Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento 1.1 Sporting - Traci obroty,dusi się

osagd 01 Mar 2013 21:33 6999 5
    osagd
    Level 9  
    Witam.Posiadam Fiata Seicento 1.1 sporting 98r z gazem.Mam taki problem jak odpale auto zimne,samochód raz trzyma się na obrotach a raz je gubi (na pb) i na lpg, wtedy zapala się kontrolka wtrysku na ok 5-6s po czym auto wchodzi na obroty.W czasie jazdy nieraz jak by brakowało mu mocy,czuć szarpanie.Przy ruszaniu nieraz autko robi kangurki,gaz w podłodze a on nie ma siły,jak by paliwo czy coś nie dochodziło po paru sekundach dostaje przyspieszenia.Gdy go przegazuje do 4 tyś obr i puszcze gaz to sie dusi po czym silnik się wyłącza są wyjątki że silnik odzyska obroty.Fiacika dałem do naprawy mechanik stwierdził że iskra skakała na 1 garze,wymienił świece i kable wn.Dalej to samo, zastanawiam sie czy to może być wina wtrysku lub przepustnicy.Jakie jest wasze zdanie? Pozdrawiam.
    sandamiano
    Level 30  
    Wtrysk odpada - na LPG to samo. Może podpięcie pod komputer coś naprowadzi? Tak jakby sterownik gubił zasilanie/masę. Nie wiem jak tam masz w sportingu ale w "cywilnej" wersji za zasilanie sterownika odpowiada czarny przekaźnik w komorze silnika a za elementy wykonawcze- pompę zasilanie plusem wtrysku , cewek zapłonowych odpowiada czerwony przekaźnik .
    gawlo235
    Level 19  
    Sprawdz sondę lambda.
    User removed account
    User removed account  
    osagd
    Level 9  
    Wymieniłem 2 przekażniki,wtrysk wraz z przepustnica i krokowym,czujnik temperatury płynu,wyczyściłem czujnik położenia wału,Auto narazie Jezdzi i jest ok.Pozdrawiam
    osagd
    Level 9  
    Witam ponownie mam jeszcze taki problem gdy odpale zimne auto to po puszczeniu sprzęgła na luzie auto gaśnie jak dodaje mu gazu to jest ok.Drugim problemem jest gdy jadę na benzynie obroty sięgają 1500obr nawet na luzie falują,na gazie jest ok równiutko obroty się trzymają 1tyś obr.Prosze o pomoc .Dziękuje.