Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PicoScope 3207A i B - pierwsze oscyloskopy PC z USB 3.0

PicoScope 27 Lut 2013 22:35 1740 0
 • PicoScope 3207A i B - pierwsze oscyloskopy PC z USB 3.0Firma Pico Technology jako pierwsza na świecie udostępniła oscyloskopy PC z interfejsem USB 3.0
  W interfejs USB 3.0 wyposażonych jest coraz więcej nowych komputerów i notebooków, więc każdy kupujący oscyloskop USB będzie oczekiwał korzyści płynących z wyższej prędkości transferu danych. Dzięki nowemu interfejsowi przechwytywanie dużych bloków danych oraz strumieniowe przesyłanie danych z oscyloskopu PicoScope do komputera jest teraz znacznie szybsze.
  Nowy model oscyloskopu PicoScope 3207A wyposażony jest w dwa kanały wejściowe z 250 MHz pasmem przenoszenia, generator funkcyjny oraz bufor pamięci wewnętrznej na 256 milionów próbek. Umożliwia próbkowanie w czasie rzeczywistym z częstotliwością 1 GS/s.
  Drugi z nowych modeli PicoScope 3207B wyposażony jest w bufor pamięci na 512 milionów próbek oraz dodatkowy 32 000 próbkowy bufor na kształt własnego przebiegu dla generatora arbitralnego, oferującego odświeżanie z częstotliwością 100 MS/s. Dokładność podstawy czasu dla obu modeli to ± 2 ppm.
  Do zalet należy również dopisać cyfrowe wyzwalanie wspomagające uzyskanie dokładnego stabilnego przebiegu na ekranie komputera. Oscyloskopy PicoScope 3207A i 3207B zasilane są tak jak inne modele z oferty Pico Technology poprzez port USB.

  Oscyloskopy dostarczane są wraz z oprogramowaniem PicoScope 6 dla systemu operacyjnego Windows. Oprogramowanie zawiera wiele zaawansowanych funkcji, takich jak automatyczne pomiary, dekodowania sygnałów szeregowych interfejsów RS 232/UART, SPI, I2C, CAN, LIN i FlexRay czy testowanie przebiegu z założoną maską. Aktualizacje oprogramowania są darmowe. Dla tych, którzy chcą pisać własne programy akwizycji danych, dostępny jest pakiet SDK ze sterownikami i przykładami.


  Źródło: http://www.picopolska.pl/do-pobrania/category/19-katalogi