Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS - SE 54231 - program mycia nie rusza, wciąż wypompowuje wodę.

piotrkam1982 27 Lut 2013 21:55 1722 6
  • #1 27 Lut 2013 21:55
    piotrkam1982

Poziom 15  

Witam,

Dostałem tę zmywarkę w "prezencie", 3 dni temu włączyłem i puściłem program na 65'C - działa ! Talerze umyte, szklanki...jednym słowem wszystko jak trzeba. Ale nie wiedziałem czy ona sama się wyłącza - więc po kontrolnym kuknięciu wyłączyłem ją poprzez naciśnięcie POWER. Dziś chciałem "umyć naczynia" a tu wciąż wypompowuje wodę chociaż jej tam niema.

To co zrobiłem do tej pory :

1.Wyczyściłem filtry
    2.Sprawdziłem pływak
    3.Zalałem wodą i pozwoliłem wypompować
    4. Próbowałem zresetować przy wciśniętych 1 i 3 załączyłem PWR - diody migają nic się nie dzieje.

Czy może ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną ?
    Niestety nie posiadam instrukcji, a znalezione na tym forum do modelu niższego SE 54320 niestety nie dają żadnej odpowiedzi.

Dopiszę: Czy istnieje opcja - kontynuowania przez zmywarkę poprzedniego zatrzymanego niewłaściwie programu ?

0 6
  • #2 27 Lut 2013 22:41
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Na pewno w postach natknąłeś się na treść "przechyl, połóż zmywarkę na tzw. plecy. Wyleci woda z tacy, postaw na nóżki i ruszy. Usuń przeciek."

0
  • #3 27 Lut 2013 22:54
    piotrkam1982

Poziom 15  

rychomuch napisał:
    Witam.
    Na pewno w postach natknąłeś się na treść "przechyl, połóż zmywarkę na tzw. plecy. Wyleci woda z tacy, postaw na nóżki i ruszy. Usuń przeciek."

No właśnie czytałem na ten temat...wiesz kolego...eee...mam w zabudowie to cacko.
    Taca - jeżeli chodzi o zbiornik dolny >>??<< nie kumam - mów jak do laika!
    A przeciek ? eee....co ?

Nie wątpię w twoje porady - wytłumacz mi proszę o co loto w tym ?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lut 2013 23:11
    rychomuch
    Poziom 29  

Na dnie zmywarki czyli ostatnia dolna część urządzenia oprócz nóżek jest taca na wodę z przecieku zmywarki.
    Jak piszę połóż na plecy to jest oczywiste że trzeba wysunąć z zabudowy. Chyba że blat jest tak wysoko nad zmywarką, albo blat jest wyjmowany to można przechylić bez wybudowy.

0
  • #5 27 Lut 2013 23:49
    piotrkam1982

Poziom 15  

Rozumiem, że jest jakaś rewizja którą można otworzyć ? Z postów które przeczytałem wynika, że nie tylko ja borykam się z tym problemem. Mało tego - problem u niektórych pojawia się co mycie ( przeciek tak jak napisałeś ) i trzeba tę zmywarkę co mycie na plecy przewracać...

Jak się uda - to jeszcze dzisiaj to zrobię i dam znać !
    Dziękuję koledze za poradę ! A jak się uda to na pewno nie zapomnę !

Lecę pozmywać !

Dodano po 30 [minuty]:

Baba mnie trochę opierniczyła... za hałasy... ale moja ciekawość i jej brudne naczynia wygrały z marudzeniem...

Woda faktycznie po przechyleniu się wylała... posprzątałem , postawiłem z powrotem, podłączyłem - działa...leci na 2 gim programie...

Ale o co chodzi z tą wodą - musi się gdzieś przelewać albo przeciekać... gdzie szukać ?

0
  • #6 28 Lut 2013 13:15
    egon42
    Poziom 37  

piotrkam1982 napisał:
    Ale o co chodzi z tą wodą - musi się gdzieś przelewać albo przeciekać... gdzie szukać ?
    Sam musisz poszukać skąd cieknie zacznij od zajrzenia do komory myjącej i zobacz czy nie ma śladów rdzy jak są to trzeba zobaczyć czy z 2 strony woda nie kapie jak kapie to już masz dziurę.

0
  • #7 03 Mar 2013 17:19
    piotrkam1982

Poziom 15  

Witam, pomogło wylanie wody z komory przelewowej (czy jakoś tak) moim błędem było zatrzymanie programu i cofnięci się wody z węży do niej. Dzięki za pomoc wszystkim !

0