Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 1,6 98' LPG

ogien_44 18 Lut 2005 00:31 2007 5
  • #1 18 Lut 2005 00:31
    ogien_44
    Poziom 10  

mam problem w zlokalizowaniu usterki w meganie, silnik nie równo pracuje na benzynie,gdy sie rozgrzeje jest lepie podłączoenie koputera nie znalazło żednych błędów!! teraz dodatkowo gdy jest zimny nie ma wolnych obrotów . Mam wrazenie ,że pracuje na 3 gary. Dziś sprawdzałem z kolesiem ( ma sklep z częściami do francuzów) silnik krokowy , bez zmian, zmieniliśmy cewki obie i przewody i nic to niedało. Samochód gaśnie jak dodasz gazu nie ma wolnych obrotów nawet włączona klima nic nie daje. Gdy sie rozgrzeje jest lepiej. Obroty spadają po przygazówce prawie do zera a potem sie podnosza na okolo 500/min.po właczeniu klimy jest 800. Może to czujenik położenia wału? już sam nie wiem. obawiam sie ,że to jakaś pieroła ale nie znam żadnego elektryka a do servisu nie pojade byłem już raz i dziekuje. wiecej nie pojade....jak myślicie , co może dolegać mojej reni?

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Mar 2005 23:21
    Buzka23
    Poziom 17  

prawdopodobnie dostaje lewe powietrze sprawdz tez swiece odstep musi byc 0,7mm

0
  • #3 20 Mar 2005 10:03
    thomas__1
    Poziom 22  

Mam też Mgana tylko 1,4 to spróbujemy coś podziałać. Na pierwszym miejscu sprawdziłbym filtr paliwa. Jeżeli jest zapchany to mogą być podobne objawy. Jak jest od nowości to lepiej go wymień na nowy.
    Jeżeli na gazie chodzi dobrze to wina jest tylko w zasilaniu paliwem. Może pompka się zaciera, szczególnie jak jeździłeś na gazie z małą ilością paliwa w baku.
    Stan świec i kompresja OK?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Mar 2005 22:38
    anioł
    Poziom 12  

Powitać.Ważne czy jest gaz,bo w tym przypadku bardzo ważne jest ustawienie zaworów. (na gazie szybko się zciaśniają i dawało by to taki efekt)

0
  • Pomocny post
    #5 23 Mar 2005 09:24
    thomas__1
    Poziom 22  

Jak chcesz mogę Ci podać spossób sprawdzenia czujników, urządzeń wykonawczych itp.

3
  • #6 16 Lis 2005 19:16
    ogien_44
    Poziom 10  

dziękuje koledze Aniołowi jego diagnoza okazała sie 100% trafna. pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc

1
  Szukaj w 5mln produktów