Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vestel 16VH3021 - brak innych źródeł, aktualizacja fw

27 Lut 2013 20:39 8625 24
  • Poziom 9  
    Witam.

Posiadam tv Vestel 16VH3021 modul to 17MB60-4 . Problem polega w tym ze ten tv przywiózł mi kolega z Holandii i widzi on tylko urządzenia podlaczone pod Hdmi , ani tuner tv ani euro złacze czy tez wga nie dzialaja. Inne funkcje działaja poprawnie pilot , głosnosc czy tez usb . Udało mi sie wejsc w zaawansowane funkcje serwisowe TVonmenu(pilot)7935 ale nie bylo tam zadnych opcji do ustawienia z tym zwiazanych . czy istnieje jakas możliwość aktualizacji tego modułu??? pozdrawiam Pawel
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    W menu użytkownika, ostatnia zakładka, tam jest lista źródeł, które użytkownik sobie wybiera. W trybie serwisowym można aktywować poszczególne złącza, ale ustawienia te służą do "zaprogramowania" danego modelu mainboard. Daj znać w razie problemów.
  • Poziom 9  
    w liście źródeł jest tylko hdmi1 . telewizor nie reaguje nawet jak coś podłącze
  • Poziom 9  
    Po wejsciu w menu serwisowe o opcjach Sourcer Settings jest włączone tylko hdmi1 wszystko inne jest wyłączone . nie moge nic przestawić w lewym dolnym rogu jest napis Read-only . Po wciśnięci resetu fabrycznego dalej tak jest.
  • Poziom 16  
    W "Options 1" jest tryb hotelowy. Może to ustawienie blokuje aktywację źródeł sygnału?
  • Poziom 9  
    w option 1 ani w option 2 nie ma funkcji hotelowej ale i tak nie moge nic tam pozmieniac bo tam tez jest zablokowane wszystko tylko do odczytu . W Hotel Mode wchodze kompletnie innym kodem 7935 i jeżeli tam włączę hotel mode to nic nie moge zrobić juz kompletnie Vestel 16VH3021 - brak innych źródeł, aktualizacja fw Vestel 16VH3021 - brak innych źródeł, aktualizacja fw Vestel 16VH3021 - brak innych źródeł, aktualizacja fw
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Brakuje tam jednego pliku o nazwie mboot.bin i mimo postępowania zgodnie z instrukcja pedrive nawet nie startuje
  • Poziom 16  
    Co nie startuje? Tv czy aktualizacja? Wiem, że w niektórych przypadkach potrzebny jest plik mboot.bin, tak jak napisano. Zrób zdjęcia dokładnej jakości tej płyty i prześlij mi je na pw.

Zmień nazwę pliku "usb_auto_update_T4.txt" na "usb_auto_update.txt" i sprawdź jeszcze raz.
  • Poziom 9  
    tv sie włącza bez problemu ale aktualizacja nie startuje mimo ze zmieniłem ta nazwę usb_auto_update_T4.txt na usb_auto_update.txt to jest link do identycznej płyty nie jestem jestem zrobic zdjecia dobrej jakosci http://www.tvpartsuk.co.uk/images/14-1-13%20488.JPG
  • Poziom 16  
    Znalazłem plik mboot.bin, ale do płyty 17mb62, gdzie jest inny procek. Jeżeli chcesz, mogę Ci go wysłać, ale robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

Ok, jeszcze raz. Plik mboot.bin do 17mb62 jest inny niż do 17mb60. Wsad do 17mb60 znalazłem szukając wsadu do Sharpa LC32SH130K639, który posiada właśnie tą płytę. Spróbuj tego. Wysłałem wszystko na pw.

Schemat w bazie jest, ale wsad zamieszczę dla potrzebujących.
  • Poziom 9  
    wyszla nie co lipa update sie powiódł jest wiele innych opcji widzi inne źródła ale ... Vestel 16VH3021 - brak innych źródeł, aktualizacja fw obraz wyglada tak;/
  • Poziom 16  
    W service menu poszukaj opcji wyboru matrycy lcd, ponieważ teraz masz obraz w negatywie.
  • Poziom 9  
    nie ma żadnego wyboru matrycy poza tym wszystkie opcje tam read only

Dodano po 34 [minuty]:

moze jest jakas szansa wgrania starszej wersji tego sterownika
  • Poziom 16  
    Reset do ustawień fabrycznych w menu serwisowym nie pomaga? Podaj model matrycy. Czy to jest matryca LED?

