Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics sl-bd3 - Buczenie po podlaczenie gramofonu

jazzdavid 01 Mar 2013 12:39 4830 4
    jazzdavid
    Level 1  
    Witam
    Mam problem ktory jak zauwazylem wiele osob ma. Posiadam gramofon technics sl-bd3. Podlaczylem go do przedwzmacniacza, a nastepnie do wiezy. Kabel uziemniajacy podlaczony do przedwzmacniacza z gramofonu. Problem jest buczenie... nawet z podniesionym ramieniem. po odlaczeniu kabla uziemiajacego buczenie jest znacznie wiecej. Mam instrukcje serwisowa w pdf takze jesli ktos by potrzebowal nie ma problem.
    Z gory dzieki za wszelka pomoca.
    Krisstoferes
    Level 19  
    Witam serdecznie, proszę sprawdzić czy podczas zbliżania dłoni do głowicy, ramienia czy innej części gramofonu burczenie się nasila.
    Naprawiałem kiedyś podobny problem znajomemu gdzie okazało się że przewód w ramieniu na pewnym odcinku nie był ekranowany.
    Kłopot pojawił się w zdobyciu tak cienkiego ekranowanego przewodu ale z pomocą przyszedł stary laptop ACER i jego przewody zasilające anteny WIFI.
    Do dziś gramofon działa bez zarzutu.
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Level 21  
    Czy powodem nie jest przypadkiem transformator zasilający. Ja miałem taki przypadek w swoim gramofonie Bernardzie jak transformator wymontowałem i oddaliłem od reszty gramofonu to buczenie się traciło. Pole elektromagnetyczne transformatora nanosiło na wkładkę elektromagnetyczną. Poszukałem transformatora w obudowie metalowej i buczenie wyeliminowałem.Oczywiście ekranowanie transformatora połączyłem z masą.
    padawid1
    Level 2  
    Ja z mojej strony mogę powiedzieć że u mnie buczenie wzmacniacza przy gramofonach reloop 6000 było spowodowane brakiem uziemienia w gniazdku i niestety wzmacniacz wpadał w rezonans z mixerem i niestety problemu pozbyłem się dopiero kiedy dorobiłem uziemienie, jeszcze pytanie do Ciebie jaki masz system ? tzn otwarty czy zamknięty ?
    pyttllikk
    Level 12  
    Jestem posiadaczem gramofonu Technics sl-bd3d i jest to prawie identyczny model.W swoim walczyłem z identycznym buczeniem.Przy odłączonym kabelku masy dziwnym trafem nawet upaliło mi głośniki wysoko-tonowe w kolumnach Onkyo. Doszedłem co buczy i teraz jest cisza aż się chce słuchać. Buczenie powodowały kable audio,zbyt słaby ekran miały.Dopiero wymiana na kable audio z ekranem jak na kablu koncentrycznym do telewizora sprawiła zanik buczenia.Kupione kable mimo że tylko za 36zł sztuka grube są jak palec z przeźroczystą izolacją pod którą widać dokładny ekran składający się z drobnych drucików zaplecionych ciasno .Można na próbę zrobić kable z przewodu koncentrycznego (antenowego ) do telewizora i zobaczyć czy pomoże.Będzie wiadomo czy to kable ,czy transformator .