Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch Evo 7 - Nie da się połączyć przez modem

01 Mar 2013 23:18 7629 2
  • Poziom 15  
    Witam,
    Jestem posiadaczem tabletu Alcatel One Touch Evo 7. Tablet kupiłem parę dni temu w lombardzie - jest on ciągle na gwarancji - był on zakupiony w sieci Orange, aczkolwiek nic nie wskazuje na to, żeby w jego sofcie były jakieś dodatki operatora. Tablet nie ma założonej blokady simlock.
    Problem polega na tym, że z internetem mogę się połączyć jedynie za pośrednictwem WiFi. Tablet widzi normalnie sieć - niezależnie od tego jaką włożę kartę, ale mimo, że APN jest skonfigurowany prawidłowo, tablet nie może nawiązać połączenia przez wbudowany modem. Problem ten jest tym dziwniejszy, że wcześniej nie występował. Mam wrażenie że pojawił się on dopiero po pozwoleniu na automatyczną aktualizację systemu. Jest jeszcze jeden przedziwny paradoks: gdy włączę wifi, i tablet połączy się z siecią wifi, nagle włącza się jednocześnie ikonka, że jest połączenie komórkowe np po EDGE lub WCDMA. Gdy tylko wyłączę wifi, ikonka natychmiast znika, i znowu wyświetla się komunikat, że nie można połączyć z internetem. Wygląda mi to więc typowo na błąd software.

Poza tym problemem, są jeszcze dwa!
    1. Tablet ładuje się potwornie długo - nawet 8 godzin do pełna
    2. Nie wiem czy działa GPS. Niby znalazł jakieś satelity, gdy byłem na dworze, ale nie mógł się z nimi połączyć.

Czy mogę rozwiązać te problemy (zwłaszcza ten z połączeniem) samodzielnie, czy mam reklamować tablet? Tablet ma jeszcze 2 lata gwarancji, tak więc wolałbym go nie rootować i w najgorszym razie zostawić sprawę fachowcom. Czy w Gliwicach jest jakiś punkt, gdzie mogę reklamować ten tablet, czy muszę go gdzieś wysłać kurierem?
  • Poziom 9  
    Kolego jak poradziłeś sobie z tematem?
  • Poziom 15  
    Wysłałem w końcu do serwisu - ładuje już normalnie, GPS dalej nie działa, zasięg już jest. Szczerze to olewam ten tablet, bo nie ma funkcji hosta USB, na którą liczyłem, a której brak bardzo mi dokucza, bo nie mogę podpiąć klawiatury