Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmiter car mp3 - Transmiter car mp3 przestał dzialać poprawnie

sayurin 28 Feb 2013 20:33 4722 2
    sayurin
    Level 2  
    Witam,
    problem, jak w temacie, dotyczy transmitera samochodowego mp3. Dotychczas działał poprawnie, ale nieopatrzne odłączenie go od komputera spowodowało jakąś awarię, której nie potrafię zdiagnozować. Podłączony do komputera sprzęt reaguje w ten sposób, że podświetla się jego ekranik, ale bark jest ikony przesyłu danych. Komputer dostrzega sprzęt i próbuje zainstalować sterowniki, ale ich nie znajduje i sprzęt się nie wyświetla. Również podłączony w samochodzie do gniazda zapalniczki podświetla się, ale nic się nie wyświetla. Moje pytanie jest więc takie, czy to kwestia sterowników /i jeśli tak, to skąd je wziąć/, czy czegoś, co tu znalazłam pod nazwą firmware /jeśli tak, to czy bez rozkręcania sprzętu da się określić jakie/? Przyznaję, że niezbyt znam się na tym, ale chyba potrafiłabym to zainstalować, jeśli ktoś wskaże mi co miałabym tam wrzucić i za pomocą czego. Dodam, że nie wiem jakiej firmy jest to sprzęt, pisze car mp3 mobile, nie mam nic więcej, nie da się go chyba zresetować, przynajmniej nie mam na to pomysłu. Chciałabym w jakiś sposób doprowadzić go do użyteczności, bo szkoda wydawać mi pieniądze na naprawę i zakup nowego. Więc uprzejmie proszę o pomoc i bardzo proste instrukcje, jeśli to możliwe. Z góry dziękuję;)
    ben1222
    Level 9  
    Wydaje mi się,że poszło zwarcie na USB i w urządzeniu coś się spaliło. Podejrzewam, że to kwestia wymiany kondensatora jakiegoś albo jakiegoś innego elementu. Najlepiej rozkręć go i wstaw zdjęcie. Pozdrawiam ben1222
    sayurin
    Level 2  
    Dziękuję, za szybką odpowiedź. Niestety nie posiadam narzędzi umożliwiających odkręcenie tej malutkiej śrubki, przynajmniej jeszcze nie, mam w planach zakup takowych. Ale mam pytanie, jeśli rzeczywiście to coś w środku się spaliło, czy opłaca się to naprawiać, jeśli nowy sprzęt będzie kosztował 50-60 zł, ponieważ zakładam, że takiej naprawy sama nie dokonam:(