Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml-2160 - Drukuje puste strony po regeneracji tonera

rzadzik 28 Lut 2013 13:46 2868 2
 • #1 28 Lut 2013 13:46
  rzadzik
  Poziom 2  

  Witam
  Mam drukarkę ml-2160 i po regeneracji mlt-d101s nie drukuje nic tzn, nie wyświetla żadnych błędów, bierze papier normalnie ale wypuszcza czyste kartki, raz wydrukowała kreskę na cała stronę i lekko widoczne parę literek, ale na prawdę widać je po bardzo dogłębnym przyjrzeniu się.
  Najpierw zrobiłem regeneracja według zagranicznego filmu instruktażowego: wgrałem fix, otworzyłem kasetę od strony wsypu proszku i dosypałem proszku lg chem. Drukarka drukowała ale brudziła strony i momentami robiła jaśniejsze paski.

  Dziś chciałem wyczyści całą kasetę według polskiego filmu instruktażowego znalezionego w internecie, według niego rozebrałem cala kasetę na części i wyczyściłem wszystkie elementy ręcznikiem papierowym (nie używałem alkoholu) - zielony bęben, pręt w nim znajdujący się oraz wałek który jest pod nim oraz listwę i zbiornik na toner resztkowy.
  Później wziąłem się za górną część wyjąłem wałek magnetyczny, wyczyściłem go ręcznikiem papierowym suchym, później wyczyściłem listwę no i ta komórkę trochę ile się dało. Przy wałku magnetycznym nie czyściłem jego wnętrza i nie dawałem smaru przewodzącego, bo jakiś tam był wcześniej i po poskładaniu drukarka drukuje czyste kartki...
  Czego to może być wina ?

  0 2
 • #2 28 Lut 2013 19:50
  leeart

  Poziom 34  

  Brak masy na bębnie, sprawdź czy jest przejście między bolcem a rurą.

  0
 • #3 28 Lut 2013 20:36
  rzadzik
  Poziom 2  

  Już naprawiłem, po całym dniu walki! Zobaczyłem że brakuje jednej sprężynki, spadła mi na podłogę i jakość przeoczyłem ją (sprężynka od strony zębatek). Włożyłem ja i drukarka drukuje aż miło :D
  Dzięki wielkie za pomoc :)

  0