Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 Avant 1.8T 163KM - Sterownik skrzyni biegów multitronic!

28 Lut 2013 22:17 9663 7
  • Poziom 2  
    Witam! Jestem tu nowy i nie orientowałem się czy był podobny temat, jeżeli tak to z góry przepraszam.
    Od paru dni jestem posiadaczem Audi A4 B6 Avant 1.8T 163KM z 2003r. ze skrzynią automatyczną multitronic (przekładnia bezstopniowa 6-cio biegowa AWD09L). Samochód został zakupiony w Niemczech, jako auto uszkodzone (zepsuta skrzynia biegów). Po przywiezieniu auta do Polski, podłączeniu komputera i obejrzeniu go od spodu, okazało się, że ktoś już próbował grzebać przy skrzyni i to nie skrzynia jest uszkodzona, a jej sterownik. Na kolorowym FIS'ie literki PRNDS mrygają na czerwony kolor. Samochód normalnie jedzie do tyłu, ale do przodu po zwolnieniu pedału hamulca nic się nie dzieje, dopiero po dodaniu gazu auto powoli rusza, ale się nie rozpędza (po powolnym rozpędzeniu go do np. 50km/h i raptownym wciśnięciu pedału gazu skrzynia rozłącza biegi). Mechanik poinformował mnie, że koszt takiego sterownika to wydatek rzędu 7000zł. I w tym momencie pojawia się moje pytanie, czy da się jakimś tanim kosztem (do 2000zł) zregenerować ten sterownik, bądź kupić drugi i żeby to auto normalnie jeździło. Za wszystkie odpowiedzi na posta będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!
  • Poziom 40  
    Do 2000 myślę że spokojnie się wyrobisz.
    Podeślij mi wszystkie dane ze sterownika to coś wymyślimy.
  • Poziom 2  
    Żebym uzyskał dane o sterowniku to muszę go wyciągnąć ze skrzyni biegów i z niego sczytać, mechanik mówił, że tam są dwa sterowniki i nie wiadomo, który jest zły i czy nie wystarczy tylko ten kod AWD09L?
  • Poziom 40  
    Sterownik jest jeden, pod nogami pasażera.
  • Poziom 1  
    witam

mam taki sam objaw w audi a4b6 czy może ktoś podać mi namiar na jakiegos fachowca który by mi to naprawił?
  • Poziom 26  
    Myślę że u każdego kumatego elektromechanika ale najpierw -DIAGNOZA .
  • Poziom 8  
    musi ci ktos go zdemontować mieści sie w skrzyni ale jej nie trzeba demontować wystarczy tylko samochód podnieść podnośnikiem i tyle odkręcił pare srob z tylu skrzyni i gotowe widzialem jak taka skrzynia jest rozbierana musi byc to fachowiec od skrzyni innej opcji nie maa
  • Poziom 13  
    Z mojego doświadczenia i tych co naprawiają automatyczne skrzynie to niekończąca się opowieść!Kolega przerobił ten temat na wylot, ta skrzynia to niewypał! Jedna z największych wpadek Audi (2.5tdi v6,pompa vp44 wałki w głowicy,pękające głowice w 2.0tdi). Najtaniej to nie brnąć w te bagno i przerobić na manuala.