Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Walkman jako wzmacniacz słuchawkowy.

Ganjor86 01 Mar 2013 10:31 1233 4
 • #1
  Ganjor86
  Level 21  
  Witam mam dekoder Opticum cx-4060 i dekoder dvb-t km00188 i oba mają wyjścia audio , chinche i mógłbym je podłączyć pod wzmacniacz Technics su-v300 ale kiedy używam słuchawek trochę to mało praktyczne bo ten wzmacniacz pobiera sporo prądu. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem słuchawkowym ale to dość droga sprawa jak na słuchanie radia z satelity o jakości mp3 albo filmów też o różnych często bardzo kiepskich ścieżkach dźwiękowych. Wymyśliłem że mógłbym podłączyć kable od chinche pod wejście głowicy walkmana ale na pewno trzeba zastosować jakieś oporniki i pojawia się problem bo nie wiem jakie. Dwa walkmany dostanę od znajomej i chyba będą dość dobrych firm więc efekt wcale nie musi być taki kiepski :) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • #3
  Ganjor86
  Level 21  
  Jestem pewien że takie układy pogorszą jakość dźwięku. Wolałbym podłączyć kable przez oporniki.
 • #4
  jur1
  DVD technology specialist
  Nawet połączenie przez oporniki pogorszy sygnał ( a raczej sygnał będzie miał inną charakterystykę ) gdyż między wzmacniaczem słuchawkowym a sygnałem dostarczonym do walkmana istnieją układy, które zmieniają charakterystykę sygnału - układy korekcyjne.
  Znając model walkmana można coś temu zaradzić, choć bywa tak iż wszelkie układy korekcji, układy redukcji szumów zamknięte są w jednej kości i jakieś manewry są mocno ograniczone lub wręcz niemożliwe.
  Osobiście kupiłbym słuchawki bezprzewodowe i problem by się rozwiązał - odpadają problemy z kablami - ich długością, jaka wtyczka, jak polutować, ... .
 • #5
  Ganjor86
  Level 21  
  Mam słuchawki Creative Aurvana Live! są one bardzo dobre i na pewno nowych nie kupię. Kiedy będę mieć walkman poszukam schematu i coś na forum będę kombinować. Dziękuję za informacje o układach korekcyjnych.