Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozładowane akumulatory żelowe.

01 Mar 2013 22:42 5931 4
 • Poziom 12  
  Witam, dostałem kiedyś 2 akumulatory żelowe 65Ah, odkopałem je niedawno. Jeden miał coś około 4V chyba, drugi 1-2V. Akumulatory dłuższy czas leżakowały. Podłączyłem jeden pod zasilacz buforowy.. nic... podłączyłem dalej zasilacz impulsowy 16V 2,5A, miernik ustawiłem na pobór prądu i nic... Akumulator podczas ładowania pobiera 0.00A. Drugiego jeszcze nie testowałem. Akumulatory były narażone na mrozy, w zimie temperatura w pomieszczeniu, gdzie leżały była taka sama jak na dworze. Z tego co mi wiadomo, to nie były one długo eksploatowane, chodziły pod zasilaczem buforowym. Szkoda troszkę tych akumulatorów, bo myślałem, że mogę je wykorzystać od zasilania awaryjnego do pracy z przetwornicą 12-230V.

  Może jest jakiś sposób, żeby wskrzesić te akumulatory?
 • Poziom 12  
  Ok, dzięki, a co powiecie na ładowarki z funkcją odsiarczania, na allegro znalazłem 2, które by mnie interesowały, są to:

  Ładowarka odsiarczanie akumulatorów UltiPower 1.5A
  lub
  Ładowarka inteligentna odsiarczanie 6/12V SunS 5A

  Co o nich sądzicie, niby pisze na aukcji, że nadają się do odsiarczania akumulatorów żelowych..

  W chwili obecnej podłączyłem ten drugi akumulator pod ładowarkę, tj. Zasilacz buforowy 65Ah... Akumulator miał napięcie 0,6V. Na początku pobierał prąd 0.13A, prąd ten stopniowo rósł, i aktualnie wynosi 2,55A i ciągle rośnie.. A stoi pod ładowarką ok 5 minut ;) Więc chyba z tego drugiego aku może coś być ; )
 • Poziom 12  
  @Odświeżam?

  Czy do akumulatora żelowego można dolać wody destylowanej? Słyszałem, że to może pomóc, może warto spróbować?

  Skoro tak, to ile wody wlać do akmulatora żelowego 65Ah? Aku ma 6 cel..
 • Moderator Elektrotechnika
  Akumulator żelowy jak nazwa wskazuje nie ma wody tylko żel a co do akumulatorów to są do wyrzucenia zabił je mróz one strasznie nie lubią mrozu .