Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40TL933 - Uszkodzony firmware w nand flash

seba30 28 Lut 2013 20:57 20304 26
    seba30
    Poziom 15  
    Witam, koledzy ww telewizor nie startuje - po włączeniu do sieci świeci się tylko zielona dioda i brak reakcji na pilota i przyciski. Nie znam okoliczności w jakich powstała usterka, ale ma chyba związek z nie udaną aktualizacją oprogramowania.
    Na płycie nand flash TC58NVG1S3ETA00 (chyba zawiera firmware) oraz SPI 25l1606E (chyba zawiera bootloader).
    Miałem do prób taki sam sprawny TV i po podstawieniu tych układów TV zaczął pracować.
    Problem w tym, że próbowałem przekopiować zawartość nand w programatorze i pomimo, że układ się programuje, przechodzi weryfikację, ale efekt w TV nadal taki sam - świeci się tylko zielona dioda. Czy jest jakaś możliwość żeby wgrać firmware tego TV po USB z pendrive?

Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
    kamil2665
    Poziom 9  
    Mam bardzo, podobny model do tego i istniej możliwość poprzez USB, ale to niestety trzeba poprzez menu telewizora, sam się kiedyś tym zaciekawiłem, ponieważ rozmawiałem kiedyś z serwisantem Toshiby i mówił, że przez USB jest tylko i wyłącznie dostępne z menu.
  • Pomocny post
    krz-kk
    Poziom 9  
    Witajcie koledzy, miałem ten sam problem. Pomógł soft samo startujący.

Musimy wypakować archiwum, wszystkie 3 pliki ładujemy na pendrive sformatowanego na fat (rozmiar alokacji 16). Podłączamy do wyłączonego tv i następnie go włączamy. Telewizor będzie instalował dwa pliki (po pierwszej instalacji sie zresetuje) Dopiero po drugiej możemy odłączyć pendrive i wyłączyć tv z sieci. TV sprawny :) Działa z cała serią TL933 lecz jeśli np. zainstalujemy na 32TL933 to w menu serwisowym będzie widniało, że wasz telewizor to 40TL933.
    seba30
    Poziom 15  
    dziękuję kolego krz-kk za pliki po ich wgraniu, tv po resecie startuje, jak wejść w tym tv do menu serwisowego?
    krz-kk
    Poziom 9  
    seba30, naciskasz na pilocie wyciszenie, potem drugi raz ale przytrzymaj przez 2 sekundy następnie mniej więcej w tym samym czasie puść przycisk na pilocie i wciśnij z boku tv przycisk wyboru wejścia (ten na samym dole). W tym menu masz tylko możliwość regulacji barwy, ale jak wciśniesz na pilocie 9 to wyświetlą ci się wszystkie dane na temat tv.
    trawiator
    Poziom 2  
    Po wczorajszej/dzisiejszej aktualizacji TV mam dokładnie ten sam problem. Telewizor zrobił aktualizację, zrestartował się, przez chwilkę działał. Nagle obraz zrobił się czarny i dioda zaczęła świecić na zielono.
    Niestety sposób krz-kk mi nie działa (no chyba, że robie coś źle). Wypakowałem pliki bezpośrednio na pendrive'a (trzy pliki są w głównym katalogu), którego sformatowałem na FAT32 z jednostką alokacji 16kilobajtów. Wyłączyłem TV z prądu, włożyłem pendrive, włączyłem do prądu i... nic. Telewizor nic nie robi oprócz świecenia diodą na zielono. Próbowałem z oboma slotami USB. Być może ma to znaczenie, że przed awarią miałem wyłączony autostart USB. Jakieś porady co z tym zrobić?
    darcjusz67
    Poziom 8  
    U mnie to samo.Przed południem wyświetlił mi się komunikat o możliwości aktualizacji oprogramowania.Wcisnąłem zgodę i wszystko poszło zgodnie z planem.Telewizor po zrestartowaniu działał do momentu,gdy chciałem przełączyć na satelitę.Nagle zrobił się czarny ekran i tylko pali się zielona dioda.Próbowałem jak wyżej kolega,ale nadal bez zmian.Ma może ktoś pomysł jak się z tym uporać ,czy został mi tylko serwis?
    krz-kk
    Poziom 9  
    darcjusz67 - Jeśli masz gwarancję na swój tv to lepiej oddaj do serwisu, bo wgranie softu podanego przeze mnie może spowodować jej utratę.

Dodano po 6 [minuty]:

trawiator - pliki nie powinny sie znajdowac w zadnym katalogu, na pendrive powinny być rzucone luzem
  • flexghzflexghz
    darcjusz67
    Poziom 8  
    Dziękuję krz-kk za poradę.Mam jeszcze gwarancję i po niedzieli go zawiozę do serwisu.Może przy okazji naprawią nagrywanie na usb,bo od początku nie działało.
    trawiator
    Poziom 2  
    Udało się przywrócić telewizor do życia.

