Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

identyfikacja elementu soic

02 Mar 2013 21:17 3003 10
  • Poziom 14  
    Witam, koledzy proszę o pomoc w identyfikacji tego elementu , po numerach które odczytałem z tego elementu nie mogę odnaleźć datasheet tego elementu.
    Na załączonej fotce układu widać jeden element wylutowany ,drugi identyczny pozostał na płytce. Element firmy Texas Instruments numery na wierzchu elementu
    94754I 4AT ET03 po wylutowaniu odkryłem jeszcze jeden numer 48d11.

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o identyfikacje tego elementu , spodziewałem się że to jakiś eeprom i chciałem odczytać jego wsad , pozdrawiam i dzięki za ewentualną pomoc.

identyfikacja elementu soic identyfikacja elementu soic identyfikacja elementu soic
  • Poziom 13  
    Może poszukaj po schemacie urządzenia? Często jest tak, że elementy mają inną nazwę - kod producenta.
  • Poziom 14  
    Wita, dzięki Marku za zainteresowanie moim tematem. Schematu urządzenia niestety nie mam , elementy z pewnością są tak jak piszesz zakodowane jakoś . Na tej fotce urządzenia te dwa jednakowe elementy nie mogę rozszyfrować oraz tego dużego mikrokontrolera bosch (SW851) F011021916 1L02M QQAP0446 . Tych elementów nie można zidentyfikować -- a w nich jak domyślam się jest zapisane to czego szukam . Reszta elementów mozna normalnie wyszukać datasheet i bez problemu wiadomo o co chodzi .
  • Poziom 14  
    Witam,
    procesor to MC68HC08AZ48A
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam , dzięki kolego minimex za zainteresowanie moim tematem . Sprawdziłem data sheet tego procesora MC68HC08AZ48A co podałeś , w tym procesorze nóżki zasilania power supply VSS VDD są na pinach 21 , 22 . Na tej fotce mojej widać że te piny są nie używane . Wydaje mi się ,że ten procesor co podałeś jednak różni się od mojego choć bardzo podobny . Pozdrawiam -miko.

identyfikacja elementu soic
  • Poziom 14  
    Witam,
    co ja mam odpowiedzieć na stwierdzenie: "Na tej fotce mojej widać..."
    Pominę milczeniem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witaj,
    płytka to sterownik klimy od FH12/13, starszy typ bez czujnika temperatury.
    Nie mam jej obecnie pod "ręką", aby sprawdzić zasianie, jakieś dwa tygodnie temu oddałem.

Wpisz do przeglądarki: "1L02M maska" i znajdziesz informacje o tym procesorze.
    Nie jest to dokładnie 68HC908AZ60 (1J35D), inna maska, ale wyprowadzenia powinny być takie same.

Pozdrawiam.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Jeśli chodzi o procesor to Infineon robi dużo rzeczy dla motoryzacji (XC88.. lub XC87... lub seria XC2000 oczywiście patrz te w obudowie QFP-64) w nich masy i zasilania wychodzą nawet na trzech bokach. Co do tego małego 8 pin, to na pin 2 wydaje się że jest masa to takie połączenia mają kontrolery CAN - np. MCP2551, ale żeby coś więcej wiedzieć trzeba trochę rozrysować schemat i co do czego idzie, to mógłby coś podpasować. Płytka może być cztero-warstwowa, to będzie trudno rozrysować, ale dla upartego (-: .
    Jeśli na te małe przychodzą sygnały z termistorów czy potencjometrów to były by to wzmacniacze operacyjne. Jeśli element jest dedykowany dla danego produktu to producent daje inne wyprowadzenia pinów niż w ogólno dostępnych elementach.
    Piszesz że tam jest logo Texas Instruments, to trzeba byłoby dopasowywać po nóżkach - (gdzie Vdd a gdzie Vcc czy wejście - wyjście) i w ich produktach coś dopasować.
    Napisz jaki jest problem z tą płytką.
  • Poziom 14  
    Witam , przepraszam za zwłokę w odpowiedzi , dzięki za zainteresowanie tematem . Kolego minimex masz rację to sterownik klimy z volvo fm 2005 rok mam sporo tych sterowników nowszego i starszego typu --manual oraz klimatronik . Sterowniki ogólne są sprawne , w większości uszkodzeniu mechanicznemu ulegają plastikowe piny łączące pokretło z rezystorem na płytce . Próbę odczytania zawartości procesora robię bardziej z zainteresowania niż z potrzeby . Jeśli ktoś już podmieniał panel klimatyzacji z jednego pojazdu do drugiego w volvo to napewno wie o numerze chassis number a w zasadzie i jego niezgodności po wymianie części . Chciałem odczytać zawartość procesora aby moć modyfikować ten chassis number , żeby potem po podłączeniu vcads nie zgłaszał jednego z ecu z innym numerem .
    Dzięki również< Stary Brat > za zainteresowanie :D , płytka jest dwustronna . Tak jak pisałem paneli tych u nas w firmie sporo się wymienia nowy coś około 350 fun oraz cena ok 80 fun programowanie panelu , chciałem obejść to programowanie jakoś . Oczywiście można to zrobić vcads poprze połączenie się z centralnym systemem volvo i zaprogramować to jak być powinno , ale jak już wspomniałem mam sporo tych paneli i chciałbym jakoś je nauczyć się programować po swojemu hehehe. Ta płytkę co na fotce już przeznaczyłem do celów szkoleniowych , w wolnej chwil zajmę się wylutowaniem procka i myślę ze postaram się jakoś zaprzęgnąć do pracy xpog-m . Być może jest jakiś inny prostszy sposób od mojego na zmianę chassis number w tym panelu , jeśli tak to chętnie bym się dowiedział o nim koledzy :D --pozdrawiam serdecznie miko.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ten S08 to na 100% nie jest kontrolerem CAN, a tym bardziej pamięcią.
    To raczej coś a'la HEX PRECISION LIMITER np. L9700, ale to tylko przypuszczenie.
    Procesor, ten z płyty, na pinach 21,22 ma zasilanie. To, że na zdjęciu tego nie widać jest chyba oczywiste (to chciałem pominąć milczeniem).

Kolego, jeżeli masz zamiar wyciągać procesor z nowego sterownika, czy nie prościej przerzucić całą płytkę, ew. przelutować procesor ze starej płyty, bo i tak tracisz gwarancję.

Pozdrawiam.

P.S. Poszukuje zawartości pamięci M95640 kasety EBS (niebieskie gniazdo) 0486106063 i 0486106064 najlepiej w pełnej wersji.