Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes-Benz w124 90r 2.3 pb+lpg automat gaśnie

trabant103 01 Mar 2013 17:07 5202 1
    trabant103
    Level 10  
    Witam. Mam problem z mercedesem w124, poj. 2300 PB+LPG w automacie 90rok. Problem wygląda następująco: kiedy rano wsiadam do zimnego auta musze go chwilę pokręcić i gdy zapali nie moge puścić pedału gazu bo gaśnie zarówno na benzynie jak i na gazie (stoi w blaszanym garażu-nie pod chmurka). Przestaje gasnąć dopiero po jakichś 2-4 min trzymania pedału gazu, ale trzyma obroty w okolicach 500-600 obr/min. Jest tak od ok 2 tyg. Przedtem (zamin wystąpiła ta usterka, przez jakiś rok-półtora) był problem z przerzuceniem go na LPG: odpalałem go na benzynie, chwilkę sobie zawsze pochodził, wciskałem pedał gazu aby przeszedł na LPG i gdy puszczałęm pedał gazu po przerzuceniu go na LPG gasł silnik, jedynie co pomagało to gdy obroty spadały po przełączeniu go na LPG z 2000obr/min musiałem lekko musnąc pedał gazu kiedy obroty były w okolicach 1000obr/min wtedy nie gasł silnik i wszystko było ok. Nie mogę też gwałtownie zahamować bo rownież gaśnie silnik, gdy dojeżdżam do skrzyżowania i hamuje delikatnie i z daleka wszystko jest ok, ale gdy zapali mi się czerwone i muszę nieco mocniej zahamowac obr spadają do zera i gaśnie. Jakieś 2 miesiące temu kumpel wyczyścił mi przepustnice i to przechodzenie z PB na LPG bylo troche łatwiejsze, ale teraz znów to samo(ma ciepłym silniku), wymieniono mi także parownik u gazownika ale to nie wiele dało ... Proszę o pomoc jeśli ktos coś wie na ten temat.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdzić szczelność dolotu. Dokładnie pooglądać przewody gumowe, kalosz, silnik biegu jałowego. Jeśli wszystko jest ok, masz uszkodzony czujnik położenia klapy spiętrzającej. Częsta usterka w tych Mercedesach. Zmierzyć napięcia i ewentualnie wymienić, ustawić.