Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI B430d - Drukarka "piszczy", "kwiczy?" przy drukowaniu

mateusz_q 28 Feb 2013 22:34 7785 4
    mateusz_q
    Level 11  
    Potrzebuje porady jak wyeliminować "piszczenie" podczas drukowania. Metodą na "przystawianie ucha" doszedłem, że najgłośniej piszczy z przodu drukarki gdzieś przy dolnym podajniku papieru. Próbowałem ruszać rolki i co sie dało od strony podajnika jak i od góry (przy bębnie) ale nic nie piszczało. Drukarka piszczy tylko podczas drukowania, przy rozgrzewaniu nie. Myślę, że może być potrzebne rozkręcenie drukarki, ale miałem nadzieję, że może ktoś już się spotkał z takim problemem i wie co może być przyczyną?
    Czym ewentualnie można posmarować wywołujące piski elementy?
    Dodaje obrazki z miejscem, w którym piski "na ucho" słychać najgłosniej.
    OKI B430d - Drukarka "piszczy", "kwiczy?" przy drukowaniu OKI B430d - Drukarka "piszczy", "kwiczy?" przy drukowaniu

Czy to dobry dział? Czy lepiej dać w początkujący?
    Sir Charles
    Level 27  
    Rzeczywistość jest taka:piszczeć może wszystko.
    Nikt Ci tu nie powie-piszczy to i to,amen.
    Taką pracę,jeśli ma być wykonana profesjonalnie,wykonuje się w serwisie.Należy zdemontować ruchome elementy i nie tylko je przesmarować ale na początek dokładnie wyczyścić i dopiero wtedy przesmarować.
    Można użyć "uniwersalnego"(wg mojego szwagra) środka w sprayu i pryskać gdzie zobaczy się każdy wałek.Ale robi się to ze wszystkimi konsekwencjami tak dla drukarki jak i dla siebie.
    A na początek,by ułatwić sobie pracę to podstawiłbym drugi bęben.
    a-mus
    Level 12  
    Witam,
    Proszę wyjąć podajnik dolny i położyć drukarkę na plecy. Widoczne będą dwie rolki pobierające, nad nimi podłużna, mlecznobiała rolka dociskowa separatora podajnika dolnego. Właśnie o nią chodzi. Należy smarem silikonowym nasmarować gniazda końcówek metalowych tej rolki.

Pozdrawiam
    A.
    mateusz_q
    Level 11  
    Ok, dziękuję za odpowiedź. Spróbuję do niej zajrzeć ale najwcześniej w poniedziałek, bo to drukarka z pracy.
    Jak tylko uda mi się zdobyć ten smar to będę próbował coś z nią zrobić. A czy można posmarowyć czymś innym (chodzi mi o jakiś "domowy sposób")?
    a-mus
    Level 12  
    Witam,
    Można użyć wazeliny technicznej - białej lub podobnej. Ważne aby przy tej czynności nie zanieczyścić rolki gumowej smarem.

Pozdrawiam
    A