Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty w obsłudze LED 40-46 do 2200zł

01 Mar 2013 01:36 1221 5
  • Poziom 8  
    Witam. Szukam TV dla rodziców.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój dosyć jasny, zwykłe zasłony, okna południe i zachód
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś stary mały panasonic
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bezproblemowe odtwarzanie filmów divx z USB (dysk i pendrive) z napisami w języku polskim. Obsługa MKV mile widziana ale niekonieczna. Złącze VGA by się przydało
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SD i HD z anteny zbiorczej, PC
    10 .Jakie urządzenia? PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-10h dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? przypuszczam że z racji nasłonecznienia lepsza będzie matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bez preferencji, wszystko jak leci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? na chwilę obecną brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40-46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, zwiechy - niedopuszczalne
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej po równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3d zbędne

Naważniejsza jest dobrej jakości obrazu (jak za tę cenę), bezproblemowa obsługa filmów filmów z USB z polskimi napisami i bezproblemowa obsługa. 3D zbędne, internet zbędny, oprogramowanie bogate być nie musi, ale solidne. Wolałbym coś z min 200Hz ale to też nie jest mus - raczej moje odczucie po obejrzeniu paru wystaw sklepowych.

Panasie na chwilę obecną odrzuciłem - czytałem dużo skarg na powolne i zawodne działanie ich softu (modele 4007 i 5007) Skłaniałem się w stronę Panasonica E5E, ale biorę pod uwagę także Sharp i LG.
    Jakieś sugestie ?
  • Poziom 8  
    A mógłbyś zawęzić do powiedzmy 2 modeli ?
  • sprzedawca - konsultant
    Philips 40 PFL 5537 i Panasonic 42E6
  • Poziom 8  
    A kiedy się można spodziewać testów tej E6 na forum hdtv ? Chciałbym się dowiedzieć czy od E5 różni się też jakością obrazu czy tylko dodatkami typu WiFi. Martwi mnie trochę że ten nowszy ma tylko 100Hz zamiast 150Hz w E5.
  • sprzedawca - konsultant
    Jutro w nocy