Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

programowanie w C od czego zacząć

czarek199 02 Mar 2013 14:14 1758 6
    czarek199
    Level 9  
    Witam
    zaczynam swoją zabawę z programowaniem w C. Obecnie jestem w trakcie czytania kursu z EDW ale wydaje mi się że są tam luki (widze to po nr stron) czy to prawda? Chciałbym się poradzić co kupić na początek jaki programator, procesor itd. Gdyby ktoś widział coś o jakimś fajnym kursie podobnym z tego z EWD to dajcie znać.
    bgolab
    Level 22  
    To dobry pomysł od razu działać na rzeczywistym sprzęcie. Możliwości wiele. Można zacząć od arduino IDE. Skłądnia C/C++ (funkcja 'main' jest ukryta - linkowana w sposób niewidoczny dla użytkownika).

Co do hardware'u:
    - moduły 'arduino' (klony są na allegro po ok. 60 zł - programowanie: arduino IDE
    - moduły 'launchpad' produkcji Texas Instruments - zamawiane w TI to 4.3USD z przesyłką, na allegro do 30 zł - programowanie - Energia IDE (środowisko zachowuje cechy arduino)
    - moduły 'STM32VLDiscovery' - 40-50 zł na allegro - programowanie libmaple od wersji 0.0.12 (środowisko podobne do arduino)
    czarek199
    Level 9  
    a coś z AVRu ? A jaką literature/czasopismo/kurs polecacie ?
    dondu
    Moderator on vacation ...
    czarek199 wrote:
    a coś z AVRu ? A jaką literature/czasopismo/kurs polecacie ?
    Chciałbym się poradzić co kupić na początek jaki programator, procesor itd.

Przed zakupami poczytaj: http://mikrokontrolery.blogspot.com/p/spis-tresci.html
    Później dopytaj w tym temacie.
    A w przyszłości zapraszamy do działu mikrokontrolerów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum12.html
    czarek199
    Level 9  
    o fajnie wielkie dzięki:)
    a jak z tym kursem z EDW czy jest gdzieś kompletny bez brakujących stron ? W pierwszej części tego kursu brakuje tam chyba z 5 stron i jest to dość kłopotliwe na początku..
    czarek199
    Level 9  
    Też fajne, będę czytał. Mam jeszcze jedno pytanie sorki, że w tym temacie, ale nie chce zakładać kolejnego. Pytanie dotyczy funkcji printf czy jest mozliwość tak ją zadeklarować, aby te komunikaty wyświetlać na ekranie monitora?