Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik energii elektrycznej a regulator mocy tyrystorowy. Pytanie.

ankowalik 04 Mar 2013 13:59 9555 34
 • #31 04 Mar 2013 13:59
  WojcikW
  Poziom 38  

  Bronek22 napisał:
  ...Tak na marginesie schemat nie jest prawidłowy. Bo nie posiada bezpiecznika, zabezpieczającego samo urządzenie przed skutkami zwarcia w obwodzie L-N.
  Sprawa czysto techniczna, dotycząca bezpieczeństwa użytkowania...
  Bronek22, znowu fantazjujesz. Nie wiesz co to jest i gdzie ma być podłączone, a już wiesz że schemat jest nieprawidłowy bo nie posiada bezpiecznika, zabezpieczającego samo urządzenie przed skutkami zwarcia w obwodzie L-N. Wspomniane przeze mnie: czajnik, pralka, piekarnik, żelazko też nie posiadają bezpiecznika zabezpieczającego samo urządzenie przed skutkami zwarcia w obwodzie L-N.
  Bronek22 napisał:
  ...Świadomie napisałem o 2 klasie. Bo 2 klasę amator ma szanse uzyskać...
  :?:
  Załóżmy, że jest to przepływowy podgrzewacz wody. Nie wyobrażam sobie wykonania tego urządzenia w 2 klasie ochronności przez amatora lub nawet przez elektryka z uprawniemiami SEP. Nie ma co mówić o 2 klasie ochronności bez odpowiednich badań i pomiarów tego urządzenia. I nie mam na myśli badań i pomiarów wykonanych przez Ciebie lub podobnych Tobie konstruktorów. Sterowanie grupowe to redukcja zakłóceń powodowanych przez sterowanie fazowe, poprawa wspólczynnika mocy, a w tym przypadku również poprawa bezpieczeństwa przez wyeliminowanie składowej stałej prądu.

 • Technik Elektryk - Faber CK
 • #32 04 Mar 2013 15:27
  1079413
  Użytkownik usunął konto  
 • Technik Elektryk - Faber CK
 • #33 04 Mar 2013 19:41
  sq9jjh
  Specjalista elektryk

  ckkqa napisał:
  moderator to także normalny użytkownik forum. Ranga oraz regulamin forum nie zabrania mu wzięcia udziału w dyskusji. Czasami moderator powinien czuć się zobowiązany do wyjaśnienia i rozwiązania problemu.


  Regulamin o Moderatorach mówi tak:

  4. Moderatorzy

  4.1. Moderatorzy mogą:
  4.1.1. Wydawać zalecenia użytkownikom, co korzystania z Forum w zgodzie z obowiązującymi regulaminami: ogólnym oraz forum, w tym określać zasady uczestnictwa w danym forum/podforum przy pomocy podwieszonych, oznaczanych na niebiesko tematów.
  4.1.2. Udzielać upomnień widocznych w profilu oraz blokować użytkowników, którzy nie stosują się do zaleceń, jak również zasad określonych w regulaminach: ogólnym oraz forum.
  4.1.3. W przypadku powtarzających się naruszeń lub niestosowania się do poleceń moderatorów zablokować konto/konta Użytkownika na stałe Zablokowanie konta może nastąpić jedynie z ważnych powodów, w razie ciągłego lub rażącego naruszania zasad określonych w regulaminach.
  4.1.4. Dostosować treść Forum, aby była zgodna z zasadami określonymi w Regulaminach Usługodawcy poprzez: edycję wpisów, ich usuwanie oraz przenoszenie do innego Forum w ramach portalu Elektroda.
  4.2. Moderatorzy powoływani są przez przedstawiciela Usługodawcy.

 • #34 04 Mar 2013 20:50
  jekab
  Poziom 23  

  Cytat:
  Przepraszam WójcikW miałeś rację.

  Ma na 95%
  Odkształcenie sinusoidy jest często widoczne. Tu zaznaczone na czerwono. Licznik energii elektrycznej a regulator mocy tyrystorowy. Pytanie.

 • #35 05 Mar 2013 13:13
  ankowalik
  Poziom 24  

  Dziękuję za pomoc, usiłowanie pomocy, poboczne, ale jakże ciekawe, dywagacje.
  Zatem, wiem już wszystko i zamykam :D
  Wasz
  Andre