Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N8 - Na czuwaniu pobiera 40mAh/0,16W

02 Mar 2013 13:40 3081 12
  • Poziom 13  
    Kupiłem N8 z baterią do wymiany, tak twierdził sprzedający, bo trzyma 24h.
    Zainstalowałem nokia energy profile i w stanie czuwania średnia na wykresie to 0.16W. Kiedyś miałem inną N8 i tam było 0.01-0.03W . W telefonie wszystko działa jak należy. Telefon testowałem bez wszystkich możliwych podzespołów. Sama płyta wyświetlacz i dotyk. Nawet bez aparatu i to samo. Sprawdzałem też inną baterie i nic to nie zmieniło. Spróbuje jeszcze bez dotyku i wyświetlacza.
    Jakieś propozycje? Telefon nie wygląda na zalany. Raczej po upadku.

Brak elementu G2200. Znalazłem w necie, że jest to bateryjka do podtrzymania daty i godziny. Może mieć coś do rzeczy?
  • Poziom 22  
    Kupiłem dwie identyczne N8 z symbianem S3, dla siebie i żony, w swojej zainstalowałem Belle, wyobraź sobie że jest niesamowita różnica żywotności baterii.
    Trudno porównać oba telefony w dłuższym okresie czasu bo każdy używany jest inaczej, w każdym razie w N8 z S3 bateria traci 50% po 3-ch dniach przy włączonym GSM i 3G, natomiast N8 z Belle nie wytrzymuje nawet doby przy takich ustawieniach, kiedy wyłączysz 3G to bateria trzyma 6 dni.
    Zmierz pobór prądu przy "online" i "offline" oraz przy GSM i przy 3G.

Nie wiem czy istnieje jakiś software korygujący "pazerność" 3G, jeżeli nie, to parametry podane w specyfikacji są brane z sufitu:

Stand-by Up to 390 h (2G) / Up to 400 h (3G)
    Talk time Up to 12 h (2G) / Up to 5 h 50 min (3G)
  • Poziom 13  
    Wracałem do anny, potem do s3 i nic to nie zmieniało. W offline, GSM czy 3G nie było różnicy.
  • Poziom 22  
    W jaki sposób wracałeś do starszych wersji?

Jeżeli jesteś OFFLINE to możesz sobie przełączać GSM i 3G, przecież wtedy żaden system nie działa.

Chyba wrócę do zwykłego telefonu, który po tygodniu jest jeszcze zdolny do działania, wszystkie smartfony są do niczego, po co mi telefon który "zdycha" po jednym dniu. Kiedy wychodzę w góry czy jadę w dalekie tereny leśne to dobrze jest mieć pewne źródło łączności, smartfony są dla mieszczuchów.

XXI wiek a nikt do tej pory nie skonstruował porządnej baterii a na Marsa się wybierają, ile muszą zabrać "AA"?
  • Poziom 13  
    Wgrywa się specjalną wersje belle, a potem anne tez inną i na końcu ^3
    Cytat:
    Jeżeli jesteś OFFLINE to możesz sobie przełączać GSM i 3G, przecież wtedy żaden system nie działa.

Nie rozumiem do czego to.
    Moja pierwsza Nokia N8 trzymała 4-5dni
    Co do baterii to polecam nokie E52. Bateria trzyma spokojnie tydzień. Czas czuwania to 28dni
  • Poziom 22  
    Napisałeś coś takiego:

"W offline, GSM czy 3G nie było różnicy."

Jeżeli jesteś offline to telefon nie komunikuje się z siecią ani poprzez 2G ani 3G, więc nie było różnicy w zużyciu baterii.

Piszesz o specjalnej wersji "Anna", czy to jakaś wersja hackerska?

Może istnieje jakiś software, który nie pozwala na takie obciążenie baterii, coś podobnego było kiedyś w systemie "Android".
  • Poziom 13  
    Cytat:
    W offline, GSM czy 3G nie było różnicy.

