Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden czujnik - Ruchu do dwóch lamp, lampy różnie reagują

02 Mar 2013 18:52 5112 3
  • Poziom 9  
    Dobry wieczór
    Zamontowałem jeden czujnik ruchu, który ma obsługiwać dwie lampy na korytarzu.
    Podłączyłem wg poniższego schematu. Jeden czujnik - Ruchu do dwóch lamp, lampy różnie reagują
    Coś dziwnego się gdzieś tam dzieje. Jak czujnik odliczy swój czas i przychodzi czas na zgaszenie lamp, to słychać pstryk i na ułamek sekundy lampy gasną i znowu słychać pstryk i znowu świecą. Taki cykl powtarza się różną ilość razy zanim światło zgaśnie. Bywa i tak, że zgaśnie za pierwszym razem.
    Nadmienię, że jedna lampa jest dużo bliżej czujnika niż druga, a żarówki są jakieś energooszczędne, bardzo stare (15 lat). Takie co tak migają zanim się zapalą i stopniowo rozjaśniają. Chyba jedne z pierwszych, jakie wchodziły do nas na rynek.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Drganie styków przekaźnika w czujniku. Na zwykłych żarówkach tego nie widać, bo mają dużą bezwładność, natomiast na świetlówkach, ledach itp. da się takie zjawisko zauważyć.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Też podejrzewałem, że to wina żarówek. Wkręciłem na próbę zwykłą żarówkę i zjawisko zniknęło. Muszę gdzieś odszukać przejściówki z gu10 na e27 i powkręcam tam ledy bo mi parę zostało jak remontowałem łazienkę.