Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komunikacja przez socket cpp-java

kapidt 27 Lut 2013 19:48 1098 5
  • #1 27 Lut 2013 19:48
    kapidt
    Poziom 8  

Jak w temacie, utworzyłem socket serwer w cpp i chce przesłać tablice przez socket do aplikacji napisanej w javie, ale że w javie jestem dopiero poczatkujący, mam nastepujacy problem: nie wiem jak połączyć się przez ten socket, co ustawić jako serwer i jak pobrać jego adres? Znalazłem gotową klasę w javie z client' em właśnie ale nie wiem jak ją podpiąć pod mój programik, więc proszę o pomoc:)

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 5
  • #2 28 Lut 2013 07:06
    krru
    Poziom 32  

Normalnie Socket(host, post), po co takie kombinowanie?

0
  • #3 28 Lut 2013 09:22
    kapidt
    Poziom 8  

No ale muszę stworzyć socketa w java'ie, więc ta klasa go tworzy. Czy dobrze kombinuję? I czy jeżeli chce przesłać całą tablicę to muszę to jakoś konwertować? Czy tab w javie i cpp to to samo?

0
  • #4 28 Lut 2013 12:53
    McMonster
    Poziom 32  

Musisz w jakiś sposób konwertować przesyłane dane do postaci nadającej się do wysłania, np. tekstowej lub strumienia bajtów (czyli w sumie na jedno wychodzi) i po drugiej stronie je odczytać.

Tworzysz socket, tworzysz BufferedWriter i BufferedReader tak, jak to jest na początku metody writeToAndReadFromSocket() w powyższym kodzie i używasz metod read() i write(), ew. jeszcze readLine(). Problem zacznie się dopiero, gdy zechcesz, by kod komunikacji nie blokował działania reszty programu.

0
  • #5 28 Lut 2013 14:34
    kapidt
    Poziom 8  

jezeli chodzi o blokowanie to raczej nie ma problemu, bo chce tylko cyklicznie odbierac i na podstawie tego co odbiore generowac obraz

0
  • #6 01 Mar 2013 19:06
    kapidt
    Poziom 8  

dzięki za pomoc, pomogło

0