@krz-kk w swoim opisie piszesz:
    Cytat:
    pendrive sformatowanego na fat (rozmiar alokacji 16)

Jak możesz popraw to na:
    Cytat:
    pendrive sformatowanego na FAT16.

Dopisek o alokacji sugeruje, iż można sformatować to na FAT32 z podaną przez ciebie jednostką alokacji, co jest oczywiście błędne.
    Dodam tylko jeszcze, że na FAT (FAT16) nie da się formatować nośników większych niż 4GB.

Dzięki za pomoc!
    krz-kk
    Poziom 9  
    trawiator - wybacz ale nie za bardzo kumam o co chodzi... Napisałem, przy formatowaniu pendrive należy wybrać następujące opcje:

- System plików: FAT
    - Rozmiar jednostki alokacji: 16KB

Nie wiem gdzie popełniłem błąd i gdzie sugeruję, że można sformatować w systemie FAT32? Poza tym Przy wyborze systemu FAT32 mam do wyboru rozmiary jednostki alokacji 512bajtów, 1024bajtów, 2048bajtów a przy FAT 4096bajtów, 8192bajtów, 16KB i 32KB. Mój post uważam za poprawny.
    AVENGER_
    Poziom 1  
    Ten sam problem dopada po weekendowym updacie również Toshiba 46TL933A (sprzedawany nie wiedzieć czemu w saturnach jako 46TL933G).

Powyższy update pochodzi od chłopaków z niemieckiego HiFi Forum. Wgranie go 1:1 na 46TL933A działa tylko obraz na ekranie pokazywany jest do góry nogami :).

Instrukcja dla 46TL933A:
    1. Przygotuj pendrive. Max wielkość 4GB. Zformatuj go w FAT16 (jednostka alokacji nie ma znaczenia). Co ciekawe może się zdarzyć, że dany pendrive nie zadziała. Tak było w moim przypadku z jakimś starym 2GB, którego pierwszego miałem pod ręką. Kolejny zadziałał bez problemu.
    2. Ściagasz zamieszczone tu pliki.
    3. Rozpakowujesz.
    4. Zmieniasz początek nazwy pliku z romem z 40TL933K na 46TL933A.
    5. Kopiujesz pliki na USB na płasko (bez podkatalogów)
    6. Odłączasz prąd.
    7. Pendrive wkladasz do portu USB1.
    8. Podłączasz prąd. Rozpocznie się instalacja.
    9. Po zakończeniu odłączasz i ponownie podłączasz prąd.
    10. Robisz ustawienia TV od zera (niestety)
    Pietrek1974
    Poziom 2  
    Zrobiłem, żyje gra i 'bangla', dzięki wielkie. Z drugiej strony gratulacje dla Toshiby, że wypuściła taką aktualizację. Telewizor fajny, ale nie popisali się, hańba im :) !
    silentfog
    Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    podczepię się do tematu z nieco inną usterką, ale również "post-aktualizacyjną".

Mianowicie, gdy ukazał mi się komunikat o dostępnej aktualizacji, zaakceptowałem jej przeprowadzenie , jednak nic się nie pojawiło, nie wyświetliło żadnego paska instalacji ani żadnych komunikatów - telewizor zawiesił się, mimo iż dalej mogłem oglądać program, telewizor nie reagował na pilota ani na przyciski na obudowie matrycy. Po 30 minutach zdecydowałem się restart z wtyczki. Telewizor odpalił się normalnie, reaguje na pilota, mam nowe opcje typu media guide, tvn player itp, ale przy każdym włączeniu telewizora wyskakuje " dostępna jest nowa aktualizacja" Gdy chcę ją przeprowadzić , wyskakuje " aktualizacja chwilowo niedostępna". TV mam podpięty do sieci LAN, z siecią i kablem wszystko w porządku.
    Kolejny, najważniejszy problem to dziwny obraz - przekłamanie kolorów czerwonych - są strasznie żywe lub zmienione na cukierkowo różowe, który to kolor w naturze raczej nie występuje. resetowałem ustawienia tv - bez skutku :(
    Wszystkie ustawienia mam takie jakie miałem dotychczas, jakiekolwiek zmiany nie likwidują różowych kurtek ratowników medycznych :/

Czy zostaje mi oddanie tv do serwisu czy można coś z tym zrobić ?
    Wygląda mi to na problem ze sterownikami obrazu, jako że źle interpretują kolory, ale w kontekście telewizorów jestem zupełnym laikiem.
    Przekopałem cały internet i na tą chwilę jestem chyba rodzynkiem z tą usterką :(

Bardzo proszę o poradę, jeśli jest sposób, aby nie oddawać telewizora do serwisu.

