Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 500 - pheonix, "aktualizacja" i problemy po niej

02 Mar 2013 01:31 1236 4
  • Poziom 2  
    Witam!
    Tak dla wstępu: od roku jestem nieszczęśliwym (;p) posiadaczem nokii 500, przez pewien czas miałem słynny problem z brakiem pamięci, aby jakoś temu zaradzić zaktualizowałem do nokii belle i było ok. Całkiem niedawno (miesiąc?) w związku z innym problemem szukałem przyczyny i tak na wszelki wypadek zainstalowałem aktualizację do ww. nokii belle. W tej wersji było parę irytujących bugów, więc od pewnego czasu myślałem nad powrotem do poprzedniej wersji belle no i szukając rozwiązania natrafiłem na phoenixa 2012. Uznając go za cudowną metodę ratunku niewiele myśląc ściągnąłem navifirmem releasa 111.20.59 play black, sądząc że to właśnie ta poprzednia wersja bellki. Z tego co widzę to był pierwszy błąd, bo teraz gdzieś tam wyczytałem, że nie powinno się starszych wersji oprogramowania phoenixem instalować. Drugim było dość pobieżne zapoznanie się z poradnikami i wskazówkami jak się za to zabrać, ale mniejsza o to, wszystko idzie ładnie i przyjemnie, pod koniec instalacji telefon się wyłącza, phoenix o ile dobrze pamiętam prosi o odłączenie i ponowne podpięcie usb. Instalacji nie da się kontynuować, bo nie wykrywa telefonu (identycznie z nokią suite), komputer zauważa tylko podłączenie "nokia usb flashing parent" i na tym koniec. Telefonu oczywiście nie da się włączyć, na nic nie reaguje, tylko przy podpięciu przez usb miga środkowy klawisz jak przy ładowaniu. Pytanie co teraz robić, w ostateczności mogę telefon serwisować (jest na gwarancji), ale wolałbym tego uniknąć. ;) Starałem się pisać możliwie ogólnie, jakby były potrzebne jakieś bardziej szczegółowe dane chętnie je podam. Dodam, że jestem nowy w tych klockach, więc prosiłbym o mówienie do mnie w miarę sensownym językiem ;P
  • Poziom 40  
    Według mnie zaniżyłeś softa. Wgraj najwyższą wersję Phoenixem z deda a jak nie pomoże to komis i wgranie poprzez fbusa.
  • Poziom 2  
    właśnie co bym nie robił opcja dead jest nieaktywna. swoją drogą taka "usterka" dalej łapie się na gwarancję, czy mogą się w serwisie pluć?
  • Poziom 36  
    Wybierz no connections i powinno się dać zaznaczyć dead usb.
  • Poziom 40  
    To oddaj na gwarancji. Nie włącza się i tyle. Tam nie wnikają jak to się stało.