Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv7-4090eb - Laptop samoczynnie wyłącza się, głośno pracuje.

CamLinux 02 Mar 2013 09:53 2442 3
  • #1 02 Mar 2013 09:53
    CamLinux
    Poziom 9  

Witam,
    posiadam HP Paviliona dv7-4090eb już ładne 2 lata.
    Długo miałem z nim problem, laptop wyłączał się podczas pracy, jak i często bezpośrednio po włączeniu 'na zimno' (rano), nie mówiąc o tym jaki był głośny i jaki gorący.
    Bez czegokolwiek podłożonego z tyłu aby go podnieść się nie obeszło, żeby tą góra godzinke popracować, o grach to sobie mogłem tylko pomarzyć, pograłem góra 10min. W końcu klawiatura przestała działać co zmusiło do odwiedzin serwisu. Serwis wykonał konserwację układu chłodzenia i wymiane klawiatury. Rzeczywiście laptop działał o niebo lepiej, nie gasł, jednak chodził dalej dość głośno, mam porównanie bo niejednego laptopa widziałem i wiem że cały dzień idą i nie słychać ich, bez podstawek z tyłu ;)
    Jednak ostatnio znowu zaczyna gasnąć, co dziwne, tylko rano, jak jest zimny, nie włączy się system jak on się wyłączy. Polega to na tym, że wyłącza się jakbym go wypiął, i za pare sekund startuje sam, i działa dalej normalnie. Dziś rano chciałem system zainstalować, to miałem ochotę ten komputer wyrzucić, za 7 razem się udało ! Bo mi się nie wyłączył przy instalacji, po prostu musiałem go zostawić na 30min, aby się 'rozgrzał'.

Co mogę zrobić ? Nie ukrywam jestem użytkownikiem który komputer ma cały dzień włączony, i chiałbym żeby to działało jak inne komputery.

Chodzi mi o sugestie co to może być, bo do serwisu chyba znowu pójdę.

Z góry dzięki, pozdrawiam.

0 3
  • #2 02 Mar 2013 10:32
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Jaki system operacyjny był używany?
    Podaj screeny temperatur z CoreTemp, HWMonitor, Speedfan.
    Komputer został przegrzany i bez serwisu się nie obejdzie.

0
  • #3 03 Mar 2013 13:04
    CamLinux
    Poziom 9  

Witam,
    przesyłam 2 screeny. Pierwszy był robiony tradycyjnie, pod 5 centymetrową książką, a drugi po 20min od jej wyciągnięcia (czyli jak powinno być). To i tak niska temperatura bo jest czysty system, ale normalnie kiedyś tego typu programem badałem temperature jak miałem w sumie nie dużo, ale chodziłem po internecie, gg miałem, foldery otwarte to standard to był 75 stopni. A ja bym chcial na tym komputerze grać ? To nie ma takiej możliwości bo grzejnik się robi.

Na komputerze zawsze miałem system windows 7 ultimate.

Właśnie dodawałem załączniki, których wybranie zajęło mi 2min (komputer nie odpowiadał), sprzęt nie uznałbym za słaby, bo 6gb ramu, intel i7 tak działać nie powinien, zwłaszcza że nic na komputerze na razie nie ma. Ten komputer to PORAŻKA.

Pozdrawiam.

0
  • #4 03 Mar 2013 13:07
    CamLinux
    Poziom 9  

Skoro przegrzany, to co serwis powinien zrobić ?
    Byłem tutaj: http://www.abservice.com.pl/
    I w sumie jestem niezadowolony, bo komputer poprawili owszem, ale problemu nie zlikwidowali.
    Ja chcę mieć komputer jak każdy inny, który pracuje cicho (bez książek pod nim) i ma normalną temperaturę, i chciałbym znaleźć dobry serwis, może ktoś zna jakiś dobry serwis ? Mieszkam niedaleko Krakowa.
    Pozdrawiam.

0