Pozdrawiam
    darcjusz67
    Poziom 8  
    Witam ponownie.
    Dziś odebrałem z serwisu moją toshibę40TL933 po nieudanej aktualizacji.Dla zainteresowanych podaję ,że serwis wg opisu naprawy wymienił mi płytę główną.Zastanawiam się ,czy po opisanych tu sposobach reanimacji faktycznie wymieniono
    mi płytę główną.Dodatkowo miałem mieć naprawione nagrywanie ,ale nadal niby pokazuje,
    że się nagrywa ale gdy chcę odtworzyć nagranie, wyskakuje komunikat plik nieobsługiwany.
    Czy ,ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?!
    Galnospoke
    Poziom 10  
    darcjusz67 napisał:

Tak, nie kupować już nic Toshiby. Piszę poważnie!
    polosoken
    Poziom 1  
    Mam ten sam problem w tv xl975 i takie pytanie gdzie mogę ściągnąć soft samosterujący
    Bodzio76
    Poziom 1  
    darcjusz67 napisał:
    Witam ponownie.
    Dziś odebrałem z serwisu moją toshibę40TL933 po nieudanej aktualizacji.Dla zainteresowanych podaję ,że serwis wg opisu naprawy wymienił mi płytę główną.Zastanawiam się ,czy po opisanych tu sposobach reanimacji faktycznie wymieniono
    mi płytę główną.Dodatkowo miałem mieć naprawione nagrywanie ,ale nadal niby pokazuje,
    że się nagrywa ale gdy chcę odtworzyć nagranie, wyskakuje komunikat plik nieobsługiwany.

A możesz kolego napisać ile czasu tv spędził w serwisie?
    A co do odtwarzania nagranych plików to w menu trzeba poszukać opcji odtwarzania nagrań, nie możesz ich odtworzyć jako pliki multimedialne.
    darcjusz67
    Poziom 8  
    "A możesz kolego napisać ile czasu tv spędził w serwisie? "
    Już odpowiadam na pytanie.
    Otóż ,zawiozłem go osobiście w poniedziałek a w czwartek wieczorem sprawdzając na stronie serwisu, był już zrobiony.Odebrałem go w piątek.Gdybym chciał ,aby to serwis po niego przyjechał ,to czekałbym do czwartku,bo w ten dzień tygodnia jeżdżą po regionie i zbierają sprzęty na gwarancji.Następnie ,pewnie czekałbym do
    następnego czwartku na jego zwrot.Dodam ,że chodzi o serwis w Bydgoszczy.
    Dziękuję za poradę odnośnie nagrywania.Poszperam jeszcze w menu i może w końcu się uda.
    darcjusz67
    Poziom 8  
    Witam ponownie.
    Dzisiaj ,wyświetliła mi się informacja o możliwości pobrania nowej aktualizacji oprogramowania.Czy ,ktoś już ją pobrał i czy jest bezpieczna ?
    Na razie wstrzymałem się z jej pobraniem po ostatnich doświadczeniach.
    I korzystając z okazji, czy ktoś ma toshibę u której działa nagrywanie przez USB?
    Jeśli tak to proszę o podanie jak trzeba mieć skonfigurowane ustawienia nagrywania i czy pendrive powinien mieć dwie partycje :?:
    Laser71
    Poziom 1  
    Temat już stary, ale może kogoś zainteresuje. Moje doświadczenie jest takie - owszem telewizor mi się zawieszał, gdy wyłączałem go kiedy source było ustawione na źródła HDMI (np tuner cyfrowy tv kablowej), ale jak jest na antenie to działa bez problemów, natomiast jak podłączyłem do następnego gniazda HDMI komputer, to się wyłącza z opóźnieniem. Przezornie od kupienia zrobiłem tylko jedną aktualizację jakiś rok temu. Co do nagrywania na pena, to wiecie, że nagrywa tylko z anteny sygnał cyfrowy i nic innego! I da się to odtworzyć tylko na telewizorze, na którym zostało nagrane.
    stolkien
    Poziom 11  
    Mam ten sam problem . Dotarł do mnie TV nie działający. ( klient wymienił Płytę główną. t-con i zasilacz) ale efekt taki sam. Czarny ekran, da się włączyć i wyłączyć pilotem.
    cronos20
    Poziom 2  
    Witam, potrzebuję zainstalować nowe firmware w Toshibie 46TL939G.
    Ściągam nowe firmware wg opisu na stronie: dl.toshiba.com/tsb-dtv/NA/GB/EN/46TL939G

wybieram mój model ale plik jest z nazwą : tl938_946242.bin (nie ma trzech plików)

nowe firmware jest : 7.0.28.16.1-c

postępując zgodnie z opisem na w/w stronie wkładam do USB ale zamiast zaktualizować firmware wyświetla komunikat czy otworzyć flashplayera:-(

co robię nie tak ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    g-aymendz
    Poziom 9  
    thank for but i need nand dump pleas
    ziregue
    Poziom 2  
    Chcę podziękować wszystkim moim znajomym

I want to thank all my friends