Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet minimax dynamix turbo - brak ciśnienia w naczyniu

01 Mar 2013 17:24 1680 4
  • Poziom 2  
    Proszę mi powiedzieć czy piec powieszony na ścianie, a potem obudowany płytkami więc jest 'utopiony' około 1,5 cm w ścianę może mieć związek z nieszczelnością naczynia i brakiem w nim ciśnienia. Był u mnie serwisant dobił powietrza i ponoć spuścił wodę z naczynia przeponowego(czy to możliwe?) i powiedział że piec muszę wyrwać ze ściany i zamontować na kafelkach bo naczynie nie ma chłodzenia i mogła przegrzać się membrana. Czytam posty i coś mi tu nie pasuje bo mowy o przegrzaniu w ogóle nie ma. Dodam że piec ma 3 lata, a tak duży remont w łazience mnie przeraża. Minęła doba od naprawy i jest o.k. ponoć jak przez tydzień będzie dobrze to jestem uratowany. Proszę o opinie na w/w temat i czy 130zł za tą usługę to dużo czy mało.DZIĘKUJE
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Co do przegrzewania się kotła nie ma racji, 1,5 cm to tyle co nic, chociaż za mądre to rozwiązanie nie jest. Jeżeli naprawdę była woda w naczyniu przeponowym, to i tak w najbliższym czasie czeka Cię jego wymiana. A co do ceny, to nie będę się wypowiadał.
  • Poziom 2  
    A czy mógł serwisant spuścić wodę z tego naczynia? Dodam że leciała z kranu bardzo pomału (grawitacyjnie)? Czy to jest jakoś połączone? Czy to była woda z pieca?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Spuścić mógł, skoro była. A spuszczenie kranem jest niemożliwe. Woda którą spuszczał była wodą z pieca, ale nie z naczynia wyrównawczego.

Moderowany przez mirrzo:

Nie z pieca, tylko z kotła. Proszę stosować poprawne nazewnictwo.

• Poziom 2  
    Zatem wody nie było. Mija druga doba i ciśnienie jest o.k.Dziękuje za informacje. Pozdrawiam.