level 27  
    Nie do końca rozumiem te głośniki 2x4Ω ?
    Czego spalę wzmacniacz ? Tam są dwa podłączenia, to jest dwu cewkowy głośnik ?
    Mogę go podłączyć szeregowo na 8Ω ? Pytanie teoretyczne, bo 8Ω nie ma sensu.

Więc tak, mogę kupić RF R1S410 - no ale po membranie widać, jakby mały skok miała, czy nie będzie słabego basu z tego głośnika, 150W RMS. Do Megane hatchback wystarczy ?

Z RF jest jeszcze opcja R2D ma 250w RMS, ale impedancja 2x2Ω
    Tego też nie rozumiem, jaki wzmacniacz by trzeba było ? 1Ω?
    Można go puścić na 4Ω ?