logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

problem - jak podłączyć końcówkę mocy pod amplituner

bobic3 02 Mar 2013 15:24 11319 7
REKLAMA
  • #1 12007041
    bobic3
    Poziom 11  
    Witam wszystkich !!
    Mam mały problem, ponieważ jestem lekko laikiem w tym temacie, ale na dniach będę zamawiał końcówkę mocy i chciał bym ja podłączyć pod Amplituner aby ciągnęła 2 kolumny w stereo, wiem ze jest potrzebne wyjście w Ampli Pre out czy jakoś tak, za miesicilem pod spodem zdj wyjść przy moim ampli. Mozę ktoś mi powie czy mam to wyjście pre out czy nie, bądź w jaki inny sposób to podłączyć
    Ampli Soundwave 4312-2
    koncowka elmuz 2404 problem - jak podłączyć końcówkę mocy pod amplituner problem - jak podłączyć końcówkę mocy pod amplituner
  • REKLAMA
  • #2 12008174
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  
    Widzę tylko dwie możliwości wyprowadzenia sygnału na dodatkową końcówkę mocy. Jedno to tape REC(jest to wyjście sygnału aby można było nagrać na magnetofon). Drugie to połączenie które jest wykonane w formie zwor widać je na zdjęciu. Zwory są po to aby połączyć przedwzmacniacz z końcówką mocy. Jeżeli podłączasz equalizer zewnętrzny to wpinasz go zamiast tych zwor. Musiałbyś pokombinować kabelkiem ekranowanym zewnętrznym który byś wpiął w te chincze i w ten kabelek by trzeba było wlutować dodatkowy kabel z chinczami który by szedł do nowej końcówki mocy. Dobrze by było aby sygnał rozdzielany na wewnętrzną końcówkę mocy i na zewnętrzną rozdzielić przy pomocy rezystorów(myślę że 10 kilo ohm powinno wystarczyć)
  • REKLAMA
  • #3 12008436
    bobic3
    Poziom 11  
    czyli najlepszym i bez zbędnego lutowania itp jest to tape rec tak ?
  • #4 12010269
    bobic3
    Poziom 11  
    mam pytanie powiedzcie mi jaki to jest model Elmuza
    Osoba od ktorej mam go kupic mowie ze to jest Elmuz 2404 czy 400 a ja sie nie znam na tym zbytnio problem - jak podłączyć końcówkę mocy pod amplituner problem - jak podłączyć końcówkę mocy pod amplituner

    Dodano po 1 [minuty]:

    no i ile mogę dać za niego maksymalnie ??
    Nie chciał bym przepłacić zbytnio za niego
  • #5 12011355
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  
    bobic3 napisał:
    czyli najlepszym i bez zbędnego lutowania itp jest to tape rec tak ?


    na to pytanie odpowiadam że tak ponieważ to co pisałem odnośnie zrobienia kabla z wyprowadzeniem jest raczej dla elektronika który jest w temacie(zwłaszcza że trzeba by było dobrać rezystory na wyprowadzonym sygnale aby odseparować dodatkową końcówkę mocy.
    Jeżeli chodzi o tą końcówkę ze zdjęcia to tutaj masz link gdzie jest taka pokazana i jest cena za ile ktoś chce ją sprzedać.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2256910.html
    Sam kiedyś używałem 2 takie końcówki mocy jako przody przy nagłaśnianiu imprez ale niestety nie pamiętam parametrów.
  • REKLAMA
  • #6 12014157
    bobic3
    Poziom 11  
    rożni się troszkę od tamtych 2 końcówek z linku
  • REKLAMA
  • #7 12014191
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  
    Czyli już przynajmniej wiesz że nie jest to końcówka Mocy Elmuz 2404M ale mniej więcej można zobaczyć w jakich cenach takie sprzęty chodzą na wolnym rynku.
  • #8 12014756
    bobic3
    Poziom 11  
    w jakiej cenie by byla taka cena ??
    2258m to jest dokladnie model z tego co sam juz zauwazylem
REKLAMA