Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyłączenie licznika do mieszkania w bloku wielorodzinnym.

Tequilator 01 Mar 2013 21:20 2229 4
  • #1 01 Mar 2013 21:20
    Tequilator
    Poziom 10  

Przepraszam jeżeli w niewłaściwym dziale. Mam pytanie do znających przepisy energetyczne. Problem polega na tym ,że kupiłem mieszkanie w bloku, które przez wiele lat stało puste i został zdemontowany licznik energii elektrycznej . Udałem się do ZE, gdzie chciałem podpisać umowę energetyczną. Tam na miejscu miła pani z okienka zasypała mnie niezliczoną ilością przepisów, na koniec okazało się, że muszę zebrać pełną dokumentację jak bym wybudował ten blok osobiście (?!). Oczywiście w istniejącej instalacji nie muszę nic przerabiać wystarczy jedynie zainstalować licznik. A teraz pytanie. Czy faktycznie muszę zebrać aż tyle dokumentów? Czy nie wystarczy sam wniosek?
    Z góry piękne dzięki za wyjaśnienie.

0 4
  • #2 01 Mar 2013 21:22
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Witam.

W niektórych Rejonach Energetycznych wystarczy oświadczenie elektryka o stanie technicznym instalacji i przygotowaniu jej do założenia "układu pomiarowego", tym bardziej że warunki przyłączenia i podłączenia nie uległy zmianie.

0
  • #3 01 Mar 2013 22:17
    fighter
    Poziom 21  

Kolego Tequilator czego dokładnie żądała od ciebie pani z okienka albo który to Zakład Energetyczny to może ci ktoś podpowie ??
    Kolega elpapiotr dobrze mówi w wiekszosći ZE starczy oświadczenie elektryka o stanie technicznym instalacji i nie powinno być problemu.

0
  • #4 02 Mar 2013 07:00
    zbich70
    Specjalista elektryk

fighter napisał:
    w wiekszosći ZE starczy oświadczenie elektryka o stanie technicznym instalacji i nie powinno być problemu.

Jeszcze dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu. Niekonieczny w przypadku licznika przedpłatowego.

0
  • #5 22 Maj 2014 10:14
    Tequilator
    Poziom 10  

PAni z okienka w ZE miała oczywiście rację . po zebraniu stosu dokumentów licznik przyłączony. Tematr zamykam

1