Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibm t60 - Naprawa baterii

02 Mar 2013 12:31 1932 7
  • Poziom 14  
    Mam zamiar kupić używaną baterię z allegro z uszkodzonymi akumulatorkami.Posiadam 6 akumulatorków 2,5v 4500 mAH.Czy na tych akumulatorkach jest to wykonania bo oryginalnie są mniejsze 1,5v czy 1,25v.Jeszcze jedno pytanie w jaki sposób da się zresetować elektronikę baterii.
  • Poziom 20  
    Co to za akumulatorki o napięciu 2,5 V ?
    W baterii laptopa są ogniwa litowo - jonowe, i nic innego nie da się tam zastosować.
  • Poziom 14  
    Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy NiMH

Dodano po 28 [minuty]:

Ale co to za różnica jest jak zastosuje te to i tak chyba powinno działać tylko że zamiast 6 sztuk zastosuje 3 sztuki a napiecie jest nie 2.5V tylko 2.4V pomyliłem się
  • Poziom 20  
    Elektronika nie potrafi odczytać innych ogniw niż takie do których została zaprojektowana.
  • Poziom 14  
    a można by było zmodyfikować wsad żeby czytała właśnie takie
  • Poziom 20  
    Nie da się.
    A w ogóle to wypisujesz tu dziwne rzeczy - nominalne napięcie aku niklowo- wodorkowych to ok. 1,2 V. Skąd u Ciebie 2,4 V? Chyba że tam są 2 połączone szeregowo.
    Chcesz zastosować trzy takie rzekome ogniwa po 2,4 V - to jakie napięcie uzyskasz z całej baterii ? A jakiego napięcia wymaga laptop? Tu nic do siebie nie pasuje !!!
  • Poziom 28  
    Kup zamiennik oryginalnej baterii. Będziesz miał gwarancję i święty spokój.
    Nie kombinuj z tymi akumulatorkami NiMH, bo z tego jakie masz podejście do tematu wnioskuję, że jedyne co możesz zrobić, to uszkodzić sobie laptopa.
  • Poziom 14  
    W takim wypadku nie pozostaje mi nic do zrobienia oprócz zakupu baterii