Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dlink - 4 komputery w sieci na 1 spadki/brak internetu

xmathev 01 Mar 2013 19:07 648 1
  • #1 01 Mar 2013 19:07
    xmathev
    Poziom 1  

Witam, posiadam Router Dlink model DIR-524, którego używamy już w domu jakieś 3 lata. Aktualnie w domu znajdują się 4 komputery, 1 komputer podłączony przez kabel, 3 pozostałe przez WiFi (1 w tym samym pokoju, laptop w innym i ostatni komputer - mój - w innym pokoju).

Problem tyczy się chyba mojego komputera, ponieważ zarówno na laptopie jak i na innym kompie podłączonym przez WiFi nie zauważam spadku transferów (a przynajmniej nie tak znaczących) podczas gdy w tym samym momencie na moim komputerze jest tragedia (NetLimiter pokazuje wartości od 0.00 kb do 5-10 kb/s - co oczywiście niesamowicie utrudnia nawet otwieranie stron). Jest to dość dziwna przypadłość ponieważ nie mogę znaleźć przyczyny. Czasami wszystko jest w jak najlepszym porządku, internet hula, oglądam filmy na YouTube czy streamy na Twitch.tv w najlepszej jakości i NetLimter pokazuje transfery 300-400kb/s a na uTorrencie potrafię ściągać filmy z transferem 1mb/s.

Próbowałem już podmieniać karty WiFi bez rezultatu, czasami myślałem, że po restarcie komputera coś pomogło ale tylko przejściowo. Może to już wina sprzętu, posiadam płytę Asus P5N-E Sli już swoje przeżyła - wszystkie porty USB padły i obecnie podłączam urządzenia przez wkładkę na PCI, ale czy to faktycznie ma wpływ na WiFi ? Skoro jeszcze 2 miesiące temu wszystko było w porządku.

A może to wina Routera, czasami nie mam możliwości zalogowania się na niego (z któregokolwiek komputera) gdyż ukazuje mi się komunikat 'Server is Busy'. Wgrałem nawet najnowszy firmware ale problem nie znikł.
    Wifi zabezpieczone WPA2-PSK(AES).

Proszę o pomoc bo już sam nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jestem już zdesperowany albo na kupno nowego routera albo komputera. Tylko czy to rozwiąże problem.

0 1
  • #2 01 Mar 2013 20:57
    jurek.adam
    Poziom 43  

xmathev napisał:
    A może to wina Routera, czasami nie mam możliwości zalogowania się na niego (z któregokolwiek komputera) gdyż ukazuje mi się komunikat 'Server is Busy'. Wgrałem nawet najnowszy firmware ale problem nie znikł.
    Sprawdź zasilacz routera, to słynna przypadłość tego modelu.

0