Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana adresu IP na stałym ł.. - Kilka pytań odnośnie zmiany ip na stałym łączu

01 Mar 2013 15:57 8466 8
  • User under supervision
    Witam serdecznie wszystkich.
    W związku z tym,że muszę u siebie na komputerze zmienić adres ip mam do ekspertów parę pytań :) .Bardzo bym prosił aby ktoś na nie w miarę możliwości odpowiedział ;)
    Mam stałe łącze internetowe i system Windows XP jeśli jest to ważne ;)
    Oto pytania: :)
    1.Czy istnieje możliwość zmiany adresu ip na stałym łączu internetowym?? ;)
    2.Czy adres ip po zmianie operatora ulegnie zmianie?? ;)
    3.Czy są jakieś programy do zmiany tego ip lub ukrywania ip ?? ;)
    4.Czy dostawca internetu może zmienić adres ip ;)
    .
    Przepraszam,że tak króciutko napisałem ale się spieszyłem bardzo. ;) Jeśli jakiś informacji brakuję to proszę mi zwrócić uwagę a na pewno postaram się je dodać ;)
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Level 39  
    elektryk_siedlce wrote:
    1.Czy istnieje możliwość zmiany adresu ip na stałym łączu internetowym?? ;)
    To jest w gesti operatora. Stałe łącze nie znaczy stały adres IP. Większość adresów przyznawana jest dynamicznie.

elektryk_siedlce wrote:
    2.Czy adres ip po zmianie operatora ulegnie zmianie?? ;)
    Tak. Każdy operator ma własną pulę adresową

elektryk_siedlce wrote:
    3.Czy są jakieś programy do zmiany tego ip lub ukrywania ip ?? ;)
    Nie wiem co masz na myśli ukrywanie.

elektryk_siedlce wrote:
    4.Czy dostawca internetu może zmienić adres ip ;)
    patrz pkt.1.
  • Level 1  
  • User under supervision
    jurek.adam wrote:
    Ale najpierw uderzaj do dostawcy, dopiero jak ta droga zawiedzie korzystaj z innych alternatyw.

Mówiąc szczerze to dzwoniłem do dostawcy i prosiłem o zmianę adresu ip i dostałem odpowiedź,że nie jest możliwa zmiana adresu ip ponieważ jest to stałe łącze internetowe ;)
    jurek.adam wrote:
    Innym rozwiązaniem jest wykupienie konta shell-VPN lub skorzystanie z darmowego proxy lub Tor-a.

A czy mógłby mi kolega wytłumaczyć jak skorzystać lub odpalić tą drugą opcję (darmową)?? ;)
  • Level 1  
  • User under supervision
    jurek.adam wrote:
    Napisz do czego potrzebne Ci inne IP, bo ciężko tak po omacku doradzać.

Tak szczerze mówiąc to inne ip jest mi potrzebne do korzystania z allegro mając dwa konta i jeden komputer a jest to niestety zabronione w regulaminie allegro ale pisałem do nich z prośbą czy mogę mieć dwa konta i odpowiedzieli,że tak ale pod warunkiem,że na każde konto będę się logował z innego adresu ip :) Mam nadzieję,że rozumie pan o co mi chodzi ;)
    jurek.adam wrote:
    Jaki dostawca internetu?

Dostawca internetu to jakiś prywaciarz a dokładniej jest to internet radiowy(bezprzewodowy) PC_KOMP ;) Strona dostawcy znajduje się tu --> http://www.pckomp.net/ ;)
  • Level 1  
  • Level 39  
    1. Nie sądzę, żebyś miał możliwość uzyskania dwóch adresów od obecnego providera.
    2. Możliwością jest drugi router i drugie konto (czyli 2gi abonament za konto), ale jak byś tego nie robił, to i tak można dojść do Twojego kompa, nawet jak zmienisz adres nie tylko IP ale nawet MAC . Jak kolega napisał wyżej - weryfikacja to nie tylko IP.
    3. Z tego samego kompa, przecież może korzystać każdy (np. kafejka internetowa) i w domu również - Ty masz jedno, a cała Twoja rodzina ma jeszcze pięć innych kont na allego, i korzystając z jednego kompa (i operatora) każdy ma swój mail i swoje konto w allegro.
    4. Możesz założyć na allegro ile kont chcesz - tyle, ile masz adresów mailowych. Praktycznie jest to możliwe, ale chyba pod innymi danymi (np jedno prywatne, drugie to firma, albo ktoś inny z rodziny, itd...). Byle nie łamać prawa - i to chyba raczej (zanim zaczniesz zmieniać adresy IP) najpierw sprawdź w regulaminie allegro.

Nie wiem co ma Ci to dać ale brzmi to trochę enigmatycznie...
  • Level 43  
    Wyczuwam jakąś ściemę - konta na allegro trzeba aktywować przychodzącym listem.
    Po drugie, Allegro widzi tylko zewnętrzny adres IP, pod którym może być naprawdę dużo użytkowników i komputerów.
    Po trzecie, żaden pracownik Allegro w korespondencji nie odważy się napisać czegokolwiek, co łamie ich własny regulamin.

To może autor naprawdę powie o co mu chodzi?

Regulamin Allegro wrote:
    Użytkownik może posiadać więcej niż jedno Konto, jednakże nie może ich wykorzystywać do dokonywania jakichkolwiek czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu.(...)