Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica aktywna do zestawu 2.1

01 Mar 2013 19:53 1992 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Podczas tworzenia kolumn Totem Mite zauważyłem, że brakuje mi w nich najniższych częstotliwości, więc w mojej głowie zrodził się pomysł na subwoofer ze zwrotnicą aktywną. Przechodząc do rzeczy: chcę w pudle głośnika basowego zamontować zwrotnicę sumującą i obcinającą sygnał dla subwoofera z wyjściami dla wzmacniacza do "Totemów". Znalazłem w internecie taki schemat: Zwrotnica aktywna do zestawu 2.1
    Mój problem polega na tym, że chcę mieć cięcie ustawione na około 100Hz (lub dodać regulację, ale zgaduję że potrzebny będzie potrójny potencjometr), aby dać zagrać trochę basu "Totemom". Które wartości elementów należy zmienić i na jakie? Czy po zastosowaniu LM833 będzie jakaś różnica w działaniu układu?
  • Poziom 12  
    Filtr sam w sobie to nie problem, mogę go sobie policzyć w WinISD. Mi chodzi o zwrotnicę: filtr dolnoprzepustowy dla suba i 2 filtry górnoprzepustowe dla kolumn. Nie mam pojęcia jakie częstotliwości cięcia ustawić, aby cały zestaw grał równo. Ustawienie wszystkich filtrów na na przykład 100Hz spowoduje podbicie na tej częstotliwości.