Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDC 585 - Nie włącza się, dioda lekko mrugnie

02 Mar 2013 21:24 1494 4
 • Poziom 10  
  Witam szanownych forumowiczów,

  W ostatnich dniach przeprowadziłem się na nowe mieszkanie gdzie na stanie znajduje się pralka Polar PDC 585. Z pralką był pewien problem, który rozwiązałem a zamiast tego powstał drugi. Otóż pralka ma wyłamany uchwyt przy drzwiach od bębna więc poprzedni najemca korzystał z przycisku zwalniającego drzwi. Niestety przycisk uległ uszkodzeniu również (wyłamało się w panelu przednim jego osadzenie). Na forum wyczytałem, że można najszybciej podmienić ten przycisk z tym po jego lewej stronie (praktycznie nie używanym). Tak też poczyniłem. Niestety przez nieuwagę nie odłączyłem pralki od prądu i lekko kopnął mnie prąd gdy dotknąłem okolice tego przycisku. Po poprawnym zamontowaniu przycisku od zwalniania drzwi i zaizolowaniu wtyków od przycisku nie używanego zamknąłem górną obudowę, podłączyłem pralkę do prądu i ... nie chce się włączyć. Drzwi nie chcą się zablokować a pralka nie reaguje na przycisk włączenia. W momencie gdy kopnął mnie prąd nastąpiło swego rodzaju zwarcie. Czy to może być przyczyną? No i od czego rozpocząć ewentualną naprawę? Wciskając przycisk power dioda na ułamek sekundy się zapali.

  Pozdrawiam i czekam na wsparcie w tej sprawie.
  PS. Przejrzałem forum i pokrótce znalazłem informacje o tym, że może być uszkodzona blokada drzwi. Czy opisane objawy mogą świadczyć o tym?
  Nadmienię, że pralka działała przed operacją wymiany przycisku.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Tam chyba od przycisku idzie linka otwierająca blokadę - jeśli jest naciągnięta to blokada nie zaskoczy.
 • Poziom 10  
  Wężyk wydaje się być w swojej normalnej pozycji. Zresztą sam wężyk, który powoduje zwolnienie blokady jest jeszcze dodatkowo w takiej elastycznej rurce, która chyba uniemożliwia sytuację zbyt dużego napięcia wężyka.

  Faktycznie!
  okazało się, że cała ta rurka jest naciągnięta zbyt mocno. Wyjąłem przycisk i blokada zadziałała a razem z nią pralka.

  Więc teraz kolejne pytanie:) Czy można zrobić tak aby pralka otworzyła drzwi bez zdejmowania górnej klapy i naciskania tego przycisku? Podobno powinna być taka automatyczna funkcja, że po 5 min od zakończenia prania, drzwi powinny same się otworzyć. Niestety takie coś nie ma miejsca. Pralka sama z siebie drzwi nie otwiera.
 • Poziom 39  
  Może najprościej byłoby poszukać po portalach aukcyjnych panela i uchwytu do tej pralki i zrobić to normalnie :)

 • Specjalista AGD
  msikorski napisał:
  Czy można zrobić tak aby pralka otworzyła drzwi bez zdejmowania górnej klapy i naciskania tego przycisku? Podobno powinna być taka automatyczna funkcja, że po 5 min od zakończenia prania, drzwi powinny same się otworzyć

  Witam.
  Nie ma takiej opcji, jedyna słuszna rada kol.movzx