Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic 1.4IS. Po puszczeniu gazu obroty falują.

pstrans 18 Feb 2005 12:56 23965 9
 • #1
  pstrans
  Level 11  
  Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem, że auto stojąc (gdy się rozgrzeje) utrzymuje obroty silnika w granicach ok.800 obr/min, ale w przypadku rozpędzenia samochodu i jazdy na "luzie" obroty pozostają jak na ok. 1500 obr/min. Dodam jeszcze, że puszczając gaz, obroty falują. Za wszystkie sugestie wielkie dzięki.
 • #2
  czapajew
  Level 22  
  Spróbuj przeczyscić silniczek krokowy
 • #3
  pstrans
  Level 11  
  Dzięki za szybką odpowiedź, ale przypuszczam, że nie ma tam takowego, a sterowanie jest tam rozwiązane w inny sposób - przepraszam za może laickie stwierdzenie i ewentualne naprowadzenie mojej niewiedzy na właściwe tory.
 • #4
  zielony skorpion
  Level 12  
  Sprwdź czujnik położenia przepustnicy i czujnik przepływu powietrza.
  ( do moderatora to był przypadek z tym h)
 • #5
  GofNet
  Level 15  
  Objawy takie są zazwyczaj spowodowane trzema przypadkami:
  1. Uszkodzony przepływomierz (zazwyczaj powodem jest instalacja gazowa, lecz nie zawsze - wiek auta również się do tego przyczynia).
  2. "Lewe powietrze" od filtra powietrza do INJECTION (wtrysku), bo takowy chyba posiadasz (ale ten objaw tyczy się również i wersji gaźnikowej, bo nie chodzi o sposób zasilania silnika w paliwo, lecz o "lewe powietrze" w układzie doprowadzania powietrza pod ciśnieniem).
  3. Zbyt mało płynu chłodzącego w układzie chłodzenia. Nie tylko trzeba sprawdzić i dolać do zbiorniczka wyrównawczego, ale przede wszystkim należy zbadać poziom płynu w chłodnicy. Jeśli było go znacząco za mało, należy odpowietrzyć po dolaniu układ. Od tej właśnie potencjalnej usterki bym zaczął poszukiwania. Pewnym dodatkowym objawem z zapowietrzonym układem lub/i zbyt małą ilością cieczy chłodzącej jest słabe ogrzewanie w kabinie auta. Wtedy może być uszkodzony termostat (tania sprawa) lub właśnie brak cieczy lub zapowietrzony układ.

  Więcej o w/w usterce możesz znaleźć tutaj:
  Ogrzewania, odpowietrzanie, termostat, itp.

  Więcej na temat Twojego silnika znajdziesz:
  http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/HONDA_778.html
 • #6
  pstrans
  Level 11  
  Dzięki za zaiteresowanie tematem. Sprawdzę to jak sugerujecie - i stawiam na zapowietrzony układ chłodzenia, gdyż dość długo się rozgrzewa silnik. Ale o wynikach poinformuję.
 • #7
  pstrans
  Level 11  
  Witam. Układ chłodzenia nie był zapowietrzony. Sterowanie ilością powietrza odbywa się tutaj poprzez zawór obejściowy i rezystancja tego zaworu (silniczka) jest inna niż podają tablice dot. tego typu silnika. Trochę posiedziałem przy tym i nie mogę ustawić niższych obrotów poprzez regulację dyszą powietrzną wolnych obrotów. Prawdopodobnie tu jest przyczyna niesprawności. Ale mam jeszcze jedną uwagę - lamka wywołania kodów migowych, przy próbie ich wywołania świeci cały czas. Co można z tym zrobić, może ktoś miał takowy przypadek. Za wszystkie sugestie z góry dzięki.
 • #8
  dave2
  Level 11  
  Witam!!!

  Ciągłe świecenie kontrolki silnika po zmostkowaniu wtyczki to normalny objaw braku kodów usterek w pamięci urządzenia sterującego.

  Pozdrawiam!!
 • #9
  DJCHUCKY
  Level 19  
  Witam.

  Gdzie mogę znaleźć dokłądne informacje na temat sprawdzania kodów usterek w hondzie civic?

  Rok chyba z 1996 silnik 1,4 lub 1,6

  Dodano po 45 [sekundy]:

  Witam.

  Gdzie mogę znaleźć dokłądne informacje na temat sprawdzania kodów usterek w hondzie civic?

  Rok chyba z 1996 silnik 1,4 lub 1,6

  Dodano po 41 [sekundy]:

  Witam.

  Gdzie mogę znaleźć dokłądne informacje na temat sprawdzania kodów usterek w hondzie civic?

  Rok chyba z 1996 silnik 1,4 lub 1,6
 • #10
  skorpio33
  Level 14  
  Hej

  Znajdziesz na www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html