Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics sl-bd3 - Buczenie po podlaczenie gramofonu

01 Mar 2013 12:39 4191 4
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem ktory jak zauwazylem wiele osob ma. Posiadam gramofon technics sl-bd3. Podlaczylem go do przedwzmacniacza, a nastepnie do wiezy. Kabel uziemniajacy podlaczony do przedwzmacniacza z gramofonu. Problem jest buczenie... nawet z podniesionym ramieniem. po odlaczeniu kabla uziemiajacego buczenie jest znacznie wiecej. Mam instrukcje serwisowa w pdf takze jesli ktos by potrzebowal nie ma problem.
    Z gory dzieki za wszelka pomoca.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie, proszę sprawdzić czy podczas zbliżania dłoni do głowicy, ramienia czy innej części gramofonu burczenie się nasila.
    Naprawiałem kiedyś podobny problem znajomemu gdzie okazało się że przewód w ramieniu na pewnym odcinku nie był ekranowany.
    Kłopot pojawił się w zdobyciu tak cienkiego ekranowanego przewodu ale z pomocą przyszedł stary laptop ACER i jego przewody zasilające anteny WIFI.
    Do dziś gramofon działa bez zarzutu.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Czy powodem nie jest przypadkiem transformator zasilający. Ja miałem taki przypadek w swoim gramofonie Bernardzie jak transformator wymontowałem i oddaliłem od reszty gramofonu to buczenie się traciło. Pole elektromagnetyczne transformatora nanosiło na wkładkę elektromagnetyczną. Poszukałem transformatora w obudowie metalowej i buczenie wyeliminowałem.Oczywiście ekranowanie transformatora połączyłem z masą.
  • Poziom 2  
    Ja z mojej strony mogę powiedzieć że u mnie buczenie wzmacniacza przy gramofonach reloop 6000 było spowodowane brakiem uziemienia w gniazdku i niestety wzmacniacz wpadał w rezonans z mixerem i niestety problemu pozbyłem się dopiero kiedy dorobiłem uziemienie, jeszcze pytanie do Ciebie jaki masz system ? tzn otwarty czy zamknięty ?
  • Poziom 12  
    Jestem posiadaczem gramofonu Technics sl-bd3d i jest to prawie identyczny model.W swoim walczyłem z identycznym buczeniem.Przy odłączonym kabelku masy dziwnym trafem nawet upaliło mi głośniki wysoko-tonowe w kolumnach Onkyo. Doszedłem co buczy i teraz jest cisza aż się chce słuchać. Buczenie powodowały kable audio,zbyt słaby ekran miały.Dopiero wymiana na kable audio z ekranem jak na kablu koncentrycznym do telewizora sprawiła zanik buczenia.Kupione kable mimo że tylko za 36zł sztuka grube są jak palec z przeźroczystą izolacją pod którą widać dokładny ekran składający się z drobnych drucików zaplecionych ciasno .Można na próbę zrobić kable z przewodu koncentrycznego (antenowego ) do telewizora i zobaczyć czy pomoże.Będzie wiadomo czy to kable ,czy transformator .