Chodziło o to, że włączyłem tryb offline, potem połączyłem się z siecią GSM i na końcu z 3G i nie było różnicy. Myślę, że już wszystko jasne.
    Były to jakieś fińskie wersje. Z navifirm można je było pobrać.
  • Poziom 22  
    Przepraszam za dociekliwość ale chciałbym dobrze Cię zrozumieć, z tego co napisałeś zrozumiałem że wykonałeś 3 próby na wytrzymałość baterii, offline, GSM czyli 2G i na końcu 3G.
    Czy czekałeś na efekt zużycia baterii czy w tych trzech opcjach mierzyłeś pobór mocy?

Ja nie sprawdzałem zużycia przy offline, natomiast dla GSM spadek energii baterii wynosi 21% na dobę, przy 3G jest katastrofa - ponad 6 % na godzinę, wniosek jest taki że bateria nie wytrzyma jednej doby bez ładowania.

Telefon jest wyjątkowy i bardzo mi się podoba ale może uda się rozwiązać problem baterii.
    Wróciłeś do Symbian3 i prawdopodobnie otrzymujesz ciągle informacje o zainstalowaniu nowego oprogramowania, ja mam tak w tej Nokii, która została z Symbianem3.
    Czy możesz podać jak długo wytrzymuje Twoja bateria?
    Spróbuję napisać do centrali Nokii, może coś podpowiedzą.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Przepraszam za dociekliwość ale chciałbym dobrze Cię zrozumieć, z tego co napisałeś zrozumiałem że wykonałeś 3 próby na wytrzymałość baterii, offline, GSM czyli 2G i na końcu 3G.

Dokładnie tak

Cytat:
    Czy czekałeś na efekt zużycia baterii czy w tych trzech opcjach mierzyłeś pobór mocy?

Mierzyłem.

W trybie GSM dobowy spadek mocy bez ruszania telefonu wynosił do 7% i telefon wytrzymywał około 2 tygodni(bez dotykania).

Na najnowszej belle (modyfikowanej) + jakiś tam dodatek, który oszczędzał baterie bez jakiegoś tam oszczędzania telefon trzymał 4-5dni. Po doinstalowaniu programu, który o 23 zmieniał tryb na offline a o 7 na ogólny, bateria trzymała jakieś 12h dłużej.

Ogólnie trudno było rozładować baterie w 48 h

Teraz mam Nokie 700, co do płynności działania, szybszego symbiana nie widziałem. Jeśli chodzi o baterie to 3dni to jest maks.
    Mimo tego, że amoled 3.2 cala pobiera mało prądu, procesor ssie ile wlezie. Podczas grania np. w asphalt 6 telefon pobiera 800-900mAh. Przy pojemności baterii 1080mAh, łatwo policzyć, że pogramy maks z 1.5h . Dodatkowo bardzo się nagrzewa procesor jak i bateria. Nie wiem po co nokia z nowym softem podkręciła i tak dość szybki 1Ghz procesor do 1.3. Chyba tylko po to,by pokazać, że coś robią.

Co ciekawe bateria 1080 ma 1119mAh. W N8 podają 1200, a miałem 1268.
    Mam też andide do N8 niby 1500mAh, a program pokazuje niecałe 700 :D
  • Poziom 22  
    Twoje rezultaty są rewelacyjne, to by mi wystarczyło, trochę jestem rozczarowany bo telefony mam made in Finland, nowy zapieczętowany, jak możesz to podrzuć mi te dodatki, nie chcę za darmo.

Dane mojego telefonu

Symbian Belle
    Software version: 111.030.0609
    Custom version: 111.030.0609.269.01

Nie mam żadnych informacji że jest jakiś nowy Belle, instalowałem to, co czego "chciał" telefon.

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 13  
    Tu masz link do forum i konkretnego tematu, gdzie zamieszczone są linki do potrzebnych plików. Na tym samym forum masz opis jak wgrać nowy firmware.
    Link

A to Max Battery Life Mod by ivo777 ten dodatek. Wklej w google, ściągnij i zainstaluj.
  • Poziom 22  
    Cześć, nie miałem odwagi niczego zmieniać, po prostu brak zaufania, jeżeli udało Ci się cokolwiek polepszyć to chętnie skorzystam.