Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mb w202 nie odpala - immobilizer

XmanX 28 Lut 2013 16:23 2739 3
  • #1 28 Lut 2013 16:23
    XmanX
    Poziom 9  

Witam. Od pewnego czasu mam problem z immo w mojej c-klasie. Rok auta 1995, silnik 2.0D 75 KM. Samochód posiada oryginalny kluczyk scyzoryk na podczerwień. Pilot otwiera i zamyka auto bez problemu, towarzyszy przy tym miganie odpowiednio zielonej (przy otwieraniu) oraz czerwonej (przy zamykaniu) lampki w klamce kierowcy oraz lampek w lusterku wewnętrznym. Jednak po włączeniu zapłonu zaczynają migać dwie lampki i samochodu nie można uruchomić. Zauważyłem, że usterka pojawia się najczęściej po nagrzaniu samochodu i gdy on postoi całą noc to prawie zawsze samochód działa poprawnie. Mam podejrzenie, że może to być jakiś zimny lut lub coś w tym stylu. Mam pytanie, czy ktoś spotkał się wcześniej z taką usterką lub ma jakieś podejrzenia co może być przyczyną. Ewentualnie gdzie w samochodzie znajduje się jakiś moduł immo, bo przeszukałem to i inne miejsca w necie i nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

0 3
  • #2 08 Mar 2013 15:31
    XmanX
    Poziom 9  

Czy ma ktoś schemat połączenia pompy wtryskowej lub immobilizera? Chciałbym posprawdzać zasilania pompy itp.

0
  • #3 08 Mar 2013 21:39
    15darekvw
    Poziom 27  

Puszke immo powinieneś mieć za licznikiem.

2
  • #4 09 Mar 2013 16:09
    XmanX
    Poziom 9  

Właśnie u mnie nie ma tam modułu. Nigdzie go nie znalazłem. Podejrzewam, ze jest tylko moduł w pompie wtryskowej plus odbiornik w lusterku. Potrzebuje jakiś schemat, żeby instalacje posprawdzac.

0