Podaj model matrycy.

Musi być model matrycy, albo pod zasilaczem albo pod płytą główną.

Sprawdź pw. Inny model płyty, ale może... Tylko ryzykujesz...
  • Poziom 9  
    reset fabryczny nic nie daje

Dodano po 13 [minuty]:

raczej lcd

Dodano po 28 [minuty]:

po rozkreceniu tego tv nie ma zadnej naklejki na wyświetlaczu (matrycy) jedyne co moge odczytac to plyta 17mb60-4 i zasilanie 17pw05-3

Dodano po 13 [minuty]:

na tyle monitora ( na obudowie) jest napisane model:LED1600T POWER SUPPLY
    22 0-240V 50 HZ 20w

Dodano po 6 [minuty]:

MUSZA ISTNIEC JAKIES STARSZE WERSJE STEROWNIKA stary sterownik byl V.0.9.7a a nowy V.8.0.6e

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

problem w tym ze odkręciłem i zasilacz i płytę główna i nie ma nic ;/ i co teraz?
    chyba sie pochlastam za pare dni premiera battelfilda3 na xboxa a ja nie mam tv;p
  • Poziom 9  
    ten sterownik sie nie instaluje na tv w ogóle nie startuje

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

model matrycy

CHUNGHWA
    claa156wb11

156wb11s
  • Poziom 16  
    borekorneta napisał:
    ten sterownik sie nie instaluje na tv w ogóle nie startuje

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

model matrycy

CHUNGHWA
    claa156wb11

156wb11s

Widzisz, ta matryca to led, nie lcd. Masz wgrany wsad do lcd, więc taki obraz. Szukałem specyfikacji dla tej matrycy, ale nie mogę znaleźć. Po wielkich poszukiwaniach w necie znalazłem na włoskim forum model tv Sharp LC-24LE510E z płytą 17MB60 i matrycą LED. Tylko różnica jest taka, że ten tv to full hd i dwa porty hdmi. Dodatkowo znalazłem wsad do Sharp LC-19LE510E hd ready (również 17MB60, ale jeden port hdmi). Do 19'' nie ma pliku mboot.bin, ale weź od wersji 24'' (może w końcu ruszy battlefield 3!). Przesłałem wszystko na pw. Napisz, jaki wynik.
  • Poziom 9  
    LC-24LE510E Version 8.0.6.e --- obraz w negatywie podzielony na 4 ekrany pokazujace ten sam obraz
    LC-19LE510E Version 8.0.6.e --- zero różnicy dalej obraz w negatywie

myślę ze problem leży w wersji sterownika ;(
  • Poziom 16  
    Nie mam pomysłu, tak na odległość jest trudno "naprawiać". Szkoda, że nie mam tego tv w domu. Tu masz link:

http://electronicshelponline.blogspot.co.uk/2013/01/vestel-17mb18-tft-lcd-tv-software.html

Sprawdź, czy działa "INIT TV1", "INIT NVM" i wybór ekranu (opisany prawie na samym dole). Ja wiem, że to jest opis do innej płyty, ale może zadziała. Akurat nie mam w domu tv z tą płytą, żeby cokolwiek sprawdzić.
  • Poziom 9  
    "INIT TV1", "INIT NVM" nie moge tego włączyć pilotem ;(
  • Poziom 9  
    ;( żadnych pomysłów ?
  • Poziom 16  
    Podałeś link do identycznej płyty: http://www.tvpartsuk.co.uk/images/14-1-13%20488.JPG.
    Sprawdź, gdzie jest gniazdo do podłączenia matrycy. A może wygląda jak ta płyta: http://www.ebay.co.uk/itm/MAIN-AV-BOARD-FOR-T...nics_Video_RemoteControls&hash=item338090d0d6
    Gniazdo umieszczone jest w innym miejscu. Nie patrz na ilość portów hdmi. Ważne, że jest to do TV LED. Sprawdź i napisz, zawęzi to poszukiwania softu.
  • Poziom 15  
    Poradziłeś sobie z problemem ?
    Podaj typ matrycy to będzie łatwiej znalezć soft.
    Mam kilka różnych w zależności od typu matrycy.