Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool DHW B00 - drzwi przednie

kov 28 Lut 2013 12:33 2178 6
  • #1 28 Lut 2013 12:33
    kov
    Poziom 2  

Przy demontażu drewnianej obudowy wysunął się kontaktron (na długim kablu). Mam prośbę o podpowiedź, odnośnie instalacji kontaktronu w drzwiach zmywarki - jakie powinno być prawidłowe miejsce instalacji? Wstępnie wydaje mi się, że się wysunął z podajnika tabletki do mycia - ale nie mogę dopasować właściwego miejsca.

W załączeniu zdjęcia kontaktrona i widok pojemnika.
    Zmywarka Whirlpool DHW B00 - drzwi przednie Zmywarka Whirlpool DHW B00 - drzwi przednie

Pozdrawiam
    Tomek

0 6
  • #2 28 Lut 2013 18:09
    bagrowski59
    Poziom 15  

Witam .Nie naprawiałem takiej zmywarki ale wydaje mi się że jest to kontaktron od drzwi (po otwarciu wyłącza zmywarkę) i powinien być zamocowany na wewnętrznej górze drzwi.Możesz to sprawdzić włączając zmywarkę i próbować ustawić kontaktron na obudowie drzwi lub za pomocą magnezu, zbliżając i oddalając od kontaktronu.Będziesz widział co się dzieje i na co powinien reagować.

Dodano po 1 [minuty]:

Dopiszę że długość przewodu powinna wskazać miejsce zamontowania

Moderowany przez mrhari:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady,

0
  • #3 28 Lut 2013 18:47
    kov
    Poziom 2  

Dziękuję, ale właśnie nie znalazłem miejsca na górze drzwiczek. Dodam, że w zamku drzwi jest włącznik i zmywarka startuje bez załączonego kontaktronu, stąd moje typy na pojemnik na tabletki i nabłyszczacz, ale nie mogę dopasować miejsca.

0
  • #4 28 Lut 2013 19:03
    bagrowski59
    Poziom 15  

A próbowałeś z magnesem co się dzieje jak zbliżysz magnes?

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lut 2013 20:30
    movzx
    Poziom 39  

Autor tematu sam dobrze zgadł od początku - jest to czujnik nabłyszczacza, zamontowany na spodzie dozownika, po prawej stronie.
    Tutaj co nieco widać:
    Zmywarka Whirlpool DHW B00 - drzwi przednie

PS. Magnezem to można się bawić w małego chemika ;)

0
  • #6 01 Mar 2013 18:12
    bagrowski59
    Poziom 15  

Sory ale tego dozownika nie widać na zdjęciu a jest on podobny jak w Winterhalterze i jak bym go widział to bym od razu dał odpowiedż prawidłową. A co do magnewsu to właśnie w przemysłowych zmywarkach z kontaktronem drzwi tak jest najłatwiej sprawdzić jego działanie. Jak pisałem nie naprawiałem takiej zmywarki więc dałem sugestię żeby sprawdzić co się dzieje. Jeśli sugestia to błąd to sory.

0
  • #7 02 Mar 2013 13:00
    kov
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
    Pozdrawiam
    Tomek

0