Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy te suby + końcówka są godne kupna i swojej ceny?

AdreXxX 01 Mar 2013 21:54 1371 10
  • #1 01 Mar 2013 21:54
    AdreXxX
    Poziom 13  

Witam. tak jak w temacie. Czy oto te suby i końcówka mocy przedstawiona na zdjęciach są godne kupna oraz swojej ceny.

CENA ZA TEN ZESTAW WYNOSI: 1500zł!

Opis:

Subwoofer.

Konstrukcja bassreflex, szpara, 1 x 15" eminence delta 15lfa, pasmo
    przenoszenia, 50Hz-400Hz, moc według producenta 500W, wedle średnicy cewki
    (100W/cal) 250W RMS. Bardzo solidna paka, wzmocniona, ładna, zaokrąglone wszystkie
    rogi, nóżki, rączki, gniazdo na statyw, 2xcanon na podłączenie.

Końcówka mocy:

Końcówka mocy Reloop Dominance 2000b :

Cechy

* Wysoko wydajny, regulowany wiatraczek, zapewniający zawsze idealną temperaturę wzmacniacza
    * Tranzystory Novel
    * Duże żebra chłodzące
    * Ochrona przed przeciążeniami i spięciami obwodów
    * Wysoka niezawodność
    * System ochrony termicznej
    * Oddzielne obwody wzmacniające kanał A I B
    * Wyciszenie tła
    * Aluminiowy wylot powietrza
    * Wyjścia: “terminal screws”, jack, z kablem do głośników PA
    * Wejścia: RCA, jack

Specyfikacja techniczna

* 960 watowy wzmacniacz PRO
    * Pojemność wyjściowa: 2 x 480 wat, 4 om, 2 x 310 wat, 8 om, 1 x 900 wat, 8 om, mostek mono
    * Zasięg częstotliwości: 10 Hz - 50 kHz
    * Wymiary: 482 x 88 x 385 mm
    * Waga: 16.5 kg

Z góry dziękuje za pomoc.
    Czy te suby + końcówka są godne kupna i swojej ceny? Czy te suby + końcówka są godne kupna i swojej ceny?

0 10
  • #2 01 Mar 2013 22:17
    _eddie_
    Poziom 32  

Za suby to dużo (zależne od stanu głośników i np z czego uklepano paczki - jeżeli sklejka to ok) bo tej końcówki nie można brać na serio.

0
  • #3 02 Mar 2013 09:30
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Ten wzmacniacz nie nadaje się prawie do niczego. Dowiedz się jakie głośniki są w tych subwooferach.

0
  • #4 02 Mar 2013 11:49
    wojtas_177
    Poziom 22  

To pewnie zależy od upodobania ale ja jakoś nie jestem przekonany do stosowania złącz XLR jako kolumnowych.

0
  • #5 02 Mar 2013 12:04
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Mar 2013 12:43
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Za tą cenę złożysz jeden subwoofer na STX 15", kupisz do tego koniec mocy i crossover. Będziesz miał nowy głośnik z gwarancją (a ten element zestawu jest chyba najbardziej narażony na zużycie, biorąc pod uwagę prawidłowe użytkowanie), a zmiecie pod względem ilości basu i jakości te Delty... Więc wg mnie nie warto...

0
  • #7 02 Mar 2013 13:06
    Shadowix
    Poziom 26  

wisnia_lwa napisał:
    subwoofer na STX 15" [...] zmiecie pod względem ilości basu i jakości te Delty...

No tutaj się bym zastanowił...
    Sam mam tego STX, a i te Delty słyszałem. Nie jestem pewien czy akurat te Delty, ale wydawało mi się, że grają mocniej, choć to może też wina napędu...

0
  • #8 02 Mar 2013 14:31
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Shadowix napisał:
    ale wydawało mi się, że grają mocniej

Mocniej, tzn. co konkretnie? Że dwie vs. 1 STX zrobią większy "łomot" w zakresie wysokiego basu, to jest pewne. Ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. A przynajmniej nie dla mnie...

Te Delty LFA, to taki dziwny głośnik, ni to do basu, ni do gitary. Nie ubóstwiam STX-a, ale jak to ma grać jak subwoofer, i patrząc na cenę oraz ten konkretny przypadek- wolałbym akurat jego.

0
  • #9 02 Mar 2013 16:04
    AdreXxX
    Poziom 13  

Rozumie, też tak myślałem od początku ze te głośniki + ta końcówka nie są warte tych pieniędzy.
    Co do długości użytkowania to sprzedający je pisze ze były one użytkowane (4 razy na rok przez 3 lata), oraz nie były katowane, ale to i tak nie czyni ich od razu głośnikami za tą cenę.

Chciałbym się w ten sposób was poradzi co wy byście mi polecali. Najlepiej, aby była już to gotowa kolumna, gdyż na składaniu kolumn od podstaw nie znam się i nigdy tego nie robiłem.

Kwota jaką mogę wyda na suby + końcówka to 1500-1800zł, zaznaczę tu, że będą one używane do grania na imprezach typu 18, dyskoteki, wieś party, czyli taki standardowe imprezy. Posiadam już kolumny górne JBL MS 105 + końcówke RMX 850, czyli niskie+piszczałka i chciałbym dokupić jeszcze do nich suby.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #10 02 Mar 2013 17:02
    wyrokulicy
    Poziom 23  

2'5" troszkę mało jak na suba :) STX ma niby 3" ale to już 0,5" więcej...

Czasem na allegro zdarzają się suby Elestry na 15" lub 18" (częściej 18")

0
  • #11 02 Mar 2013 22:05
    AdreXxX
    Poziom 13  

Ktoś coś ma? Chodzi mi tu o gotowe kolumny + końcówka (najlepiej używane), bo chodzi o cenę, ale w dobrym stanie technicznym.

0