Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Wkładka zamka z kablem.

28 Lut 2013 21:51 2679 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Teraz mam do Was koledzy pytanie odnośnie elektryki.

Zastanawiam się nad montażem oryginalnego zamka centralnego w moim Oplu.
    Kupiłem całe zamki wraz z wiązkami kabli. Ciekawi mnie jeden fakt.
    Przeglądając alledrogo.pl odnajdywałem wkładki zamka z jakimś przewodem zakończony okrągłą wtyczką (coś takiego) Opel Astra F - Wkładka zamka z kablem.

I moje pytanie jest takie...do czego to służy i czy muszę też to zamontować w swoim aucie, żeby centralny działał poprawnie, czy obejdzie się bez tego??
    A nie jestem pewny czy mój samochód take coś posiada, dopiero będę rozkręcał obicie drzwi w celu sprawdzenia...

Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Sterowanie zamkiem z wkładki, nie musisz montować jak masz zamiar wsadzić sterowanie radiowe.
  • Poziom 9  
    No właśnie, że chce oryginalny na kluczyk...
    Bez tego podłączenia nie będzie działał na wszystkie zamki zamykając na kluczyk??
    I czy jest szansa ze to każde auto ma, które ma poprowadzoną elektrykę pod centralny?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest switch, który "wyczuwa" otwieranie i zamykanie i na podstawie tego sygnału steruje resztą zamków poprzez centralkę i siłowniki. Bez tego system nie będzie miał sterowania. Tutaj masz to wbudowane w zamek, w siłownikach uniwersalny typu master jest to zblokowane wraz z siłownikiem.
  • Poziom 9  
    Czyli wychodzi na to, że jeżeli nie będę miał tego wbudowanego (co raczej jest pewne) zamek centralny nie będzie działał? Nawet poprzez oryginalny cały zestaw z wiązką oplowską??
    I czy jest szansa, ze to mogę już mieć? Czy nie pozostaje mi nic innego jak rozebrać obicie drzwi, odkleić folię i sprawdzić?? I czy może być tak, że już mam siłowniki wraz z tą wtyczką a brakuje tylko sterownika i wiązki do działania czy to mało prawdopodobne??
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Będzie działać i bez tego, tyle że będziesz musiał użyć trochę większej siły żeby przekręcić kluczyk.
    Błażej napisał:
    w siłownikach uniwersalny typu master jest to zblokowane wraz z siłownikiem

Tu też, ten przy wkładce jest dodatkowo.
  • Poziom 9  
    ociz napisał:
    Będzie działać i bez tego, tyle że będziesz musiał użyć trochę większej siły żeby przekręcić kluczyk.

Co masz przez to na myśli? Z rozmachu?:d jak Chuck Norris?:D
    Dobra teraz na poważnie;d

Czy jest szansa, że auto już ma taki bajer??:D
  • Moderator Samochody
    Jak jest wszystko sprawne to wystarczy że lekko przekręcisz kluczyk a siłownik zrobi resztę. Bez tego styku przekręcając kluczyk musisz poruszyć siłownikiem żeby ten zadziałał, nie jest ciężko, ale czuć lekki opór.
    lukint napisał:
    Czy jest szansa, że auto już ma taki bajer?

Jak fabrycznie nie miał centralnego to nie, ale miejsce żeby go zamontować jest przy klamce.

U siebie w GSI wstawiłem sterownik od Astry G i mam piloty w kluczykach. :)
  • Poziom 9  
    Czyli małe szanse na to by to tam było?
    Wiesz, ja mam całą elektrykę do drzwi poprowadzoną (tj. grzane i el lusterka, szyby i centralny no i głosniki) na tył puszczony central tylko do drzwi(w drzwiach pusto) no i el antena( której nie mam :D) Pod fotelami kostki do grzania foteli a pod ręcznym kostki do przycisków grzania.

Mam nadzieje, że może znajde tą wtyczkę w drzwiach gdzieś zawiniętą..:) Jak to mówią..."Nadzieja matką głupich" :D

ociz napisał:
    U siebie w GSI wstawiłem sterownik od Astry G i mam piloty w kluczykach.

Podmieniłeś ten sterownik, co jest zakryty w nogach pasażera?Wtyczka pasowała, czy przeróbki?? Jak z Immo, przekładka pestki czy brak immo? :D

I centralny zamontowany!)

Tylko pojawił się problem...nie mogę otwierać auta od strony pasażera...działa tylko od kierowcy. W drzwiach pasażera mogę tylko zakluczyć auto i nic więcej.
    Zamyka się normalnie. A otworzyć za choinkę się nie da, a nie chce na chama bo jeszcze coś ułamię lub urwę...