Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 35C15 - Kontrolka EDC

01 Mar 2013 14:59 104919 11
  • Poziom 17  
    Witam. Mam błąd zaraz po odpaleniu raz zapala się kontrolka EDC za chwile gaśnie i tak w kółko. Błąd w silniku jest 0117 Nieznany kod usterki.
    Co to może być?
  • Poziom 12  
    Witam
    Z tego co pamiętam to błąd czujnika położenia wału
    Który to rok jaki silnik ?
    Jeśli to common rail to spróbuj palić z wypiętą wtyczką z czujnika ciśnienia paliwa w pompie
  • Poziom 17  
    Rok 2008 silnik 3.0 176KM
  • Poziom 12  
    crankshaft position/camshaft position, bank 1 sensor b-correlation
    Sprawdż czujnik położenia wału ,wałka rozrządu,wiązkę jeśli ok to sprawdź rozrząd
  • Poziom 17  
    Ale 0017 chyba oznacza ten bląd a ja mam 0117 chyba że to jest to samo. Jak świeci się to EDC to samochód nie ma mocy.
  • Poziom 12  
    Przepraszam mój błąd ,
    ale napisałeś że po odpaleniu auto gaśnie,nie napisałeś nic o tym że jak świeci edc to tylko brak mocy
    0117 -czujnik temperatury
  • Poziom 17  
    Czujnik temperatury wymieniłem i nadal to samo. Sprawdze jeszcze okablowanie.
  • Specjalista - IVECO Trucks
    A sprawdziłeś,czy masz światła STOP?
  • Poziom 17  
    problem rozwiązany
  • Poziom 2  
    kolego jak rozwialazales ten ,problem i co bylo przyczyna, bo mam podobnie
  • Administrator Systemowy
  • Poziom 2  
    Ja tez już swój problem rozwiązalem, u mnie po wymianie czujnika położenia walka rozrządu na Boscha nadal auto gasło po zapłonie i wywalało błąd czujnika położenia walka rozrządu, mechanik nie wiedział co zrobić, sprawdzał już wszystko i nadal nie było odpowiedzi. Pojechałem wiec do sklepu i kupiłem najtańszego chinczyka na probe na podmianę i sukces auto przestało łapać błąd tego wałka, po długiej walce w końcu i na razie spokój.