Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ml-2160 - Drukuje puste strony po regeneracji tonera

rzadzik 28 Feb 2013 13:46 3453 2
    rzadzik
    Level 9  
    Witam
    Mam drukarkę ml-2160 i po regeneracji mlt-d101s nie drukuje nic tzn, nie wyświetla żadnych błędów, bierze papier normalnie ale wypuszcza czyste kartki, raz wydrukowała kreskę na cała stronę i lekko widoczne parę literek, ale na prawdę widać je po bardzo dogłębnym przyjrzeniu się.
    Najpierw zrobiłem regeneracja według zagranicznego filmu instruktażowego: wgrałem fix, otworzyłem kasetę od strony wsypu proszku i dosypałem proszku lg chem. Drukarka drukowała ale brudziła strony i momentami robiła jaśniejsze paski.

Dziś chciałem wyczyści całą kasetę według polskiego filmu instruktażowego znalezionego w internecie, według niego rozebrałem cala kasetę na części i wyczyściłem wszystkie elementy ręcznikiem papierowym (nie używałem alkoholu) - zielony bęben, pręt w nim znajdujący się oraz wałek który jest pod nim oraz listwę i zbiornik na toner resztkowy.
    Później wziąłem się za górną część wyjąłem wałek magnetyczny, wyczyściłem go ręcznikiem papierowym suchym, później wyczyściłem listwę no i ta komórkę trochę ile się dało. Przy wałku magnetycznym nie czyściłem jego wnętrza i nie dawałem smaru przewodzącego, bo jakiś tam był wcześniej i po poskładaniu drukarka drukuje czyste kartki...
    Czego to może być wina ?
    leeart

Level 34  
    Brak masy na bębnie, sprawdź czy jest przejście między bolcem a rurą.
    rzadzik
    Level 9  
    Już naprawiłem, po całym dniu walki! Zobaczyłem że brakuje jednej sprężynki, spadła mi na podłogę i jakość przeoczyłem ją (sprężynka od strony zębatek). Włożyłem ja i drukarka drukuje aż miło :D
    Dzięki wielkie za pomoc :)