Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

magnum mig 280 schemat sterowania inwertera

mateo1992 28 Feb 2013 16:58 6522 5
    mateo1992
    Level 10  
    Witam,
    Potrzebuję schemat sterowania inwertera do spawarki magnum mig 280.
    Jeśli ktoś takim dysponuje przynajmniej schematem obwodów tranzystorów głównych to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i Z Góry Bardzo Dziękuję.
    Yanush
    Level 18  
    Chodzi o Minimag 280 prod. OZAS Sp. z o.o. ?
    noopS
    Level 17  
    mateo1992 wrote:
    Witam,
    Jeśli ktoś takim dysponuje przynajmniej schematem obwodów tranzystorów głównych

To jest prosty układ full bridge więc nie rozumiem po co ci schemat?
    Tam są po 3 lub 4 tranzystory MOS na stronę, obwód kontroli prądów oraz drivery do sterowania tranzystorami

Układ sterowania też dość prosty zwykły układ z SGA oraz przetwornica zasilająca 24 - 27 V

Schematu nie mam ale powiedz co potrzebujesz -wartość elementu, opis złączki-to pomogę
    mateo1992
    Level 10  
    Yanush wrote:
    Chodzi o Minimag 280 prod. OZAS Sp. z o.o. ?

Nie,to jest Magnum Mig 280 tak pisze na spawarce z przodu.

Dodano po 2 [minuty]:

noopS wrote:
    Schematu nie mam ale powiedz co potrzebujesz -wartość elementu, opis złączki-to pomogę

Przyczyną awarii jest nieprawidłowa regulacja prądu spawania,Układ regulacji nie jest mi znany i prosiłbym o bliższe wytłumaczenie i po to był mi potrzebny jakiś schemat nawet blokowy.
    pleban111
    Level 12  
    Witam.
    Kolego udało Ci się może rozwinąć tego magnum? Wiem że post z dawnej epoki le może masz jakąś dokumentację do tej maszyny a tak się składa że mam to samo z urządzenie z wadą braku regulacji prądu ? (cały czas daje na max).
    Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam
    pleban111
    Level 12  
    pleban111 wrote:
    Witam.
    Kolego udało Ci się może rozwinąć tego magnum? Wiem że post z dawnej epoki le może masz jakąś dokumentację do tej maszyny a tak się składa że mam to samo z urządzenie z wadą braku regulacji prądu ? (cały czas daje na max).
    Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Przepraszam że odpisuje z kopalni... pewnie nie pomogę ale info przekazuję...
    Ja z swej strony wymieniłem płytęe główną - klient załatwił gdzieś w serwisie Magnum w Krakowie, koszt płyty 400 netto...
    Pozdrawiam.