Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX FR.STX.12.2.300.8.F.S.MC czy to ten sam przetwornik co STX GDS 30/200/8 ?

Maciej Raniś 27 Lut 2013 22:59 2607 4
  • #1 27 Lut 2013 22:59
    Maciej Raniś
    Poziom 14  

Witam, na dniach na stronie STX pojawił się głośnik jak w temacie, jednoznacznie można stwierdzić że zastąpił GDS'a również jak w temacie. Tu moje pytanie, czy jest to tylko zmiana oznaczeń, czy też nastąpiła zmiana głośnika w ofercie? Z tego co zauważyłem, to poprzednio podawano chociażby wyższą efektywność oraz wyższą moc, co do innych parametrów nie jestem pewien. Może wynika to jedynie ze zmiany sposobu przeprowadzania pomiarów? Ogólnie chciałbym wiedzieć, czy jest to ten sam GDS, który jakiś czas temu zebrał sporo pozytywnych opinii i był powszechnie stosowany w budowie tanich nadstawek? Pytam, gdyż kiedyś gdzieś mignął mi temat, w którym użytkownik skarżył się na pogorszenie jakości tych głośników, jak to w końcu jest obecnie? Może ktoś tu ma zamiar kupić te głośniki w najbliższym czasie i mógłby po ich otrzymaniu wyrazić swoją opinię, ewentualnie porównać do GDS z pierwszej serii STX?

• #2 27 Lut 2013 23:46
    House System
    Poziom 18  

Witam. Z tego co zauważyłem jest to ten sam głośnik co poprzedni o oznaczeniu STX GDS 30/200/8, ponieważ firma STX podała wspomniała to oznaczeniu przy nowym.
    Co to innych parametrów to może "ostatnio" wykonali nowe pomiary i te co wyszły nie "pokrywały" się ze starymi i podległy aktualizacji.
    Głośnik ogólnie wizualnie wygląda tak samo.
    A co do oznaczeń Głośniki wysokotonowe estradowe tej firmy "otrzymały" również inne oznaczenia niż poprzednie.

Pozdrawiam.
    House System.

• #3 03 Kwi 2013 21:30
    Maciej Raniś
    Poziom 14  

Ostatnio na znanym portalu aukcyjnym pojawił się ten głośnik ze starymi oznaczeniami oraz danymi w opisie aukcji, na pytanie do sprzedającego "z którymi danymi przetwornik jest zgodny?" otrzymałem odpowiedź, że jest to dostawa o oznaczeniu sprzed zmiany i w związku z tym zgodna ze starymi danymi. Z odpowiedzi wynika jakoby jednak teraz STX oferował inny przetwornik, gdyż różnią się praktycznie wszystkie dane, w tym tak kluczowe jak częstotliwość rezonansowa, objętość ekwiwalentna, dobroci, impedancje, skuteczność, a nawet masa netto. Praktycznie każdy zmierzony parametr ma inną wartość. Takie różnice raczej nie mogły wyniknąć z "nowych" pomiarów, chyba że zmieniła się metoda albo poprzednie były nic nie warte...

• #4 13 Gru 2013 11:48
    SzokalML
    Poziom 36  

Czy głośnik też posiada jak poprzedni - trzy membrany - to znaczy dwie tubki wysokotonowe? Trudno wywnioskować ze zdjęcia - wcześniejsza nota katalogowa zawierała więcej zdjęć np. od frontu.

Głośnik różni się parametrami na tyle, że można stwierdzić, że to coś nieco innego. Na dodatek, parametry wyglądają nieco gorzej niż u poprzednika.

Głośniki GDS 30/200 dostępne są jednak jeszcze w hurtowniach.

• #5 13 Gru 2013 17:00
    Maciej Raniś
    Poziom 14  

Głośnik posiada podwójną tubkę wysoko tonową, jednak o nieco innej budowie niż poprzednik. Wiele hurtowni, jak również użytkowników, nie zdaje sobie sprawy ze zmiany głośnika i nieświadomie sprzedaje / kupuje te nowe podając dane starych na stronach internetowych itp. Problemy pojawiają się dopiero gdy trzeba głośnik przykręcić, ktoś sobie wcześniej nawiercił 8 otworów według rysunku ze strony sklepu, paczka przychodzi a głośnik ma tych otworów 6. W wielu wątkach nadal poleca się filtr wyrównujący środkowe pasmo, choć ten zniknął przed niemal rokiem ze strony STX, gdyż najwyraźniej do obecnego głośnika się nie nadaje, bo ten ma chociażby inne indukcyjności. Lub ktoś sobie złożył obudowę według sprawdzonego projektu sprzed dwóch lat (bass-reflex), założył głośniki "te same", odsłuchuje, a tu dudni albo głośniki się palą przy większej mocy, bo te nadają się tylko do obudowy zamkniętej (w której i tak wypadałoby je przyciąć od dołu). Robił sobie ktoś symulację WinISD według nowych danych?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME