Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fritz 7270 brak synchro annex

bdhpl 01 Mar 2013 18:33 6732 42
    bdhpl
    Level 10  
    Witam,
    Nabyłem drogą kupna Fritza 7270, walcze z nim od południa i niestety brak synchro.
    Annex B na a zmieniłem według opisu z forum niemieckiego przez telnet,

echo "kernel_args annex=A" > /proc/sys/urlader/environment
    echo "annex A" > /proc/sys/urlader/environment
    export ANNEX='A'
    export CONFIG_ANNEX='A'
    /etc/init.d/rc.dsl.sh stop
    /etc/init.d/rc.dsl.sh start

Wtyczka podpięta na próbe zwykła rj11, brak synchro.

Mam co prawda bardzo kiepskie parametry linii (tłumienie 59 db) i czytając dalej forum widzę, że fritz ma problemy przez kondensator na kiepskich liniach.
    Dodatkowo przestawili mi centrale na multi-mode (wcześniej miałem wymuszone GDMT i wszystko stabilnie pracowalo - btw ktoś wie jak tpsa zmusic do gdmt)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    krakarak
    Level 40  
    Jaki to model, artikel ?
    Możesz go otworzyć i zrobić dobre zdjęcie obwodów wejściowych ?
    krakarak
    Level 40  
    Nazwa artykułu jest na spodniej naklejce.
    Zdjęcie dobre, lecz prosiłbym o obejmujące jedynie obszar okolic gniazda DSL i dalej łącznie z transformatorem liniowym - ten większy i ten czarny niższy.
    Jaka jest wartość kondensatora pomiędzy tymi dwoma transformatorami ?
    freetz_master
    Level 31  
    bdhpl wrote:

Annex B na a zmieniłem według opisu z forum niemieckiego przez telnet,

echo "kernel_args annex=A" > /proc/sys/urlader/environment
    echo "annex A" > /proc/sys/urlader/environment
    export ANNEX='A'
    export CONFIG_ANNEX='A'
    /etc/init.d/rc.dsl.sh stop
    /etc/init.d/rc.dsl.sh start

Z pustego i Salomon nie naleje.

ZANIM odkręcisz pierwszą śrubkę:
    - w jeżeli masz 7270v1 (tak pokazuje web gui), to niepotrzebny artikelnr, bo wiadomo co jest (2000-2404 ) ;-) jest tylko jedna seria
    - Trzeba mieć modzony firmware, bo w natywnym 54.04.88 jest tylko sterownik do Annex B, więc można se kręcić śrubkami i przestawiać telnetem do końca świata - i tak nie zadziała
    - Jaki wziąć sterownik do niego, to wcale nie jest takie trywialne, napewno nie "pierwszy lepszy", trzeba najlepiej popróbować nowszej serii 05.xx od 7270v2/v3, ewntualnie wrócić do serii 04.xx

ale zanim to zrobisz, wklej zawartość
    http://fritz.box/html/support.html

to będzie wiadomo, co jest grane

I przy całym szacunku kolego krakarak do Twojej wiedzy na temat podzespołów.
    Model obsługuje Multiannex i nie trzeba wymyślać koła od nowa
    http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/FRITZ!Box_Fon_WLAN_7270

Zamknij więc spokojnie ustrojstwo, bo do niczego to niepotrzebne.
    freetz_master
    Level 31  
    Dokładnie jak mówię.

04.88 to firmware bez MULTIANNEX (linijka 190), tylko z Annex b (linijka 8) KERNEL_ARGS przestawione na Annex A (linijka 18) i sięga ręką do nocnika, bo co ma robić?

Firmware musi być zmieniony, a nie tylko parametry.

Poza tym Twoja metoda ma taką wadę, że jak zrestartujesz skrzynkę, to dalej będzie Annex B, te komendy trzeby zapisać w debug.cfg, żeby przy każdym starcie boxa załadował się Annex A.

Żebyto działało:
    1. Trzeba zrobić firmware z Annexem A
    2. Wgrać go narzędziem ruKernelTool i ustawić ten parametr podczas konfiguracji przy wgrywaniu firmware.

Inaczej z tej mąki chleba nie będzie.
    bdhpl
    Level 10  
    Czy mam wgrać firmware prze z ruKernelTool.
    Naczytałem się forum przez pół dnia zamiast pracować i szczerze mówiąc opis krok po kroku:

http://dm.homelinux.com/index.php/Fritz!Box/Firmware/ruKernelTool

Czy faktycznie jest problem z windows 7 ?

Na co jeszcze musze zwrócić uwage przy aktualizacji?

Czy uda mi się zrobić aktualizacje do international i czy moge wrzucić ten soft:
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7270_v3/firmware/english/
    freetz_master
    Level 31  
    bdhpl wrote:

Naczytałem się forum przez pół dnia zamiast pracować i szczerze mówiąc opis krok po kroku:

http://dm.homelinux.com/index.php/Fritz!Box/Firmware/ruKernelTool

Tylko żeby wgrywać, to trzeba mieć co.

bdhpl wrote:

Czy faktycznie jest problem z windows 7 ?

No chyba tak napisane, potwierdzone wieloma problemami z tego i nie tylko z tego forum ;-)

bdhpl wrote:

Czy uda mi się zrobić aktualizacje do international i czy moge wrzucić ten soft:
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7270_v3/firmware/english/

Chyba, że potrafisz dokonać cudownego rozmnożenia chleba?

7270v1 ma flash 8MB, czyli połowę tego co v2/v3 (mają po 16MB)

v1 była to seria "przedbiegowa" - WYŁĄCZNIE po niemiecku, WYŁĄCZNIE z Annexem B, jej rozwijanie zakończono w 2010 roku.

Zmiana na Annex A bez kombinacji alpejskich i ręcznego przepakowania sterownika nie jest możliwa.

Korzystając z projektu freetz można wymodzić wersję 16MB dwuczęściową 8MB lokalnie + 8MB na pendrivie USB, wtedy można i v1 podciągnąć do wersji softu 05.xx (Bez lutowania!!!!)
    Ale to jest już wyższa szkoła jazdy, aczkolwiek możliwe do zrobienia.

Tak więc kupiłeś sprzęt deczko mówiąc, trochę przestarzały, który co prawda bedzie chodził, ale trzeba sie troszke namęczyć...

Tylko kto się ma z tym męczyć? ;-)

I stara śpiewka: na aledrogo płacicie szarlatanom, a jak pupa w ogniu: HELP!!!

Zobaczę czy dzisiaj dam rady zrobić to z tym Annex A, podeślę Ci wtedy na priva (podaj mi adres mailowy), musisz mieć system z win xp, żeby to potem wgrać. A potem się zobaczy, co dalej.
    krakarak
    Level 40  
    Ok Kolego freetz_master, nie ma sprawy, każdy ma swój sposób na rozwiązanie problemu. Autorowi pozostaje poczekać na efekty freetzowania.
    freetz_master
    Level 31  
    tak, znam to. To jest tylko wskazówka ogólna. Pytanie, który właśnie sterownik weźmiesz i zapakujesz i czy się firmware zmieści. Najpierw zawsze próbuję zrobić skryptami freetza, zawsze parę innych rzeczy jest korygowanych. Z tego co widzę, wziął sterownik z wersji 7270v2 54.04.90, kompiluje się, czekam....
    bdhpl
    Level 10  
    Freetza też przeglądałem, ale teraz jeszcze na dobranoc wrzuciłem pare haseł w google i ten temat mnie bardzo zainteresował.

Tak całkiem na poważnie to nikt nie próbował na tym uruchomić sterowników od jakiegoś modemu na usb ?
  • Helpful post
    freetz_master
    Level 31  
    Niektóre modemy chodzą bez zarzutu. te starsze. ~ z okresu 2010
    Sam testowałem na zt-m110 od 1&1, szło, ale to kiepski modem.
    Lepiej byłoby zrobic ten wariant poniżej.

AAAALBO: firmware 2-częściowe jak pisałem najnowsze + USB-Switch - powinny i nowsze, nie testowałem, bo mam v2/v3 pod dostatkiem

feel free
    http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/Externe_Modems#UMTS-Modems

Dodano po 3 [minuty]:

gotowe. Masz fryte w skrzynce.
    bdhpl
    Level 10  
    odnośnie kabla to jestem skołowany,
    na początek olewamy telefon, najwazniejszy DSL
    sygnał ma iść po środkowych dwóch pinach - tak jak w polsce czy odwrotnie po skrajnych czy po 6 i 3 (rj45)
    freetz_master
    Level 31  
    No więc tak, firmware wydaje się byc wgrane w porządku, dla pewności jeszcze rozpakowałem z ręki firmware, aby sprawdzić sterownik Annexu A , jest OK.

Kable:
    http://www.avm.de/de/Service/FAQs/FAQ_Sammlung/12004.php3

A jki kabel masz? własna robota? ostatecznie pasuje mały rj11 telefoniczny do szarego gniazdka fritza.

Połączenie dsl jak mówisz: 2 środkowe piny
    bdhpl
    Level 10  
    tak właśnie pcham kabel od starego routera normalnie RJ11 dwa środkowe piny ma zapodane (stary router tez wynalazlem SX541 na firmware SMC)
    zapodany sygnal na dwóch środkowych pinach. Może jednak wina zbyt dużego tłumienia na mojej linii, cholera wie.

Dodano po 5 [minuty]:

Złapał synchro !!!!!!!!
    Parametry tłumienie wzrosło o 2 db nie wiem może błąd pomiaru w SX541
    Dziękuje serdecznie za pomoc
    freetz_master
    Level 31  
    A spróbuj ew. zrobić samemu lepszy z cat5e i zaciśnij środkowe piny na rj11.

TYLKO NIE ZAPOMNIJ ZE SZCZEŚCIA zrobić konfiguracji po stronie freetza.

Zmienić hasło
    - na telnet (jest freetz freetz)
    - zmienić hasło w web gui jest freetz freetz

Ponadto, zmień tytuł wątku na

"7270v1 AnnexA synchronizacja"

dla potomnych

W dalszym krokach zapoznaj się z ustawieniami po stronie freetza, i jak czas pozwoli, to zrobimy upate do firmware 05.xx.

Można to łatwo zrobić poprzez panel przeglądarki freetza.

Miło byloby tez zobaczyć kilka screenshotów.

Acha, i można zrobić lepszy firmware, z dropbearem i freetza po angielsku. Ja zrobiłem ci na szybko chyba po niemiecku?
    bdhpl
    Level 10  
    Wykrzaczyło synchro niestety, jednak parametry są za kiepskie. Będziemy chyba te kondensatory lutowali, ewentulanie pobawię się jeszcze modemami zewnętrznymi. Ciekawe jak zrobić żeby zagadał sagem f@st. Wbrew pozorom jest bardzo dobry na kiepskie linie.

PS. Jak zrobić prezentacje numerów dla dect (mam panasonici i niestety za cholere nie działa)
    freetz_master
    Level 31  
    bdhpl wrote:

PS. Jak zrobić prezentacje numerów dla dect (mam panasonici i niestety za cholere nie działa)

Otwórz nowy wątek.

Nie rozumiem. Opisz dokładniej.

Dodano po 1 [minuty]:

bdhpl wrote:
    Wykrzaczyło synchro niestety, jednak parametry są za kiepskie. Będziemy chyba te kondensatory lutowali, ewentulanie pobawię się jeszcze modemami zewnętrznymi.

Spróbuj ustawienia dsl na bardziej stabilne.
    krakarak
    Level 40  
    Posiadanego modemu Sagem nie podłączysz do Fritza jako modem zewnętrzny, ma on wyjście i zasilanie po USB. Ty musisz się rozejrzeć za modemem na Annex A z wyjściem LAN.
    bdhpl
    Level 10  
    Co masz na myśli pisząc ustawienia dsl na bardziej stabilne ?
    Nie moge po swojej stronie wymusic gdmt bo centrala jest multi-mode i wyskakuje adsl2+ a niestety to na dużych odległościach sie nie sprawdza
    bdhpl
    Level 10  
    niestety nie ma takiej funkcji.

Zarzucił synchronizacje na amen. A po pierwszym złapaniu zostawiłem go na 2 godzinki jak wróciłem to już mrugała lampka adsl.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Jeszcze natchneła mnie taka myśl, żeby użyć Frytke jako Access Point, niby jest funkcja WDS, ale chyba działa to w drugą strone - fritz możę udostępniać innym apkom dostęp.
    Czy może mylę się ?
    krakarak
    Level 40  
    Kombinujesz i komplikujesz zupełnie niepotrzebnie. Skoro trafił ci się nieudany zakup to lepiej go odsprzedaj i kup taki router, który już ma fabryczny Annex A. Nie ma sensu budować piramid z routerów i modemów, bo tylko tracisz na przepustowości i wydajności.
    Widziałem dzisiaj Thomson 780i z wifi i Annex A za 5,- zł. Modem ma dobry i czuły.
    freetz_master
    Level 31  
    Jeszcze co można spróbować: zapakuję ci sterownik z 05.23 i zobaczymy

bzdury pisze, z 05.23 nie pójdzie, bo tam są 2, jeden B a drugi diff. Niech pomyślę...
    freetz_master
    Level 31  
    bdhpl wrote:

Jeszcze natchneła mnie taka myśl, żeby użyć Frytke jako Access Point, niby jest funkcja WDS, ale chyba działa to w drugą strone - fritz możę udostępniać innym apkom dostęp.
    Czy może mylę się ?

innym apkom- czytaj innym urządzeniom Fritz!Box, bo tylko z takimi jest kompatybilny.
    W praktyce ma to sens na 7270v1 TYLKO z dwoma modelami: innym 7270v1 lub zfritzowanym w503v.
    7170,7140,7141 nie maja WLANU n, więc wszystko spowolni, w urządzeniach 7270v2/v3, oraz 7240 zmieniono implementację WDS, komatybilne tylko do wersji 05.22/23, więc trzeba by używać starego firmwaru, aby ten WDS zadziałał w połaczeniu z 7270v1.

Jaką masz zasadniczo szybka tą linię? Jak to chodziło na innych urządzeniach?
    Jedyne rozwiązanie to jak pisze kolega krakarak. Kupić jakis inny tani modem, na którym ci sie linia dobrze synchronizuje i przełączyć tego fritza na tryb pracy po LAN.
    bdhpl
    Level 10  
    Jeszcze walcze z jedną rzeczą.
    Mianowicie CLIP w DECT Panasonica. Niestety jeśli sparuje słuchawki bezpośrednio z Frytką to brak CLIP'a, jeśli jest podłączony przez baze to nie ma problemu wszystko działa. Niestety ustawienia brak opcji CLIP (dect) czy może to wina wersji softu ??
    freetz_master
    Level 31  
    Bardziej stawiam na DECT Panasonica. Wielu producentow ma swoje podstandardy. Nic nie piszesz o dokladnych ustawieniach DECT na fritzu. (screen?)